wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

przeniesienie sklepu z QC do PrestaShop - czy się da dopasować wygląd?

  • 1 Odpowiedzi
  • 3348 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vs

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Witam forumowiczów
Krótko skąd i w jakim celu:
Mam sklep w Quick Cart i przypadkiem trafiłam ta tą stronę. Presta zachwyciła mnie ilością dodatków, które w przypadku QC są płatne. A że postanowiłam poszerzyć opcje sklepu - chociażby o logowani i komentarze zastanawiam się, czy udało by się dopasować wygląd sklepu PS do gotowego szablony QC.
QC mam bardzo dobrze obeznany, CSS oraz HTML

Poniżej grafiki jak to wygląda teraz i co mnie najbardziej interesuje:
http://img1.aukcjoner.pl/gallery/007859482/1_f.jpg
Nie wymagam byście opisywali mi każde z zagadnień. Przede wszystkim potrzebuję odpowiedzi:
Czy się da? I gdzie ewentualnie szukać w kodzie odpowiedzialnych za to elementów.

Co najważniejsze:
Grafika 1
1.Logo duże, na całej szerokości wewnętrznej strony
2.Menu z opcjami poniżej loga, dobudowane do grafiki
3. Graficzne przyciski w lewym bocznym menu, zmieniane po najechaniu (kategorie i podkategorie)
4. Najlepiej wszystkie moduły po lewej stronie - chociaż nad koszykiem to sie jeszcze nie zastanawiałam

Grafika 2 - lista produktów
1. W formie rzędów po 3 miniaturki

Grafika 3 -szczegóły produktu
1. Mam bardzo nietypowy układ na szczegółach produktu polegający na rozmieszczeniu treści i zdjęć w 2 rzędach, po 2 grafiki, i/lub też ramki z tekstem. Przy pierwszym zdjęciu po prawej szczegóły, cena etc. Po najechaniu każde ze zdjęć powiększa się w lightboxie.

To na razie tyle kwestii merytorycznych. Jeśli te punkty z waszych odpowiedzi okaże się, że da się wykonać, to zabiorę się za sklep w PS i będę was męczyła co jakiś czas na forum z problemami :) (ale spokojnie dużo wiem i szybko się uczę). Jeśli nie zostanie mi chyba kupno pełnej wersji QC.
 
Ewentualnie, już poza tym wywodem, może jakiś inny kod sklepu darmowego możecie polecić do takiej obróbki kojarzę jeszcze (Magento i Open Cart)
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam  :D
Małgorzata



*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: przeniesienie sklepu z QC do PrestaShop - czy się da dopasować wygląd?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2011, 09:09:53 pm »
w skrócie ;) bo pytań dużo - na wszystkie pytania odpowiedź brzmi TAK - generalnie można przenieść twój sklep w 100% - i wygląd i produkty i funkcje ;)

Magneto - fajny - ale do małych sklepów się nie nadaje - i dość kosztowny w "utrzymaniu"

Open Cart - też fajny - ale jakoś wolę Prestę - ja i ponad 100 tys innych osób na świecie ;)

SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA