wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problemy z customiacją

  • 4 Odpowiedzi
  • 3110 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline weiser78

  • Użytkownik
  • **
  • 27
  • 0
Problemy z customiacją
« dnia: Październik 18, 2011, 07:44:38 pm »
Witam,

Generalnie Presta jest świetna, ale mam parę problemów w dopasowaniu kilku drobiazgów w theme, zwłaszcza że słabo znam Smarty. Będę wdzięczny za pomoc. A więc pytania:

1. Jak wykluczyć jakąś cechę z listy cech (np. nie chcę wyświetlać wysokości).
2. Jak pokazać tylko konkretną cechę (lub kilka cech), nie pokazując wszystkich np. tylko wysokość, szerokość, waga.

Oba pytania dotyczą:
{foreach from=$features item=feature}
      <li><span class="feature_name">{$feature.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}:</span>
      {$feature.value|escape:'htmlall':'UTF-8'}</li>
{/foreach}
Czy da się tu wcisnąć jakiś exclude, include?

3. W jaki sposób wyświetlić nazwę lub opis kategorii jeśli mam jej ID? Np. na stronie produktu czy w liście produktów zdobywam ID kategorii tak:

{$product->id_category_default}

ale jak mając ID pokazać nazwę tej kategorii, czy jakiekolwiek inne informacje które zawiera ta kategoria. Znalazłem gdzieś sposób na pokazanie linku do kategorii po ID, ale innych elementów w ten sposób nie udało mi się wyciągnąć.

*

Offline delix

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 0
Odp: Problemy z customiacją
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2011, 06:51:21 pm »
Na wstępie gratuluję "polskiego".

Takie modyfikacje z przykładami znajdziesz jeśli poszukasz tematów o umieszczaniu atrybutów na liście produktów.

*

Offline weiser78

  • Użytkownik
  • **
  • 27
  • 0
Odp: Problemy z customiacją
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2011, 06:22:08 pm »
Thanks, poszukam.

A co z kategoriami? Ktoś mógłby coś podpowiedzieć, poza radą żeby poszukać?

*

Bitelektro

  • Gość
Odp: Problemy z customiacją
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2011, 06:43:04 pm »
Witaj.
Nie do końca zrozumiałem czy o to chodziło ale spróbuj coś takiego.

Wklej ten kod np do pliku footer.tpl

{if $product}
<a href="{$base_dir_ssl}/{$product->category}/{$product->id}-{$product->link_rewrite}.html" /> Produkt: {$product->name|escape:'htmlall':'UTF-8'}</a>
{elseif $category}
<a href="{$base_dir_ssl}/{$category->id}-{$category->link_rewrite}" /> Kategoria: {$category->name|escape:'htmlall':'UTF-8'}</a>
{else}
<a href="{$base_dir_ssl}"  />    Wszelkie prawa zastrzeżone</a>
{/if}

*

Offline weiser78

  • Użytkownik
  • **
  • 27
  • 0
Odp: Problemy z customiacją
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2011, 01:18:18 am »
Dziękuję.

Zobaczę jaki to da efekt, natomiast spróbuję może wytłumaczyć nieco inaczej.

Bez kłopotu wyciągam sobie ID domyślnej kategorii dla danego produktu w różnych miejscach sklepu, modułach itp. Natomiast to czego potrzebuję a nie wiem jak osiągnąć jest wykorzystanie tego ID aby wyświetlić nazwę lub opis lub inne rzeczy związane z tą kategorią.

Mam np. Przykładowy produkt, który ma przypisaną kategorię Kategoria przykładowa. W listingu produktów lub w samym produkcie mam bezpośredni dostęp do ID przypisanej dla niego kategorii domyślnej (poza wieloma innymi danymi, jak cena, nazwa, atrybuty itp.). Mam więc info, że ten produkt ma przypisaną kategorię domyślną o ID = 3.

Pytanie brzmi, mając to ID kategorii powinienem móc w jakiś sposób mieć dostęp do wszystkiego co związane z kategorią o ID 3, jak jej nazwę, opis, obrazek itp.

Link do tej kategorii (co wydaje się trudniejsze od tego o co mi chodzi) uzyskałbym tak (przynajmniej na stronie produktu):

{$link->getcategorylink($product->id_category_default)|escape:'htmlall':'UTF-8'}

gdzie id_category_default to jest to ID, czyli 3.

Ale jak wyświetlić nazwę tej kategorii lub jej opis?