wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przeniesienie na inny serwer.

  • 36 Odpowiedzi
  • 59397 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rexxx

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2014, 01:06:29 pm »
Witam,
Tym razem ja! Nie chciałem zakładać nowego wątku skoro już takowy jest. Od razu zaznaczę, że pomocy szukam na 2 innych forach i nic :(


Temat sklepu na platformie PS jest dla mnie nowością, ale liczę na to, że szybko się wdrożę.
Niestety sklep na obecnym serwerze pracuje bardzo słabo i często czas wczytywania strony to nawet 40 sekund. Postanowiłem przenieść sklep na inny serwer, żeby sprawdzić czy będzie to samo.
Niestety coś poszło nie tak. Pokrótce opiszę jakie wykonałem działania, a być może ktoś z Was mi pomoże.

Stary serwer to 1and1, nowy serwer to biznes-host. Domena w serwisie nazwa.pl
Nowy serwer ma domyślną wersję PHP w postaci - 5.2.17

- Zgrałem wszystkie pliki ze starego serwera i zamówiłem w firmie kopię bazy danych (ja jej nie robiłem, brak dostępu do phpMyAdmin).
- Wgrałem wszystkie pliki skopiowane z poprzedniego serwera na nowy serwer do folderu public.html.
- Na nowym serwerze założyłem nową bazę danych i zaimportowałem poprzednią bazę.
- Po  zaimportowaniu wyskoczył mi taki babol - http://i.imgur.com/AKYdS4A.jpg
- Następnie dokonałem edycji pliku settings.inc.php
- Zmieniłem DNSy w domenie na nowy serwer.

Czekałem 24 godziny aż wszystko się przetrawi, ale nic się nie wydarzyło. Strona nie działa.


Zmieniałem wersje php na nowym serwerze od 5.3 po 5.5 i za każdym razem wgrywałem bazę danych, ale zawsze wyskakiwał ten sam błąd.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2014, 01:24:22 pm »
jak masz blad w SQL to chocbys przestawil PHP na 100.01 to nic nie da. z tego co wie, nawet na 1&1 nie ma probemu z dostepem do myAdmin, tylko chyba u nich to sie inaczej nazywa. ale bezproblemowo wchdozisz przez panel. zrob sam zrzut bazy danych, bo znajac zycie takie "firmy" to maja to gdzies i jak cos sie wysypuje to im to wisi.
design4VIP z innej strony...

*

Offline rexxx

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2014, 01:26:59 pm »
Chodzi o to, że ja nie mam w ogóle dostępu do panelu 1and1. Dostęp ma jedynie firma, która robiła sklep.
Ja mam co najwyżej dostęp do serwera (login i hasła).

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2014, 01:55:46 pm »
Chodzi o to, że ja nie mam w ogóle dostępu do panelu 1and1. Dostęp ma jedynie firma, która robiła sklep.
Ja mam co najwyżej dostęp do serwera (login i hasła).
no ale przeciez panel myAdmin to np. domena.pl/phpmyadmin i podajesz haslo i usera do swojej bazy. takie cos poinni ci udostepnic. no juz nie wspominajac (bo zakladam, ze za serwer placiles normalnie) powinni dac ci dostep do panelu. znajac takie firmy to zapewne kupuja jedno kiepskie konto, dziela je na 20 swoich klientow i umieszczaja na jednym koncie 100 storn. a jak nie daja do konta dostepu to raczej nawet nie to konto reselerskie. nie jest dziwne, ze na jednym IP strona przy takim oblozeniu ci nie hulala ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2014, 02:25:17 pm »
Chodzi o to, że ja nie mam w ogóle dostępu do panelu 1and1. Dostęp ma jedynie firma, która robiła sklep.
Ja mam co najwyżej dostęp do serwera (login i hasła).
to znaczy, że masz najnowszy silnik mysql
albo "firma" wygeneruje Ci ponownie zrzut bazy danych albo poproś na biznes host o obiżenie wersji mysql do 5.1.x
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline rexxx

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2014, 03:02:42 pm »
Chyba jest tak jak pisze Deejay3. Jak pisałem kiedyś do nich o dostęp do phpMA, to dostałem taką informację

Witam, dostęp do phpmyadmin mamy po localhoscie po zalogowaniu do panelu zarządzania serwerem,
nie ma dostępu z zewnątrz.Jeżeli potrzebuje Pan kopie bazy, lub wgrać nową to proszę o informację.

*

Offline rexxx

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 05, 2014, 04:39:19 pm »
West zerknij w dane serwera, bo nie wiem o które dokładnie chodzi.


