wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

PrestaShop.PL_1.4.4.1 - problem z modułami płatności

  • 7 Odpowiedzi
  • 6998 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline greg84

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
PrestaShop.PL_1.4.4.1 - problem z modułami płatności
« dnia: Październik 30, 2011, 03:55:30 pm »
Witajcie

Próbuję zainstalować PS.PL w wersji 1.4.4.1 i właściwie instalacja przebiega pomyślnie - bez żadnych błędów. Po zainstalowaniu, uruchamiam sklep, składam testowe zamówienie i na kroku "płatność" system wysypuje się z błędem: "Moduły płatności nie zostały zainstalowane". Idę do panelu admina, wchodzę na zakładkę 'moduły' - a tu pusto. urwana strona, klikam dalej - podobna sprawa na zakładce 'płatności'. Przykładowy screen poniżej:



Czy ktoś się spotkał z tym błędem ? - sfrustrowany zainstalowałem 1.3 - tutaj wszystko instaluje się pięknie i śmiga bez zarzutów, ale wolałbym korzystać z czegoś, co jest aktualne. Próbowałem instalacji kilka razy na różne sposoby w tym i zgodnie z manualem i bez efektu.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PrestaShop.PL_1.4.4.1 - problem z modułami płatności
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2011, 06:32:13 pm »
bylo ze setke razy na forum - co jest powodem lub co zrobic zeby sie dowiedziec co jest powodem
porada - poszukaj na forum
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline elvisso

  • Tubylec
  • ****
  • 142
  • 0
    • Sklepy internetowe i ich pozycjonowanie
Odp: PrestaShop.PL_1.4.4.1 - problem z modułami płatności
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2011, 10:53:05 pm »
Zawsze można poprosić o pomoc płatną  ;)
Załóż sklep i pozycjonuj swoją Prestę -> profesjonalny sklep internetowy -> wdrożenia, support, pozycjonowanie.

*

Offline greg84

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: PrestaShop.PL_1.4.4.1 - problem z modułami płatności
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2011, 11:23:37 pm »
Cześć chłopaki

Dziękuję Wam za wskazówki w stylu "lepiej poszukaj", "poproś o pomoc płatną" itd. :). Zainstalowałem Prestę na innym serwerze i ruszyła bez problemu z całą funkcjonalnością. Na tym serwerze na którym mam problemy, bezproblemowo chodzi np. 1.3, a w 1.4 niestety takie jakieś dziwne błędy mam. Odszukałem w sieci informację, że problemem może być niekompatybilny moduł - ta sama Presta na innym serwerze działa, więc w moim przypadku informacja jest bezużyteczna. Gdyby jednak komuś coś przyszło do głowy, proszę o info - bezpłatne :)

Pozdrawiam

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PrestaShop.PL_1.4.4.1 - problem z modułami płatności
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2011, 12:36:59 am »
Ale nie z tym zestawem modulow.
Bo to nie jest zalezne od hostingu.
Wiec daruj sobie ironie.

Zaplaciles drugi raz za hosting wiec jestes na plusie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 01:14:08 am wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline elvisso

  • Tubylec
  • ****
  • 142
  • 0
    • Sklepy internetowe i ich pozycjonowanie
Odp: PrestaShop.PL_1.4.4.1 - problem z modułami płatności
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2011, 12:33:34 pm »
...Dziękuję Wam za wskazówki w stylu "lepiej poszukaj", "poproś o pomoc płatną" .....


Niema za co  ;)

Problem z twoim pytaniem polega na tym że nikt z nas nie jest jasnowidzem. Nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci na podstawie zrzutów ekranu co jest nie tak.
Trzeba się trochę postarać żeby zadać właściwe pytanie na forum. Podać podstawowe informacje, które pozwolą rozwiązać problem a to wszystko jest na forum opisane.

Pozdrawiam i na przyszłość życzę miłej współpracy na forum :)
Załóż sklep i pozycjonuj swoją Prestę -> profesjonalny sklep internetowy -> wdrożenia, support, pozycjonowanie.

*

Offline greg84

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: PrestaShop.PL_1.4.4.1 - problem z modułami płatności
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2011, 11:10:24 pm »
Cytuj
Zaplaciles drugi raz za hosting wiec jestes na plusie.
Nie zapłaciłem. W sieci jest wiele serwerów, których można w okresie próbnym używać za darmo.

Cytuj
Nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci na podstawie zrzutów ekranu co jest nie tak
Mój błąd okazał się dość częstym i nie tylko diagnozę można postawić na podstawie zrzutu ekranu, ale nawet samego opisu, czego dowodem są liczne posty np tutaj: http://www.prestashop.com/forums/

Proszę nie odpowiadajcie już na tego posta, bo od początku nie wniosło to do niego żadnej wartości.


Rozwiązanie (darmowe) dla innych, mających ten sam problem:

1. Najczęstszą przyczyną tego błędu jest niewystarczająca ilość pamięci, ustawiona w konfiguracji serwera PHP. Parametr ten można sprawdzić, np wykonując skrypt na serwerze:

<?php 
phpinfo
();
?>


Należy sprawdzić parametr o nazwie: memory_limit. U mnie np. był ustawiony na 16M. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to ile powinien on wynosić, jednak w wielu miejscach można przeczytać, że 64M w zupełności wystarcza do poprawnego funkcjonowania sklepu. Po zwiększeniu pamięci, sklep zaczął pięknie działać.

2. Niekiedy działa metoda polegająca na usuwaniu modułów z folderu \modules, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zwiększanie memory_limit.

3. Przyczyną błędu może być też nieprawidłowe ustawienie uprawnień na folderze \modules.

Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że moja darmowa odpowiedź być może komuś pomoże.
TEMAT ZAMKNIĘTY

*

Offline greg84

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: PrestaShop.PL_1.4.4.1 - problem z modułami płatności
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2011, 11:18:37 pm »
Cytuj
Zaplaciles drugi raz za hosting wiec jestes na plusie.
Nie zapłaciłem. W sieci jest wiele serwerów, których można w okresie próbnym używać za darmo.

Cytuj
Nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci na podstawie zrzutów ekranu co jest nie tak
Mój błąd okazał się dość częstym i nie tylko diagnozę można postawić na podstawie zrzutu ekranu, ale nawet samego opisu, czego dowodem są liczne posty np tutaj: http://www.prestashop.com/forums/

Cytuj
bylo ze setke razy na forum - co jest powodem lub co zrobic zeby sie dowiedziec co jest powodem
porada - poszukaj na forum
Czy na pewno setki ?


Rozwiązanie (darmowe) dla innych, mających ten sam problem:

1. Najczęstszą przyczyną tego błędu jest niewystarczająca ilość pamięci, ustawiona w konfiguracji serwera PHP. Parametr ten można sprawdzić, np wykonując skrypt na serwerze:

<?php 
phpinfo
();
?>


Należy sprawdzić parametr o nazwie: memory_limit. U mnie np. był ustawiony na 16M. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to ile powinien on wynosić, jednak w wielu miejscach można przeczytać, że 64M w zupełności wystarcza do poprawnego funkcjonowania sklepu. Po zwiększeniu pamięci, sklep zaczął pięknie działać.

2. Niekiedy działa metoda polegająca na usuwaniu modułów z folderu \modules, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zwiększanie memory_limit.

3. Przyczyną błędu może być też nieprawidłowe ustawienie uprawnień na folderze \modules.

Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że moja darmowa odpowiedź być może komuś pomoże.
TEMAT ZAMKNIĘTY