wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Struktura bazy

  • 3 Odpowiedzi
  • 3704 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline x51r

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Struktura bazy
« dnia: Lipiec 17, 2011, 11:46:19 pm »
Witam,
 mam pytanie o budowę  bazy danych i  zależności pomiędzy tabelami.
Chcę  dodawać produkty przez parsowanie  pliku xml i inserty do bazy,
jak połączyć  produkty  z obrazkami,  uzupełnienie których tabel  jest niezbędne?  to samo pytanie  w przypadku połączenia  kategorii produktu  z samym produktem,   analizuje  trochę  po przez dodawanie   do pustej bazy, ale jest to dość  uciążliwe i  mozolne.
Pozdrawiam
Piotrek

*

Offline delix

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 0
Odp: Struktura bazy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2011, 02:10:44 am »
Taki import powinieneś robić poprzez CSV. Dzieki konwersji na csv uzyskujesz odseparowanie od wersji bazy i sklepu. Niestety są problemy z importem dużych ilości produktów, więc trochę Cię rozumiem, sam będę to chyba w ten sposób działał.. :(

Co do analizowania pustej bazy to ewidentnie robisz jakieś kiepskie analizy, skoro nie widzisz powiązań.
Analizować najprościej można tak:
Instalujesz pustą bazę i robisz export całej bazy do skryptu
Dodajesz kilka produktów i kategorii o stopniowym skomplikowaniu parametrów i ponownie eksportujesz do skryptu
Teraz porównujesz wg zawartości obydwa pliki jakimś programem do porównywania - choćby totalcmd, notepad++, czy filediff - i wszystko masz jak na tacy. Niestety takim porównaniem nie wychwycisz choćby tego jak sprytnie przechowywane są pliki ze zdjęciami.. masakra jeśli chodzi o obchodzenie tego na własną rękę.

Niemniej, podsumowując twój (i mój :) problem) powinieneś kierować konwersję tego xmla w csv jeśli tylko masz mniej niż 1000 produktów.. później zaczynają się schody.

*

Offline x51r

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Struktura bazy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2011, 02:31:54 am »
mam pytanie,
dodałemsobie jeden produkt, porównałem  bazy i  za cholere nie wiem skąd  się  bierze wartość object_id w  tabeli 'page',
masz jakiś pomysł?

w sieci znalazłem coś takiego
http://www.daveegerton.com/prestashop-guides/Prestashop-Developers-Guide.html

*

Offline delix

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 0
Odp: Struktura bazy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2011, 11:43:05 pm »
nie znam na tyle działania, aby odpowiedzieć wiarygodnie, ale sądząc po nazwie tabeli rozwiązania szukałbym raczej w skryptach php. Podejrzewam, że są to raczej odwołania tworzone przez (na potrzeby) szablon(u) niż przez nowo dodawane produkty. Z tego co widzę u siebie mam tam id zarówno produktów jak i kategorii, a to oznaczałoby raczej, że id_object wykorzystywane jest do pokazywania odpowiedniego typu strony. Być może nie trzeba tego w ogóle dodawać na etapie importu produktów - może to działać na zasadzie twórz przy pierwszym wywołaniu.