wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

zmiana wygladu prezentacji produktów

  • 3 Odpowiedzi
  • 3379 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gregorexp

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
zmiana wygladu prezentacji produktów
« dnia: Lipiec 20, 2011, 01:23:32 am »
Witajcie

Chciałbym dowiedzieć się jakie parametry są odpowiedzialne za następujące zmiany w wyglądzie prezentacji produktów.
Poproszę również o ścieżkę do tych plików.



Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

*

Offline ksyt

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zmiana wygladu prezentacji produktów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2011, 07:59:25 am »
Witam
Proponuję kilka dodatków do firefoxa: firebuga i Web Developera.
Dzięki nim dowiesz się jakie id lub class ma dany element i które pliki css odpowiadają za pozycjonowanie danego elementu.

Jeżeli chodzi o tą ramkę to nie jest to ramka. To białe tło jest dodawane do obrazków które nie są idealnymi kwadratami.
Możesz zmienić kolor tego tła podczas tworzenia obrazków.
Było o tym na forum.
Pozdrawiam

*

Offline gregorexp

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: zmiana wygladu prezentacji produktów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2011, 01:11:55 pm »
Dzieki za info , zainstalowalem sobie firebuga, świetny dodatek.
Mam jeszcze jedno pytanko, mianowicie, widze juz kod strony, ale nie wiem jak sprawdzic gdzie dany tekst jest zapisany na serwerze :) chodzi mi o to ze chcialbym sprawdzic jaka jest sciezka do pliku w ktorym jest aktualny kod. Pozdrawiam

*

Offline ksyt

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zmiana wygladu prezentacji produktów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2011, 07:52:10 am »
Jeżeli znasz podstawy angielskiego to nie powinno być to dla ciebie problemem. Plik product.tpl i product.css odpowiadają za wygląd karty produktu.
Plik pagination.tpl odpowiada za nawigacje przy podziale na strony listy produktów. Musisz kojarzyć nazwy.
Jeżeli chodzi o css to jest to rozbite w wersji 1.4. Większość kodu jest w pliku global.css. Część modułów ma swoje pliki css w podkatalogu modules w katalogu css. Część ma w katalogu z modułem. Firebug pokauzje ściężkę do pliku css.
Najlepszym sposobem na nauczenie się presty jest przeglądanie poszczególnych plików i nauka metodą prób i błędów.
Spoglądaj też na pasek adresu, często są tam nazwy które pokrywają się z nazwami plików tpl.
Pozdrawiam