wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przeniesienie na inny serwer.

  • 36 Odpowiedzi
  • 59389 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ksyt

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Przeniesienie na inny serwer.
« dnia: Sierpień 11, 2011, 05:20:03 pm »
Witam
Jak przenieść sklep z jednego serwera na inny?
O czym pamiętać żeby wszystko działało i wszystko się przeniosło?

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2011, 06:50:58 pm »
przekopiuj skrypty, zrob backup bazy danych i przenies dane do nowej bazy,
na nowym serwerze popraw wpisy dotyczace polaczenia z baza danych w settings.inc.php,
jesli nie zmieniasz nazwy domeny to wszystko

a jesli zmienisz nazwe domeny to dodatkowo w bazie danych, w tabeli configuration w dwoch miejscach zmieniasz nazwe domeny

Pamietaj aby kopiowac dane miedzy serwerami bo jak cos pojdzie nie tak to zrobisz to jeszcze raz (bedzie z czego)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2011, 07:23:05 pm wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline KKMT

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 54
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2014, 11:03:29 pm »
przekopiuj skrypty...
Chodzi o skopiowanie całego folderu presty? Czy np. na innym serwerze zainstalowanie presty z zip'a i później dopiero nadpisanie skryptów (wszystkich czy wybranych)?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2014, 11:25:47 pm »
przekopiuj cały folder "starej" presty
następnie zmodyfikuj plik settings w katalogu config i po temacie
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline KKMT

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 54
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2014, 12:35:39 am »
przekopiuj cały folder "starej" presty
następnie zmodyfikuj plik settings w katalogu config i po temacie
Dzięki za odpowiedź. Utwierdza mnie ona tylko w przekonaniu, że wszystko zrobiłem właściwie. Niestety czynności jakie opisałeś wyżej to faktycznie wszystko, ale w przypadku wykupionego hostingu, gdzie masz gotowe konfiguracje serwerów WWW, pocztowe etc...


Ja przenoszę kody/sklep z jednego VPS'a na drugi. Obydwa konfiguruję sobie od zera wraz z instalacją systemu.
Przy czym pierwszy konfigurowałem już dawno temu i nie wszystko się pamięta. Wiesz pewnie jak to jest, tu jakieś kruczek, tam jakiś kruczek, a później nie tak łatwo wszystko "skopiować".

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2014, 09:56:50 am »
a to zobacz jeszcze php.ini :) na starym vps
oczywiście również parametry kont mailowych
rekordy dns
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline KKMT

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 54
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2014, 10:16:02 pm »
Warto dodać, że należy jeszcze nadać uprawnienia przeniesionym skryptom.

*

Offline pawel.mat33

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
    • radca prawny
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2014, 08:25:53 pm »
Pamiętam, że gdy ja przenosiłem to miałem dużo problemów z tym. Jeśli możesz to uniknij przenoszenia na inny serwer.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2014, 10:40:01 pm »
Pamiętam, że gdy ja przenosiłem to miałem dużo problemów z tym. Jeśli możesz to uniknij przenoszenia na inny serwer.
no jakos.... no nie wiem z czym mozna miec tutaj problem... przenosze sklepy miedzy serwerami wrecz prawie codziennie, a przynajmniej 2-3 tygodniowo (przenoszenie, przywracanie z kopii itp) zazwyczaj cokolwiek bym nie stawial robie to wstepnie na swoim serwerze a dopwiero pozniej przerzucam na serwer klienta, to samo z wiekszymi zmianami, zazwyczaj robie kopie sklepu klieta, wrzucam go na swoj serwer i pozniej spowrotem. to dla mnie najbezpieczniejsze. jezeli na serwerze jest DirectAdmin lub inny system pozwalajacy na spakowanie calego katalogu czy rozpakowanie .zip to juz w ogole sprawa na 10 minut.

1. pakujesz wszystkie pliki z jednego serwera
2. zrzucasz na HDD
3. wrzucasz na drugi serwer zip
4. rozpakowujesz
5. sciagasz z rozpakowanego pliku (serwera) plik .config/settings.inc.php
6. zmieniasz dane do nowej bazy danych (3 linijki: host, user, pass)

7. eksportujesz baze danych - zapijesz (najlepiej) spakowany czy gzip czy tar w zaleznosci od serwerow
8. importujesz na drugim serwerze

9. logujesz sie do panelu
10a. zmieniasz w Preferencje > SEO sciezki (domeny) do nowego adresu
10b. jezeli nie mozesz zalogowac sie do panelu to zmieniasz linki do sklepu bezposrednio w bazie danych 'ps_shop_url'
11. zapisujesz zmiany
12. odswierzasz strone (niekoniecznie, ale inaczej link do "zobacz sklep" jeszcze zawiera adres starej strony)

13. cieszysz sie przeniesionym sklepem.

i co tutaj takiego problematycznego? po 100 przeniesieniu dochodzi sie do wprawy ;)
design4VIP z innej strony...

