wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Brak dostępu do strony głównej po aktywowaniu przyjaznych linków.

  • 2 Odpowiedzi
  • 1388 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PAKO

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Witam
Od kilku dni pracuję nad sklepem dla mojej firmy. Z pomocą forum i google poradziłem sobie z kilkoma problemami, ale ten mnie przerasta.
Wszystko było ok, sklep działał, dokąd nie aktywowałem przyjaznych URL-i. Po włączeniu opcji i wygenerowaniu .htaccess straciłem dostęp do strony głównej sklepu. Pozostałe strony działają, mam produkty, mogę złożyć zamówienie itd. Początkowo dostawałem biały ekran z "Forbidden..." i 403, a po dwóch dniach walki mam cały układ strony, ale na środku 404.
Presta jest na localhoście, serwer Apache. Dodam, że wyłączenie "przyjaznych" i usunięcie .htaccess powoduje 404 na białym tle na wszystkich stronach sklepu.

*

Offline PAKO

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Brak dostępu do strony głównej po aktywowaniu przyjaznych linków.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2012, 01:35:54 pm »
Niestety nie mogę edytować swojego postu, dlatego skrobnę drugi (mam nadzieję, że nie dostanę banana  ;))
Opiszę dalsze perypetie mojej walki. Zainstalowałem drugi sklep w folderze sklep1 (ten stary sklep pozostał był w folderze sklep). W nowym odpaliłem przyjazne, wygenerowałem .htacces i wszystko było oki. Potem wykombinowałem coby .htaccess skopiować z nowego sklepu do starego. Efekt? W starym sklepie (z adresem localhost/sklep) zamiast środkowego panelu na stronie głównej nadal miałem 404, ale w adresie miałem localhost/sklep1 (nawet jeśli wchodziłem z panelu admina). "Jak nie, to nie" pomyślałem i wygenerowałem w starym sklepie .htaccess. I co się stało? Zupełnie nic! Nadal w adresie miałem localhost/sklep1! To podsunęło mi rozwiązanie: wyczyścić pamięć podręczną! Pomogło. Adres jak Bozia przykazała localhost/sklep i strona główna OK  ;D

P.S. Garść prawdopodobnie przydatnych danych: PrestaShopPL 1.4.4.1, Apache Server 2.2.22, PHP 5.2.17, MySQL 5.5.20, sklep na localhost, Windows 7 Home Premium 64bit + SP1, Firefox 10.0.2

P.S.2. Po edycji CMS-ów w sklep1 teraz w nim mam Forbidden (403) zamiast głównej  ::) Ehhh... ciężko pracować przy poważnym projekcie, jak się jest zielonym... :-[ Z duszą na ramieniu włączę jeszcze SSL...
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 01:58:55 pm wysłana przez PAKO »

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak dostępu do strony głównej po aktywowaniu przyjaznych linków.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2012, 01:47:02 pm »
odswiez lub wyczysc cache przegladarki
Integracja wf-mag presta
freelancer