wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Tłumaczenia w PrestaShop

  • 3 Odpowiedzi
  • 12175 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dawidt

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Tłumaczenia w PrestaShop
« dnia: Grudzień 27, 2011, 10:16:12 am »
Nie do końca ogarniam tłumaczenia sklepu PrestaShop. Zainstalowałem polskojęzyczną wersję skryptu. Używam ponadto angielskiego szablonu dla które nie ma wersji polskiej. W ustawieniach > Języki dopuszczone ma dwie wersje językowe (EN i PL). Domyślnym językiem w sklepie jest Polski. Jak wchodzę w tłumaczenia (tłumaczenia stron sklepu, modułów, błędów etc) mam kilka tysięcy wolnych pól, brak polskich odpowiedników. Czy to standardowy problem w Preście? Wszystko trzeba ręcznie tłumaczyć od strony frontowej przy anglojęzycznym szablonie? Może mam wybrakowane tłumaczenie? (PrestaShop 1.4.4.1, szablon Matrice)

*

Offline Sokon

  • Tubylec
  • ****
  • 179
  • 0
    • Moduły Prestashop
Odp: Tłumaczenia w PrestaShop
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2011, 10:49:40 am »
Skoro masz anglojęzyczny szablon to na jakiej podstawie spodziewasz się, że będzie po polsku?  Sam się przetłumaczy? Takie rzeczy to tylko w Erze....

*

Offline dawidt

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Tłumaczenia w PrestaShop
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2011, 11:08:49 am »
Na takiej podstawie, że większość tych komunikatów i tak jest stała dla różnych szablonów (płatności, frazy w stronach kategorii, produktów, rejestracja, logowanie etc). Zazwyczaj nie są to unikalne frazy dla każdego szablonu z osobna. W innych CMSach takie systemowe komunikaty, również po stronie frontendu nie są tłumaczeniami szablonu a są umiejscowione w domyślnej lokalizacji tłumaczenia. Dzięki temu przy zmianie theme'a nie ma potrzeby tłumaczenia całego serwisu od początku.

*

Offline emilb00

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Światło Białystok
Odp: Tłumaczenia w PrestaShop
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2011, 11:59:48 am »
Wystarczy przekopiować pliczek z oryginalnej skórki "prestashop" plik pl.php, który znajdziemy w ten lokalizacji "root/themes/prestashop/lang/pl.php" kopiujemy ten pliczek do katalogu z nową skórką np. "root/themes/mojaskorka/lang/pl.php" Pamiętaj również nadal temu pliczkowi CHMOD 777.

Pozdrawiam,