wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Jak zmienić menu?

  • 2 Odpowiedzi
  • 3246 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krzyto

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Jak zmienić menu?
« dnia: Marzec 18, 2011, 10:15:58 pm »
Witam serdecznie znawców systemu Prestashop,

Jestem w tej materii lamerem i gdyby nie fakt, że jeden z moich klientów zażyczył sobie sklepu w jakims darmowym systemie, to pewnie by mnie tu nie było.
Co nieco się wdrozyłem i jako praktykujący na co dzień w systemie Joomla śmiało powiem, że Prestashop jest lepszy od Virtuemart. No ale gdyby było tak super, to by mnie tu nie było.
Mój klient chce miec sklep meblowy (jest producentem mebli tapicerowanych), a więc kupiłem w jakims argentyńskim sklepie templatkę dedykowaną do takiego sklepu. Co nieco pozmieniałem w global.css, co nieco przestawilem w modułach - dla "wyznawcy joomli" ten system modułów jest jak ruskie prymitywne liczydło. Zatrzymałem sie na menu - nie mam pojęcia jak sie do niego dobrać. Druga sprawa, to "Carousel of images v1.2" - w pokazie slajdów zostawiłem tylko jedna fotkę i chciałbym aby ona była obecna na każdej podstronie. Wiem, wiem - w joomla to bułka z masłem, a tu trzeba poglowkować.

Jesli ktoś mi wskaże jak sobie z tym poradzić, to będę wdzięczny. A więc dwie sprawy: menu i fotka pod nim (żeby była na każdej podstronie i bez hiperłącza).

Oto link do mojej tworczosci: http://www.market.leggero.com.pl

Podziwiam ludzi, którzy w tym systemie są oblatani.

Pozdrawiam.

*

Offline wujek_bogdan

  • Moje portfolio
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
    • Moje portfolio:
Odp: Jak zmienić menu?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2011, 08:31:49 am »
nie wiesz jak się dobrać do menu, tzn? nie wiesz w którym pliku jest, czy na czym polega problem?
prestashop ma bardzo prostą strukturę. nie jest może tak rozbudowany jak joomla (na szczęście!) dzięki temu wewnątrz nie jest zbyt zagmatwany.
znajdź jakiś element unikalny dla menu i przetrzep zawartość plików *.tpl total commanderem (alt+f7) w poszukiwaniu np. unikalnego ID, albo unikalnego komentarza. Ja bym zaczął szukanie od "#header_links" i z tego co widzę, to nawet szukać nie trzeba, bo masz zakomentowane <!-- Block permanent linkss module HEADER --> i pewnie taki moduł masz w katalogu modułów.
Moje portfolio: design.serwisamano.pl

*

Offline krzyto

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Jak zmienić menu?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2011, 01:02:29 pm »
Dzięki za wyjasnienia. Powoli sie przyzwyczajam do tego, że w Prestashop panel adm. jest bardzo okrojony i bez grzebania sie w kodzie plików niewiele sie zdziała. Może kiedyś intuicyjnościa obsługi dorówna np. Joomli. Pozdrawiam.