*

MERA

  • Gość
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2014, 10:04:39 am »
deejay3 ma rację w 100%  i robi się to tak jak opisał.  Ale przenoszenie sklepu jak się ma 37 000 czy więcej produktów to już zabawa na dłuższy czas  bo same zdięcia to około 2-2,5 GB ale też się to robi.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2014, 04:19:06 pm »
@MERA jeśli chodzi o przenoszenie zdjęć to bez sensu przenosić wszystkie, ja mam inna metodę pobieram na komputer oczywiście wszystkie, następnie wyszukuje wszystkie zdjęcia które posiadają dodatkową nazwę np. default, thickbox etc i je usuwam. Tym sposobem na docelowy serwer wgrywam tylko oryginalne zdjęcia, następnie generuje zdjęcia.

*

MERA

  • Gość
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2014, 09:05:55 pm »
Wygenerować zdięcia z 37 000 produktów to presta się zaczerwieni i nie ma żadnych szans .Na localu generuje cały dzień ale jest słaby serwerek 3 GHz .

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2014, 10:35:04 am »
deejay3 ma rację w 100%  i robi się to tak jak opisał.  Ale przenoszenie sklepu jak się ma 37 000 czy więcej produktów to już zabawa na dłuższy czas  bo same zdięcia to około 2-2,5 GB ale też się to robi.
przenoszac wg punktow jakie podalem, nawet z taka iloscia zdjec nie bedzie wiekszych problemo, oczywiscie, wszystko zalezy od serwera, dlugosci wykonywania skryptu i paru innych ustawien, ale raczej tak "wypasionych" sklepow nie stawia sie na podrzednych serwerach z radylaknymi ograniczeniami.

tutaj tez w tej liscie nie bez kozery podawalem informacje o pakowaniu tak plikow jak i bazy danych. pliki to raczej standard i tutaj nie ma co sie rozwodzic - szybciej idzie upload jednego pliku na serwer niz 10tys osobnych plikow... to normalne. ale co do bazy, to nawet baza sredniej wielkosci moze osiagnac wielkosc powiedzmy tych 3-5MB a po spakowaniu ~1MB a w sumie dla mySQL to jedno i to samo tylko skraca czas uploadu. to samo dla baz z 10-20tys zdjec czy ogolnie produktow. tutaj tez baza majaca powiedzmy 30-50MB po spakowaniu obejmie okolo 30-40% osiagajac srednio 10MB, to tez mzoe wydawac sie wiele, ale tutaj tez przy eksporcie mozemy ja podzielic na wszytskie tabele poza produktami i drugi plik z samymi zawieracy same ps_products_XXX.

tez warto zaznaczyc o usunieciu zbednych rekordow przy imporcie jak np. dane logowan, logow, 404, slow wyszukiwarki itp. tutaj mozemy zaoszczedzic tez ok. 10% objetosci bazy.
design4VIP z innej strony...

*

Offline b2r

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2014, 09:48:34 pm »
Dobry wieczór.

Z miejsca zaznaczę, że jestem jeśli chodzi o obsługę Presty zielony jak szczypiorek i wciąż się uczę, traf jednak chciał, że byłem niejako zmuszony do postawienia sklepu internetowego i jedynie z Prestą udało mi się dojść do porozumienia.
sklep funkcjonuje pod domeną: http://ksiegarnia[.]wydawnictwobialepioro[.]pl  Do tej pory znajdował się on na serwerze nazwa.pl, traf jednak chciał, że przenoszę go na nowy serwer w superhoście. Mam na to jeszcze kilka dni (dokładnie dwa) więc postanowiłem na spokojnie to zrobić i upewnić się, że wszystko będzie działało.

Przekopiowałem stronę na nowy serwer, myślę, że dobrze bo starałem się postępować według deejay3 kroków

1. Skopiowałem pliki na dysk
2. Z dysku wgrałem je do katalogu na nowym serwerze
3. wyeksportowany plik (presta.sql) zaimportowałem do pustej bazy danych na nowym serwerze i w pliku settings.inc.php zmieniłem dane, tak by zgadzały sie z nowym serwerem i nazwą bazy.

Jako, że witryna będzie przenoszona za dwa dni, chciałem najpierw sprawdzić, czy wszystko poszło ok, więc zgodnie z zaleceniem podmieniłem adresy w tabeli 'ps_shop_url' na adres katalogu ze sklepem http://sh186936.website.pl/ksiegarnia/

Po załadowaniu strony jestem automatycznie przekierowywany na obecną prawidłową i docelową domenę ksiegarnia wydawnictwobialepioro pl.
Nie bardzo mogę odświeżyć stronę, bo bezpośrednio po jej wpisaniu jestem odsyłany na domenę docelową.
Sprawdzałem na innej przeglądarce i drugim komputerze w domu z takim samym efektem. Generalnie wcale by mi to nie przeszkadzało, gdyby nie chęć przekonania się, czy wszystko się prawidłowo skopiowało.

Czy niedopełniłem jakieś zmiany? Bardzo proszę o radę.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 19, 2014, 07:12:24 am »
Musisz zmienić urle w bazie danych tabela ps_shop oraz wyłaczyć seo&url
wersja druga lepsza - przetestuj działanie sklepu modyfikując pllik hosts na swoim komputerze dodaj wpis 192.168.1.1 nazwastrony.pl spowoduje to oszukanie przeglądarki lokalnej i symulację przeniesienia domeny
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl