wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z obrazkami w templatach

  • 6 Odpowiedzi
  • 3777 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Han

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Problem z obrazkami w templatach
« dnia: Styczeń 15, 2009, 01:02:29 pm »
Witajcie! Jestem młodym użytkownikiem ecommerce, potrafie już doapsować css do własnych potrzeb, nie potrafie jeszcze grzebać w plikach tpl. Wgrałem sobie kilka templatów i spodobał mi się (pasuje mi układ strony którego na chwile obecną jeszcze nie potrafie modyfikować) z templata  creation-shop-theme-2  i 1 (sa prawie takie same). Problem polega na tym, że w tych jak i kilku innych templatkach po ich "zastosowaniu" i wejściu w kartę produktu (we front office ofc  ;D ) jak mam miniaturki zdjęć to nie działa na nich rollover (rollover nie wywoluje pojawienia się obrazka w większym oknie nad miniaturkami) a po kliknięciu w miniaturkę pojawia się nowe okno ze zdjęciem... tak jakby nie działał ten thickbox cały :/  ??? może w jakimś pliku trzeba to włączyć?

PS starałem się bardziej spolszczyć presta... jeśli komuś to pomoże to w załączniku mój pliczek językowy (zrobiłem front i back office prawie całe)

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: Problem z obrazkami w templatach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2009, 01:09:56 pm »
Tak na szybko...
Aby działały na stronie produktu m.in. rollover dla miniaturek musi być wgrany kod "product.js".
Oczywiście też biblioteka jQuery...

Jeśli thickbox nie działa to sprawdź czy wczytywane jest jQuery i thickbox-modified.js.

*

Offline Han

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Problem z obrazkami w templatach
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2009, 01:13:18 pm »
tzn thickbox nie działa tylko na wgranych templatkach. Na standardzie działa... mówiłem, że młody jestem w ecommerce - mogłyś napisać gdzie i jak sprawdzić? Nie tylko mnie się to na pewno przyda :)

*

Offline TePe

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 63
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z obrazkami w templatach
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2009, 01:45:17 pm »
Też mam z tym problem, mozna prosić o rozwinięcie tematu ?
Moduł Porównywarek cenowych (ceneo radar skapiec nokaut) dla PrestaShop 1.2.5,  1.3.0, 1.4
W pełni działający moduł Płatności.pl dla PrestaShop 1.2.5, 1.3.0 i 1.4 wzwyż
dostępne na: www.prestamarket.pl

*

Offline straszek

  • Użytkownik
  • **
  • 30
  • 0
Odp: Problem z obrazkami w templatach
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2011, 11:11:34 am »
Czy rozwiązał ktoś ten problem? bo napotkałem go w prestashop 1.4, po zmianie z thickbox na JqZoom, wtedy JqZoom zmieniał kursor po najechaniu na zdjęcie ale się nic nie działo, potem chciałem wrócić do thickbox'a i niestety efekt jak tutaj opisany, czyli po kliknięciu w duże okno nic się nie dzieje, a po kliknięciu w miniaturki wyskakuje nowe okno ze zdjęciem. Kopiowałem pliki product.tpl nic nie pomogło

*

Offline koperator

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
Odp: Problem z obrazkami w templatach
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2011, 01:17:34 pm »
Witam, dopadła mnie ta sama przypadłość więc odgrzewam. Po zmianie na jqZoom nie działa i po ponownym powrocie na działającego (do zmiany) Thickbox'a także nie działa jak rozwiązać problem z tym nie działającym powiększeniem zdjęcia.....z góry dziękuję za odpowiedź.

*

Offline McColley

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: Problem z obrazkami w templatach
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2012, 09:24:23 pm »
Na kolana!

Po 3 godzinach grzebania w necie coś mi się udało wygrzebać:

Problem u mnie:

Sklep 1.4.5 , zainstalowany szablon od presta 1.3
Klikając na zdjęcie nic się nie dzieje, zdjęcie otwiera się jedynie w nowym oknie.

Zassać to :
www.prestashop.com/forums/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=11692
Instalujecie jak standardowy moduł.

Otwieracie plik \jquerylightbox\js\lightbox.js

Szukacie:

$('a[@rel*=lightbox]').lightBox({

I podmieniacie na:

$('a[rel=lightbox]').lightBox({

Inaczej nie będzie działać.