wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Import produktów

  • 4 Odpowiedzi
  • 3376 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline out_line

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Import produktów
« dnia: Grudzień 05, 2011, 11:45:53 pm »
Witam,

Zdecydowanie mam problem...i również zdecydowanie proszę o pomoc :)

Otóż mam bazę produktów w CSV. Importuję ją przez opcje Import (być może źle importuję...<?> nie mam pojęcia) ale znajduje się ona w bazie danych w Adminie w formie pliku .xml

Ale co dalej? jak z listy produktów zrobić widoczne strony produktów...jak je dodać rzeczywiście do katalogu?

Jakieś rady :)

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Import produktów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:07:50 am »
to w końcu csv czy xml? - standardowa funkcja importu "importuje" tylko z csv więc twojego pliku xml nie zaimportuje to tego potrzebny jest ci inny moduł - to jakiś plik z hurtowni/producenta/dystrybutora?
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline out_line

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Import produktów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:36:30 am »
tak to plik, który pobrałam ze strony hurtowni tam jest opisany jako CSV, gdy pobieram jest .xml

*

Offline out_line

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Import produktów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:41:44 am »
Czy problemem mogą być kategorie? Mam już część kategorii w sklepie, a w nich produkty...które dodawałam ręcznie. Część z nich na pewno się powtórzy...Czy powinnam usunąć wcześniej dodane kategorie i produkty?

*

Offline elvisso

  • Tubylec
  • ****
  • 142
  • 0
    • Sklepy internetowe i ich pozycjonowanie
Odp: Import produktów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:35:38 pm »
Plik CSV w właściwej formie pozwala importować produkty do istniejących kategorii. W panelu administracyjnym masz przykładowe pliki do importu.
Twój plik powinien wyglądać podobnie.

Jeżeli twój plik jest plikiem xml to na 99,99% nie wygląda jak plik do importu i trzeba go przekształcić lub wykorzystać moduł do tego.

Otwórz plik w notatniku i wklej tutaj część jego zawartości (kilka linijek) Będzie łatwiej określić jaki plik masz.
Załóż sklep i pozycjonuj swoją Prestę -> profesjonalny sklep internetowy -> wdrożenia, support, pozycjonowanie.