wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przesyłanie loginu i hasła do konta po rejestracji w sklepie aspekt prawny

  • 5 Odpowiedzi
  • 3267 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pyjamas.pl

  • Praktykujacy prestamanager
  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kraina Snów - Sklep z bielizną dla kobiet w ciąży i karmiących
Witam,
Otrzymałem od klientki zarzut że po rejestracji w sklepie otrzymała w jednym mailu hasło i login do konta.

Cytat: Chciałam Państwa poinformować, ze nigdy jeszcze nie WIDZIAŁAM wpisanego przeze mnie hasła przy rejestracji na jakiejkolwiek stronie.  Pierwszy raz zobaczyłam je w mailu od Państwa…

Po co przesyłają mi Państwo hasło, które sama wymyśliłam?  Bardzo proszę, aby zwrócili Państwo uwagę na kwestię ochrony danych osobowych. Przecież podstawowa zasada – WYMYŚLONEGO PRZEZ UŻYTKOWNIKA HASŁA, UŻYTKOWNIK NIE POWINIEN NIKOMU UDOSTĘPNIAĆ, a Państwo przesyłają mi jasno zapisane moje hasło i to w jednym mialu z moim loginem. Porażka. Może to skutkować złożeniem skargi do GIODO. Jestem szczerze oburzona.

Chciałbym się dowiedzieć czy gdzieś znajdują się wytyczne co do takiej korespondencji, dotychczas nie zwracałem na to uwagi, ale teraz zacząłem się zastanawiać.

Pozdrawiam

*

Offline subduer

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
    • Darmowy kurs pozycjonowania
Odp: Przesyłanie loginu i hasła do konta po rejestracji w sklepie aspekt prawny
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2010, 02:28:56 pm »
Ja w 8/10 serwisach czy sklepach gdzie sie rejestruję dostaję informacje: Twoje hasło: i tu moje hasło, wiec nie wiem o co jej chodzi.

Bezpieczniej jest Twoje haslo: to które zostało podane przy rejestracji

Ale wiesz, są różni klienci...
http://ecommerce.pogrudka.com/ - Uzupełnij ankietę dotyczącą e-biznesu

http://darmowy-kurs-pozycjonowania.pogrudka.com/ - Darmowy kurs pozycjonowania

*

Offline stoper

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
Odp: Przesyłanie loginu i hasła do konta po rejestracji w sklepie aspekt prawny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2010, 05:05:42 pm »
Trafiłeś na pieniaczkę i tyle, racji nie ma. Pani gdzieś coś usłyszała, przeczytała dowiedziała się co to GIODO i już jej się wydaje że jest najmądrzejsza. Jak moja Sylwia wróci jeszcze z nią pogadam bo to jej działka ale tez już kiedyś się nad tym zastanawiałem i S mówiła że nie ma problemu aby taki mail szedł do klienta.

*

Offline daniel86

  • Użytkownik
  • **
  • 27
  • -1
Odp: Przesyłanie loginu i hasła do konta po rejestracji w sklepie aspekt prawny
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2010, 07:22:33 pm »
Po prostu śmiech ja takie e-maile dostawałem nawet z hurtowni gdy się rejestrowałem najlepiej panienkę usunąć zablokować i nie dać możliwości kolejnej rejestracji Ban na zakres IP :D

*

Offline chemik

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
    • NoweKoronki.pl
Odp: Przesyłanie loginu i hasła do konta po rejestracji w sklepie aspekt prawny
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:15:20 am »
Póki co zdarzają się  kwiatki tego typu jak klientka strasząca GIODO. Ale tak naprawdę trzeba uważać bo pewnie za niedługo  tak jak z klauzulami zakazanymi w regulaminach wybuchnie afera. Na ten moment każdy e-sklep ma obowiązek zarejstrować bazę w GIODO - spełniając wymogi co do serwera i dokumentów opisujących procedury przetwarzania danych. No cóż kolejna bomba zegarowa ... a zegar tyka mimo że większość nie słyszy lub nie chce.
Jeśli ktoś już zarejstrował baze w GIODO niech pochwali się doświadczeniami:)

*

lubięto

  • Gość
Odp: Przesyłanie loginu i hasła do konta po rejestracji w sklepie aspekt prawny
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2012, 01:21:03 pm »
A czy nie lepiej poprostu edytować szablon email tak aby nie było tak hasła ?