wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Nie działa funkcja ilość minimalna

  • 1 Odpowiedzi
  • 1504 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tabaluga64

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Nie działa funkcja ilość minimalna
« dnia: Październik 18, 2011, 03:54:59 am »
Witam.

chcę robić sklep do sprzedania hurtowo. więc klient musi kupić w więcej ilości danego produktu.

Zainstalowałem najpierw na localhost polską wersję Prestashop 1.4.4.1 ściągnięta z tej strony: http://www.prestashop.pl/pliki.html#wersja-polska.

W panelu administracyjnym najpierw wchodziłem do: Produkt, potem klikałem na edycję produktu: iPod Nano,
na karcie "4. Kombinacje atrybutów (16)" w pozycji: "Ilość minimalna:" ustawiłem ilość : 10
Pod tą pozycją jest info: Ilość minimalna która pozwoli na zakup tego produktu (ustaw na 1 aby wyłączyć tą opcję).

Myślę, że w ten sposób, klinet musi kupić conajmniej 10 szt.

wchodziłem na stronę frontową sklepu , zauważyłem, że na stronie gównej w bloku: "Polecane produkty"
pod produktem "iPod Nano" nie ma przycisku "dodaj do koszyka" jest tylko przycisk "Zobacz"
klikałem na "zobacz" wredy otwierała się strona produktu, i przy ilości zamówienia 1 szt, klakałem na przycisk "Dodaj do koszyka", sklep dodaje 1szt do koszyka, bez żadnego ostrzeżenia, że musi kupić conajmniej 10 szt.
próbowałemrealizować zamówienia, to dokonało zamówienia bez problemu mimo tego, że dla tego produktu ustawiłem minimalna ilość = 10.

czy ktoś spotkał taki sam problem?
jak to rozwiązać?

próbowałem jeszcze raz zainstalować na serwerze nazwa.pl i występuje ten sam problem.
tu jesy adres: http://cuahang.sw4.pl/

Potem próbowałem ściągać nowszą wersję angielską 1.4.5.1 z strony prestashop.com i zainstalowałem na localhost i występuje ten sam problem, mimo, że ustawiłem minimum ilość = 10, ale sklep dalej przyjmuje ilość zamówienia = 1.

MOże jeszcze coś trzeba ustawiać i ja o tym nie wiem.

Proszę o pomoc.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nie działa funkcja ilość minimalna
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2011, 10:59:31 am »
hmm male nieporozumienie
opcja ta dotyczy ilosci ktora ma zostac na magazynie i jest nie do kupienia
czyli jesli masz ustawione 10
to ponizej tej ilosci towar jest nie do sprzedania.
to taki bufor.
programistom przyswiecala idea poprawnej gospodarki magazynowej
wiele sklepow sprzedaje towar rowniez lokalnie w sklepie

np. sprzedales towar lokalnie w sklepie, i wiadoma rzecza jest ze jeszcze nie zdazyles uaktualnic stanow na prescie.
Integracja wf-mag presta
freelancer