wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Po zamówienu nie otrzymuje maila

  • 4 Odpowiedzi
  • 1816 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline delta

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Po zamówienu nie otrzymuje maila
« dnia: Grudzień 21, 2011, 12:27:07 am »
Witam was
Założyłem konto gdyż nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Na większość odpowiedzi wyczytałem lecz te są chyba nie typowe

A więc:
1. Klient robi zamówienie ( Prestashop 1.3 ) ani ja ani on nie otrzymujemy maila potwierdzającego jak to włączyć ?

2. Kiedy zmienię status zamówienia np oczekuje na przelew klient otrzyma maila lecz jest on brzydki graficznie gdzie mogę go edytować ?

3. W jakim pliku mogę zmienić kolory napisów na sklepie ? jest to jeden plik na wszystkie ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

*

Offline wasia

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Po zamówienu nie otrzymuje maila
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2011, 09:02:17 am »
Witam.
Oto odpowiedzi na twoje pytania:

1. Sprawdź czy masz wpisany e-mail dla administratora. Wejdź w panel admina - Moduły - Administracja - Powiadomienia emailem . Oczywiście moduł powinien być włączony  :)
2. Mail z nowym zamówieniem możesz poprawić w folderze moduły - mailalerts - mails - pl - new_order.tpl.
W tym folderze również inne szablony.
Pozostałe szablony wiadomości znajdują się w katalogu mails (www.twojastrona.pl/mails).
3. Kolor napisów możesz znaleźć w katalogu themes/twoj_szablon/css/global.css oraz w innych plikach modułów themes/twoj_szablon/css/modules/

Pozdrawiam

*

Offline delta

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Po zamówienu nie otrzymuje maila
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2011, 12:37:45 pm »
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Dużo mi pomogła lecz pozostało kilka szczegółów.
Aby było łatwiej to opisać zamieszczam screen z ponumerowanymi problemami.

Opiszę o co mi konkretnie chodzi

1. Nigdzie nie mogę znaleźć możliwości zmiany koloru tła oraz napisów w tym boxie ... próbowałem w folderze moduły , global.php ale nigdzie nie mogłem tego zlokalizować.

2. w tym numerze chodzi mi o tłumaczenie. Całość sklepu już przetłumaczyłem lecz tego boxu nie mogę zlokalizować zależy mi na zmianie :
-  tax incl.
- Quantity
-  item in stock
- Warning: Last items in stock!

Zapewne wszystko jest w jednym pliku ale na prawdę nie mogę go zlokalizować .

3.  Tu zalezy mi na zamianie emblematu more info oraz przycisków
- Print
- Viev full size

Dodatkowo nie jest to zaznaczone ale w kategorii przy danym produkcie chciał bym też zamienić add to cart oraz status dostępności

Kolejnym problemem na który powyższa odpowiedź mi nie do końca pomogła jest email.

Wszystko jest już ok bo dochodzi on do mnie oraz do kupującego ale nie mogę edytować jego koloru. text jak najbardziej ale kolor zostaje ten sam w którym pliku można to podmienić ?



Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam Michał

*

Offline elvisso

  • Tubylec
  • ****
  • 142
  • 0
    • Sklepy internetowe i ich pozycjonowanie
Odp: Po zamówienu nie otrzymuje maila
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2011, 01:42:49 pm »
1. Spróbuj w /themes/twoja_skórka/modules/...
2. Wszystko da się przetłumaczyć w tłumaczeniach w panelu admina. Zwracaj tylko uwagę na to, że zawsze masz dwa tłumaczenia: jedna ogólne i drugie dla skórki (które nadpisuje ogólne) - musisz się zastanowić, które w twoim przypadku powinieneś wykorzystać.
3. Nie rozumiem o czym piszesz :)

Cytuj
Dodatkowo nie jest to zaznaczone ale w kategorii przy danym produkcie chciał bym też zamienić add to cart oraz status dostępności
Przecież "add to cart" jest dostępne na stronie kategorii (przynajmniej w domyślnej skórce)

Cytuj
Wszystko jest już ok bo dochodzi on do mnie oraz do kupującego ale nie mogę edytować jego koloru. text jak najbardziej ale kolor zostaje ten sam w którym pliku można to podmienić ?
W katalogu /mails/język/ - masz wszystkie templaty maili i tam możesz zmieniać ich wygląd
Załóż sklep i pozycjonuj swoją Prestę -> profesjonalny sklep internetowy -> wdrożenia, support, pozycjonowanie.

*

Offline wasia

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Po zamówienu nie otrzymuje maila
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2011, 04:25:14 pm »
Przed dokonaniem zmian w kodzie wymuś kompilacje oraz wyłącz cache. Możesz to zrobić w Panel admina - Ustawienia - Optymalizacja
Wymuszaj kompilację: tak
Korzystać z Cache:    nie