wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Hurtowe dodawanie zdjęć

  • 7 Odpowiedzi
  • 2756 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dariuszdubik

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Hurtowe dodawanie zdjęć
« dnia: Lipiec 14, 2010, 05:11:22 pm »
Czy jest sposób na to aby dodać kilka, kilkanaście zdjęć na raz do jednego produktu? Mam jeden produkt np. balony i chciałbym dodać 10 zdjęć tych balonów jednak chciałbym zrobić to za jednym kliknięciem zapisz zdjęcia.

Czy w presta da się jakoś ominąć żmudne dodawanie zdjęć po jednym?

*

Offline vivaldi

  • Tubylec
  • ****
  • 150
  • 0
Odp: Hurtowe dodawanie zdjęć
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2010, 06:36:34 pm »
Jest moduł [admin_mult_uploader(for prestashop1.2).zip] niestety na mojej preście 1.2 nie działa.

*

Offline dariuszdubik

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Hurtowe dodawanie zdjęć
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2010, 02:39:28 pm »
Wgrałem go do katalogu modules rozpakowany i nie ma go. Próbowałem dodać przez dodaj moduł i też nici. Nie ma tego modułu w spisie modułów. Chyba nie działa po prostu. Czy są jakieś inne moduły do tego aby uprościć dodawanie zdjęć albo sposoby na to? Ma ktoś jakiś pomysł?

*

Offline vivaldi

  • Tubylec
  • ****
  • 150
  • 0
Odp: Hurtowe dodawanie zdjęć
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2010, 03:11:17 pm »
Przepraszam... źle się wysłowiłem. To nie jest moduł tylko rozszerzenie. Pojawia się przy wprowadzaniu produktu. I tam też jest (niby) możliwość hurtowego dodawania zdjęć.

*

Offline dariuszdubik

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Hurtowe dodawanie zdjęć
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2010, 04:04:50 pm »
jak to poprawnie zainstalować?

*

Offline dariuszdubik

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Hurtowe dodawanie zdjęć
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2010, 04:43:36 pm »
Już wiem jak to zainstalować. Trzeba najpierw zrobić sobie backup z katalogu admin plik admin/tab/AdminProducts.php później wysłać z paczki wszystkie pliki do głównego katalogu admin.

Rozszerzenie działa jednak tylko pod IE oraz niestety nie dodaje podpisów pod zdjęciem tak jak oryginalny skrypt dodający zdjęcia w ktorym można dodać opis do każdego dodawanego zdjęcia

*

Offline dariuszdubik

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Hurtowe dodawanie zdjęć
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2010, 07:10:19 pm »
czy ktoś ma pomysł jak obejść lub rozwiązać problem braku podpisywania zdjęć przez to rozszerzenie ? W pliku upload_pic.php jest linijka która za to odpowiada :

$languages = Language::getLanguages();
              foreach ($languages as $language)
               $image->legend[$language['id_lang']] = 'tutaj';

Jak to zmienić aby wpisywał nazwę produktu zamiast słowa 'tutaj'?

Oryginalnie jest tak  że automtycznie każde zdjęcie które zauploaduje jest podpisywane w ten sam sposob tak jak brzmi nazwa produktu. niestety to rozszerzeni to pomija i nie nadaje nazw których pozniej nie widac przegladajac galerie klikajjac na zdjecia aby wyswietlily sie wieksze. Wiem ze to szczegol jest jednak moze mozna to jakos wyprostowac zeby bylo jak w oryginale a przy tym moc wysylac wiele zdjec naraz

*

Offline maniax.pl

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Hurtowe dodawanie zdjęć
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2012, 10:45:26 am »
Witajcie,

sam długo poszukiwałem właściwego rozwiązania. Dość wnikliwie śledziłem zagraniczne strony w poszukiwaniu bezpłatnej wtyczki. Wspomniane wcześniej rozwiązanie w unowocześnionej formie znalazłem na stronie: http://www.prestashop.com/forums/topic/79361-extension-multi-image-uploader-for-products-v2/
- gdzie można pobrać paczkę z plikami oraz poczytać o występujących problemach.

Załączam plik: Multi Image Uploader V2 (RC 1.5a).zip (literkę 'a' dodałem ponieważ dołożyłem tam kilka plików AdminProducts.php. Z moją wersją 1.4.4.1 działa plik bodajże od wersji: 1.4.4.0.

Instrukcja.

Jeśli temat przesyłania plików na serwer FTP jest Ci obcy. Najpierw zdobądź wiedzę na ten temat - później zadawaj pytania.

0. Zrób kopię katalogu Admin, a szczególnie pliku: AdminProducts.php z katalogu tabs

1. Skopiować z archiwum katalog: multi-image-uploader do katalogu admin w Twoim sklepie.

2. Wybierz dopasowany do wersji plik: AdminProducts.php i skopiuj go na serwer zamieniając (nadpisz) stary plik AdminProducts.php w katalogu admin/tabs

3. Sprawdź poprawność działania panelu admin., przeładuj/odśwież stronę (F5, CTRL+F5)

Produkt musi być zapisany przed dodawaniem zdjęć. Na dole po prawej pojawi się okienko do uploadu plików hurtem :) Działa przeciąganie i ładowanie wielu zaznaczonych plików, przy czym pierwszy załadowany jest traktowany jako okładka.

Pozdrawiam,
Maniax.pl