wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Gotowy Moduł drukowania etykiet - v0.1alfa

  • 6 Odpowiedzi
  • 6794 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline axelek

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 2
Gotowy Moduł drukowania etykiet - v0.1alfa
« dnia: Luty 25, 2010, 12:16:10 pm »
Witam,

Zgodnie z obietnicami  ;) spłodziłem moduł wydruku etykiet odbiorcy (i dodatkowo jak kto chce nadawcy).
Jest to mój pierwszy moduł więc proszę o wyrozumiałość :).

To do rzeczy, troszkę o module.

Możliwości:
1) druk różnej wielkości etykiet z arkuszy A4
2) druk adresata na podstawie danych z zamówienia
3) opcjonalnie druk etykiety nadawcy

Instalacja
1) plik należy rozpakować do katalogu modules
2) moduł pojawi się w liście dostępnych modułów w panelu administracyjnym

3) standardowa procedura instalacji

Niestety z niewiadomych mi przyczyn presta nie chce instalować modułu na podstawie podanego jej pliku zip w formularzu. Może zna ktoś rozwiązanie :)


Konfiguracja
W konfiguracji mamy do ustawienia opcje:


Drukarka
Drukarka - tu na sztywno jest na razie laserowa a4 (można używać na tym ustawieniu i atramentowej, ale nie polecam ponieważ drukarki atramentowe niestety czasami mają skłonności do minimalnego przekłamywania wymiarów). W przyszłości będzie także obsługa drukarek igłowych (dla druków wielowarstwowych).

Kalibracja drukarki
Te ustawienia służą do przesunięcia całego wydruku w osi x i y. Czasami drukarki mają jakieś niestandardowe marginesy, wówczas można dopasować wydruk tymi ustawieniami.

Wymiary etykiety
Tu ustawiamy właściwości arkusza z etykietami. Standardowo ustawione jest na etykiety 66x34.

Czcionka
Jeżeli nie mieści się tekst w pionie na etykiecie (zakładając że wartości wymiarów etykiety są poprawne) to zmniejszcie rozmiar czcionki

Dane nadawcy
Jest to całkowicie opcjonalne. Pozostawiłem nieuzupełnione to pole ponieważ zdarza się że sklep jest zarejestrowany pod jednym adresem, a wysyłka odbywa się z innego.
Pod polem danych nadawcy jest checkbox który decyduje o tym czy razem z etykietą odbiorcy będzie także drukowana etykieta nadawcy.


Używanie
Po poprawnej instalacji pojawi się w szczegółach zamówienia nowa formatka


Pomarańczowe pola odpowiadają etykietom na arkuszu. Celem wydrukowania etykiety należy
1) nacisnąć na pole odpowiadające etykiecie którą chcecie zadrukować (UWAGA ! jeżeli zaznaczycie druk pola nadawcy to zadrukowane będą dwie etykiety, kierunek zadruku jest taki jak czytania książki)
2) pojawi się pdf z gotowymi etykietami - drukujemy pdf
UWAGA !!! Przy drukowaniu należy bezwzględnie wyłączyć opcje "Auto-Rotate and center" oraz ustawić pocje "Page Scaling" na "None"

To na tyle jeżeli chodzi o pierwszą wersję modułu.
Link do modułu: lexusclub.pl/presta/shippinglabel.zip

Czekam na Wasze opinie oraz sugestie co do rozwoju.
Zgłaszajcie także błędy, jeżeli się znajdą :)

Pozdrawiam
Arkę zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści.

*

Offline lackytrol

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gotowy Moduł drukowania etykiet - v0.1alfa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2010, 09:36:25 am »
Witam

Dzięki za moduł, próbowałem coś sam wyskrobać ale nie mam takiej wiedzy aby zrobić to na takim poziomie jak ten projekt. W moim przypadku aby zaadoptować ten moduł do mojej sytuacji przydałaby się obsługa drukarek etykiet oraz tworzenia "tła" np. do potwierdzeń nadania. Prosiłbym o nie koniecznie gotowe rozwiązanie ale chociaż o podpowiedź jak się za to zabrać.