Zrzut - > http://i.imgur.com/r605Hzi.jpg

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2014, 07:23:54 am »
wersję masz dobrą ale to już jest ta, która nie toleruje pustych linii
zatem otwórz w notatniku plik sql z bazą i w linii 330 zobacz co masz [jaką komendę] jeśli się da zamień -' ' na 'null'
zapisz i wgraj ponownie na serwer
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2014, 09:45:45 am »
Witam, dostęp do phpmyadmin mamy po localhoscie po zalogowaniu do panelu zarządzania serwerem,
nie ma dostępu z zewnątrz.Jeżeli potrzebuje Pan kopie bazy, lub wgrać nową to proszę o informację.
paranoja :D ale robia ludzi w d.... ;) dobrze  by bylo taka firme ujac "delikatnie" w czarnej liscie ;) bo nie ma mozliwosci zeby przy takim podejsciu jakies storny tam dzialaly ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline rexxx

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2014, 09:16:09 pm »
Panowie dziękuje wam wszystkim za podpowiedzi. Wczoraj na innym forum ktoś wspomniał o takim skrypcie/programie jak "Adminer". Za jego pomocą sam sobie zgrałem bazę danych ze starego serwera i poprawnie zaimportowałem do nowej bazy.


Powstał jednak inny dosyć dziwny problem. Działają podstrony, ale nie działa strona główna :) Ktoś wie jaka może być tego przyczyna? Nawet nie wiem jak to szukać w googlu.


EDIT: Rozwiazałem problem. W głównym katalogu były dwa pliki Index. Jeden html drugi php. Wywaliłem html i sklep ruszył :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 10:18:58 pm wysłana przez rexxx »

*

Offline cy5jakub

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 01, 2014, 06:07:29 pm »
no jakos.... no nie wiem z czym mozna miec tutaj problem... przenosze sklepy miedzy serwerami wrecz prawie codziennie, a przynajmniej 2-3 tygodniowo (przenoszenie, przywracanie z kopii itp) zazwyczaj cokolwiek bym nie stawial robie to wstepnie na swoim serwerze a dopwiero pozniej przerzucam na serwer klienta, to samo z wiekszymi zmianami, zazwyczaj robie kopie sklepu klieta, wrzucam go na swoj serwer i pozniej spowrotem. to dla mnie najbezpieczniejsze. jezeli na serwerze jest DirectAdmin lub inny system pozwalajacy na spakowanie calego katalogu czy rozpakowanie .zip to juz w ogole sprawa na 10 minut.

1. pakujesz wszystkie pliki z jednego serwera
2. zrzucasz na HDD
3. wrzucasz na drugi serwer zip
4. rozpakowujesz
5. sciagasz z rozpakowanego pliku (serwera) plik .config/settings.inc.php
6. zmieniasz dane do nowej bazy danych (3 linijki: host, user, pass)

7. eksportujesz baze danych - zapijesz (najlepiej) spakowany czy gzip czy tar w zaleznosci od serwerow
8. importujesz na drugim serwerze

9. logujesz sie do panelu
10a. zmieniasz w Preferencje > SEO sciezki (domeny) do nowego adresu
10b. jezeli nie mozesz zalogowac sie do panelu to zmieniasz linki do sklepu bezposrednio w bazie danych 'ps_shop_url'
11. zapisujesz zmiany
12. odswierzasz strone (niekoniecznie, ale inaczej link do "zobacz sklep" jeszcze zawiera adres starej strony)

13. cieszysz sie przeniesionym sklepem.

i co tutaj takiego problematycznego? po 100 przeniesieniu dochodzi sie do wprawy ;)


Zrobiłem jak opisałeś, panel admina działa, a sklep wygląda tak:
http://dp1.pl/kosmrew1541/kosmrew1541/
Not FoundThe requested URL /kosmrew1541/kosmrew1541/ was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
lub :
http://dp1.pl/kosmrew1541/Ta strona internetowa zawiera pętlę przekierowań
I nie wiem gdzie błędu szukać.
Proszę o podpowieðź.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 01, 2014, 06:20:23 pm »
Podaj co masz w SEO url wpisane w adminie

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 31, 2015, 05:14:37 pm »
Witam wszystkich;


Zrobiłem tak jak opisał deejay3 (krok po kroku). U mnie ten sposób nie działa. Co prawda po zalogowaniu w back office wszystko jest ok. Jednak nie działają linki na sklepie (żadne) i pojawia się 404, a zdjęcia nawet po wygenerowaniu nie pojawiają się na stronie.

Generalnie już zgłupiałem i szukam i szukam i nie wiem co dalej .... Wewnątrz sklepu są kategorie / podkategorie i produkty, zdjęcia - wszystko jest ok. Na front office nic nie działa. Kopiowałem wszystko 4 razy, za każdym razem to samo. Proszę o wsparcie.

Adres sklepu: store.nawroplast.pl
Presta: 1.6.0.9
Hosting: przeniesiony z superhost.pl na nazwa.pl i tak samo sklep

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2015, 05:37:13 pm »
Achh :P znalazłem błąd w pliku .htaccess wgrałem oryginał i coś się ruszyło ... tzn. zdjęcia już widzi, kategorie i podkategorie też. Ma jednak problem z podglądem produktu i z produktem (biała strona) - ktoś ma pomysł o co chodzi ???

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie na inny serwer.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2015, 10:37:12 am »
wylacz przyjazne linki, wyczysc cache tak po stornie sklepu Preferencje>zaawansowane>wydajnosc - czysc cache na zielonym pasku oraz recznie przez FTP ./cache/cache oraz .cache/compile  zostawiajac tylko index.php

po tym zabiegu wlacz ponownie przyjazne linki i powinno zadzialac.
design4VIP z innej strony...