wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Moduł - Blok info o użytkowniku, wyświetlane linki

  • 2 Odpowiedzi
  • 3745 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline greg84

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Moduł - Blok info o użytkowniku, wyświetlane linki
« dnia: Listopad 02, 2011, 10:58:29 pm »
Witajcie

Gdy włączony jest moduł "Blok info o użytkowniku" (user block info), na stronie pojawiają się określone linki np. 'Logowanie/Rejestracja', czy 'Koszyk'. W standardowej skórce, blok ten pokazuje linki do: "Zaloguj się", "Twoje konto", "W koszyku".
W skórce Lite-Blue jaką ściągnąłem z Internetu, moduł ten pokazuje linki do: "Home", "Contact Us", "View Cart", "Login/Register".

Moje pytanie brzmi: skąd moduł bierze informację o tym, co ma wyświetlić ?

Pytam gdyż:
1) moduł nie jest konfigurowalny od strony back-office
2) gdy usuwam folder \Themes\...\Modules\blockuserinfo - pojawiają się linki takie jak w standardowej skórce
3) gdy podmieniam folder 'blockuserinfo' w mojej skórce na tą ze standardowej, dodatkowo pojawiają się "Home" i "Contact Us" - czyli to, czego w standardowej nie ma.

Podmieniałem pliki na różne sposoby, kasowałem, przenosiłem itp. i nie dało mi to żadnej informacji dot. tego skąd ten moduł w łatce ściągniętej z Internetu wie, że ma dodatkowo pokazać "Home" czy "Contact Us". Wiem, że mogę wyłączyć blok i wspomóc się opcją CMS, żeby sobie spersonalizować sklep, jednak wówczas pozbędę się opcji logowania, a tego nie chcę i w sumie mi wizualnie to pasuje.

Z góry dziękuję za wyjaśnienie.
Pozdrawiam

*

Offline elvisso

  • Tubylec
  • ****
  • 142
  • 0
    • Sklepy internetowe i ich pozycjonowanie
Odp: Moduł - Blok info o użytkowniku, wyświetlane linki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2011, 12:48:56 pm »
Sprawdź plik tpl tego modułu bo może coś jest na sztywno przypisane
Załóż sklep i pozycjonuj swoją Prestę -> profesjonalny sklep internetowy -> wdrożenia, support, pozycjonowanie.

*

Offline greg84

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Moduł - Blok info o użytkowniku, wyświetlane linki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2011, 06:06:10 pm »
Witam ponownie po krótkiej przerwie.

Dla kolejnych osób walczących z plikami TPL, PHP, CMS bez rezultatu... Należy udać się do: Panel administracyjny->Ustawienia->Optymalizacja i włączyć opcję "Wymuszaj kompilację", można też wyłączyć opcję "Korzystać z Cache?".

Powyższe ustawienia determinują to, czy sklep będzie na nowo kompilował źródła, czyli pliki, które poddajemy zmianom. Niby bardzo podstawowa sprawa, ale mam nadzieję, że komuś pomoże.

Pozdrawiam