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam
lackytrol

*

Offline lackytrol

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gotowy Moduł drukowania etykiet - v0.1alfa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2010, 01:14:23 pm »
Powoli już dostosowałem moją drukarkę etykiet do modułu (nie odwrotnie) ;D ,teraz mam problem z wydrukowaniem nazwy kuriera na etykiecie, $carrier->name po prostu się nie drukuje nazwy kuriera. Z innymi elementami nie ma problemu np. numer zamówienia jest ok. Byłbym wdzięczny za rozwiązanie problemu z kurierem.

Pozdrawiam
lackytrol

*

Offline Detailer

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
Odp: Gotowy Moduł drukowania etykiet - v0.1alfa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2010, 11:22:25 am »
Dzięki za udostępnienie tego modułu. Na pewno skorzystam, znacznie ułatwi pracę.
Profesjonalne kosmetyki samochodowe Surf City Grage, Collinite, FinishKare, Lexol

*

Offline rrr

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gotowy Moduł drukowania etykiet - v0.1alfa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2010, 09:18:52 pm »
moduł fajny wielkie dzięki.

jednak dla mnie wiele mnie on nie ratuje, szukam coś takiego:

w stylu astsrenta do aukcji allegro tylko w wersji do prestashop,

wyglądało by to tak masz katalogi:
1 lista zamówień
2 zamówienia opłacone
3 zamówienia wysłane

i
np masz listę zamówień (ludzie którzy kupili produkty)
1
2
3
4
5
itd.

księgujesz wpłaty i zaznaczasz które zamówienie zostało opłacone :
1 v
2
3 v
4 v
5
(nie musisz wchodzić do każdego tylko zaznaczasz i zmienisz jednym przyciskiem, np. zaksięgowane wpłaty )
i te znznaczone zamówienia automatycznie przechodzą z zakładki lista zamówień do zamówienia opłacone

potem przechodzisz w zamówienia opłacone
i masz (te co wcześniej zaznaczyłeś):
1
3
4
ponownie zaznaczasz zamówienia które chcesz wysłać i
możesz zrobić wtedy wydruki takie jak opis zamówienia (np. zamówine 1, adresat, rodzaj produktu, wszystko ponumerowane 1,2,3itd.),potem  etykiety adresowe (i tak samo Ci nr tą etykiete 1,2,3 itd.),na koniec drukujesz na a4 potwierdzenie nadania dla poczty tak samo w tej samej kolejności)


patrzysz na dokument ,,opis zamówienia co masz spakować, pakujesz towar w koperty, przyklejasz od razu gotowe etykiety adresowe po spakowaniu wszystkich produktów bierzesz automatycznie wydrukowany druk potwierdzenia nadania i gotowe


tak bym to widział aby ułatwić i przyspieszyć prace wysyłki
jest coś takiego lub coś podobnego???

jesli nic takiego niema proszę o opisy w jak sobie rozplanowaliście te działania aby przyspieszyć prace i zminimalizować ryzyko pomyłki

bo mi na chwile obecną dłużej zajmuje przygotowanie 5 paczek ze sklepu prestashop do wysyłki
niż 40 paczek z allegro za pomocą asystenta sprzedaży

*

Offline kma630

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Gotowy Moduł drukowania etykiet - v0.1alfa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2011, 01:10:00 am »
Witam,

dzięki za moduł, alfa działa bezproblemowo z prestą 1.4.4.1 i na atramentówce.
jest może jakaś nowasza wersja?

*

Offline Pastczub

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Gotowy Moduł drukowania etykiet - v0.1alfa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2011, 03:05:15 pm »
Witam
Czy jest szansa na zmodyfikowanie modułu tak aby drukował nie jedną a kilkanaście etykiet na arkusz
Niestety w moim przypadku moduł mimo że sprawdza się doskonale istnieje takie zapotrzebowanie aby drukował etykiety z kilkunastu zamówień