wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Różne waluty dla różnych produktów

  • 3 Odpowiedzi
  • 1919 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline toliman

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Różne waluty dla różnych produktów
« dnia: Marzec 30, 2011, 12:19:45 pm »
Witam.
Po pierwsze chciałem się przywitać jako, że to mój pierwszy post i z góry przeprosić jeśli pytanie jest banalne :)
Czy można w PrestaShop ustawić dla różnych produktów różne waluty?
Część produktów kupuję w EUR część w USD a część w GBP. Nie chcę wszystkiego przeliczać na złotówki po sztywnych kursach. Optymalne by było rozwiązanie, w którym przy produkcie podaję walutę a dla klienta widoczna jest cena przeliczona po danym kursie (aktualizowanym ręczni lub automatycznie) w złotówkach.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

*

Offline turboproper

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Różne waluty dla różnych produktów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2011, 12:57:41 am »
Dołączam się do pytania, niektóre produkty kupuję za złotówki, a niektóre właśnie za euro i chciałbym, żeby ceny produktów i wzrost cen w atrybutach przeliczał się z euro automatycznie na złotówki (wprowadzam produkt w euro i pokazuje w złotówkach, a najlepiej w obu walutach). Nie mogę przełączyć sklepu na jedną walutę, potrzebuję możliwości wyboru przy każdym produkcie

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Różne waluty dla różnych produktów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2011, 09:48:31 am »
Najprościej i połowicznie?
Przełącz domyślną walutę sklepu na Euro
Dodatkowo można zaimplementować automatyczną zmianę waluty wraz ze zmianą języka.
Ale jeżeli sklep ma siedzibę w Polsce to - sklep internetowy niczym nie różni się od stacjonarnego sklepu więc nie możesz podawać cen w 2 walutach oraz nie możesz podawać ceny netto - to tak apropo
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline PAKO

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Różne waluty dla różnych produktów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2012, 02:38:16 pm »
Dodatkowo można zaimplementować automatyczną zmianę waluty wraz ze zmianą języka.
Czy mógłbyś podać więcej szczegółów? Z góry dziękuję.