wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana nazw pól dot. rejestracji

  • 2 Odpowiedzi
  • 1136 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline swing

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Zmiana nazw pól dot. rejestracji
« dnia: Październik 02, 2011, 10:20:59 pm »
Witam
Jeśli podczas rejestracji klient nie wpisze wymaganych danych, pojawia się informacja o konieczności podania tych danych(np. imienia czy nazwiska)
Niestety, nazwy pól nie zawierają u mnie polskich znaków.

Moje pytanie brzmi: czy mogę zmienić nazwy pól w pliku: folder_z_presta\translations\pl\fields.php ??
Wiem, że zawartość tego pliku jest odpowiedzialna za wyświetlane nazwy pól, ale czy jeśli zmienię te nazwy, to pozostała część sklepu będzie działała prawidłowo?

Moje drugie pytanie dotyczy tego samego komunikatu o błędzie, więc pozwolę sobie zapytać w tym samym temacie:

Jeśli wystąpił 1 błąd, pisze: "wystąpił 1 błąd:" i bardzo dobrze, JEDNAK:
jeśli wystąpiło np 6 błędów, pisze "wystąpiły 6 błędy:" (jakby nie stosował wyrażenia "błędów", chociaż znajduje się ono w pliku: folder_z_presta\themes\folder_używanego_szablonu\lang\pl.php
Czy znacie ten problem i wiecie jak go naprawić?

Z góry dzięki za pomoc


*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana nazw pól dot. rejestracji
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2011, 01:03:52 am »
Odp.1
W nazwach zmiennych stosuje sie zakres znakow alfanumerycznych, cyfr i co niektorych znakow specjalnych, bez znakow narodowych.
Jesli to poprawisz, wysypie ci sie sklep. To nie blad !!! Tak ma byc.
Wszystkie jezyki programowania obsluguja tylko zestaw liter z jezyka angielskiego w nazwach zmiennych.
Jak zauwazysz ja tez pisze tym zestawem znakow, chyba nie stanowi to problemu.
Nazwy zmiennych zostaly po to przetlumaczone na jezyki narodowe aby taka nazwe bylo latwo zidentyfikowac z polem formularza, ktorego dotyczy.

Odp. 2
Jest czesciowo zwiazana z odp.1
W jezyku angielskim tak jest poprawnie.
Oczywiscie mozna obsluzyc ten wyjatek w jezyku polskim.
Trzeba by bylo zmodyfikowac wiele plikow i szablonow, wszystkie skorki.
Ale jakos ludziskom to nie przeszkadza, wiec jest jak jest.
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline swing

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Zmiana nazw pól dot. rejestracji
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2011, 09:05:20 am »
Dzięki za odpowiedź. Fakt- trochę się czepiam szczegółów ale taki ze mnie upierdliwy perfekcjonista ;)
odnośnie odpowiedzi na pytanie 1- inne pliki znajdujące się w tym samym katalogu zawierają polskie znaki i dlatego chciałem w pliku fields.php też wstawić polskie znaki mając nadzieję, że zadziała. Raczkuję w temacie Prestashop, więc skoro mówisz, że nie zmieniać to nie będę zmieniał. Jeszcze raz dzięki za pomoc.