wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

NIP raz a dobrze

  • 9 Odpowiedzi
  • 7650 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline weiser78

  • Użytkownik
  • **
  • 27
  • 0
NIP raz a dobrze
« dnia: Grudzień 02, 2011, 09:56:22 pm »
Witam,

Mam wydaje mi się dość standardowy problem z którym wielu z Was pewnie się mierzyło. Obowiązek podania NIP tylko gdy ktoś rejestruje się jako firma. Niestety żadnej kompleksowej informacji o tym jak to sensownie zrobić na forum nie znalazłem. A więc...

Opcja 1.
Włączyć Europejski numer VAT (czyli de facto NIP) - zmieniam tekst w tłumaczeniu z nr VAT na NIP. Wówczas, jeśli ktoś wpiszę firmę pojawi mu się nowe pole do wypełnienia, czyli nr NIP. Jeśli go nie wypełni nie przejdzie dalej w rejestracji. Niby idealne rozwiązanie. Ale... jeśli taki użytkownik zaloguje się do sklepu to ceny widzi Netto, bez względu na to do jekiej grupy użytkowników należy a więc bez względu jak ustalimy wyświetlanie cen dla grup. Innymi słowy klops.

Opcja 2.
Nie używam Europejskiego numeru VAT. Pole NIP wyłączam jako obowiązkowe - bo zwykły użytkownik, który nie jest firmą nie powinien (i pewnie by nie chciał) podawać swego numeru NIP. W jQuery i authentication.tpl robię takie modyfikacje aby to pole jednak wyświetlić, jeśli ktoś wypełni pole firma. I teraz. Jeśli bym NIP ustalił na obowiązkowy dla wszystkich, to po wypełnieniu zapisuje się ono w danych klienta. A jeśli NIP ustalam na nieobowiązkowe ale wymuszę jego wyświetlanie jeśli ktoś wprowadzi dane firmy to mimo wypełnienia tego pola NIP się w danych użytkownika nie zapisuje.

Żadna opcja nie przynosi tego efektu o który mi chodzi. Podejrzewam że skoro sytuacja jest tak standardowa to jakoś musicie sobie z tym radzić. Pytanie i prośba o podpowiedź: JAK? (Presta 1.4.5.1)

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: NIP raz a dobrze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2011, 10:07:27 pm »
Ale jak się nie zapisuje? przy poprawnie działającym sklepie i templetce NIP się zapisuje ;)

co do twojego problemu to ja to robię na kilka sposobów

checbox - np "chcę otrzymać fakturę VAT" jeżeli zostanie zaznaczony wyświetlają mu się pola NAZWA FIRMY i NIP a zostaje wyłączony button "DALEJ" po wypełnieniu tych pól przycisk jest aktywowany 
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline weiser78

  • Użytkownik
  • **
  • 27
  • 0
Odp: NIP raz a dobrze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2011, 11:21:12 am »
Dzięki za podpowiedź, checkbox to byłoby dobre rozwiązanie.

Tylko co do tego zapisywania NIPu gdy nie jest on wymagany. Sprawdziłem na czystej instalce Presty 1.4.5.1 Np. w Firebugu pokazuję (display:block) sobie pole NIP, wypełniam je i rejestruję użytkownika. I ten cholerny NIP się nie zapisuje. Zapisuje się tylko gdy włączę w BO, że NIP jest wymagany.

Czy to jest normalne zachowanie? Czy aby to pole zostało zapisane gdy nie jest wymagane, to trzeba coś zmodyfikować w walidacji?

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: NIP raz a dobrze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2011, 12:35:09 pm »
no ale żeby się zapisywał to musi być  wysłany do i przetworzony przez klasę i kontroler ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline weiser78

  • Użytkownik
  • **
  • 27
  • 0
Odp: NIP raz a dobrze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2011, 03:08:14 pm »
Jak zwykle odpowiadasz zagadkami :)

Ale dzięki, wiem już co mniej więcej muszę zrobić. A jak będę dalej błądził poproszę o kolejną podpowiedź.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: NIP raz a dobrze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:11:11 pm »
hehe bo każdy tylko na gotowce liczy - poćwiczyć pobawić się popytać i będzie działac ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline weiser78

  • Użytkownik
  • **
  • 27
  • 0
Odp: NIP raz a dobrze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2011, 02:22:43 pm »
Znalazłem miejsca w Address.php i Validation.php odpowiadające za to, ale to jest chyba maks co dam radę zrobić. Nie wiem jak zrobić aby walidacja NIPu odbywała się tylko wtedy, gdy wypełnione jest pole firma.

Podpowiecie coś?

Albo przynajmniej 1 rzecz. Jak zrobić aby NIP był zapisywany w danych użytkownika w sytuacji gdy nie jest wymagany. Resztę bym już sobie zmodyfikował. Będę wdzięczny za każde info.

*

Offline weiser78

  • Użytkownik
  • **
  • 27
  • 0
Odp: NIP raz a dobrze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:18:51 am »
Nikt?

Wrzućcie parę szczegółów, może by innym na przyszłość też się przydało.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: NIP raz a dobrze
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:35:47 am »
Europejski numer Vat jest najlepszym rozwiązaniem

co do twojego twierdzenia

"Włączyć Europejski numer VAT (czyli de facto NIP) - zmieniam tekst w tłumaczeniu z nr VAT na NIP. Wówczas, jeśli ktoś wpiszę firmę pojawi mu się nowe pole do wypełnienia, czyli nr NIP. Jeśli go nie wypełni nie przejdzie dalej w rejestracji. Niby idealne rozwiązanie. Ale... jeśli taki użytkownik zaloguje się do sklepu to ceny widzi Netto, bez względu na to do jekiej grupy użytkowników należy a więc bez względu jak ustalimy wyświetlanie cen dla grup. Innymi słowy klops."

Nie koniecznie - przykłada masz tu http://delf.biz.pl/ - zarejestruj się i sobie sprawdz jak to z tymi cenami jest ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline weiser78

  • Użytkownik
  • **
  • 27
  • 0
Odp: NIP raz a dobrze
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2011, 10:39:44 pm »
Pewnie masz rację - nie koniecznie. Ale domyślnie tak właśnie jest: jak podasz VAT (NIP), czyli jak zarejestrujesz się jako firma, to ceny masz netto i tyle. Bez względu na to czy należysz do grupy, która ma mieć ceny netto czy brutto.

Sprawdziłem to na czystej instalce Presty (1.4.5.1)

Więc pytanie dalej otwarte. Skoro to najlepsze rozwiązanie (a mi także na takie wygląda) to jak to zrobić, co zmodyfikować?