wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Konfiguracja wysyłki paczek

  • 0 Odpowiedzi
  • 2229 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline slig2

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 1
Konfiguracja wysyłki paczek
« dnia: Czerwiec 15, 2012, 08:45:24 pm »
Witam

Skonfigurowałem i poustawiałem zakresy cenowe i wagowe, do każdego produktu przypisałem wagę. Jeśli chodzi o kuriera i pocztę polską wszystko działa poprawnie, problem zaczyna się gdy zaczynam konfigurować Listy Polecone z Poczty Polskiej, klient wybierając produkt np 2 kg gdy przejdzie już do drugiego kroku przy wyborze płatności i ma wybrać kurier albo poczta jest również dostępna opcja listu poleconego którego nie powinno tam być gdyż listy polecone mam ustawione max 0.5 kg a produkt który wybrałem ma 2 kg. Zakresy cenowe i wagowe są ustawione poprawnie a mimo to list polecony jest dostępny. Listy polecone dla 100g ustawiłem w zakresie wagowym 0.1kg tak mi się wydaje że tak powinno być ustawione chyba że się mylę.

Następnym moim pytaniem jest czy jest możliwość gdy mam poustawiane na każdym produkcie wagę i klient po wrzuceniu go do koszyka, prestashop wybierze najtańszą przesyłkę dla danej wagi produktu np czapka waży 0.3 kg to powinien wybrać list polecony a wybiera opcję którą ustawiam jako domyślną np kurier, a jak znowu ustawię domyślny na list polecony gdzie jest ustawione max 0.5kg  a wrzucę produkt np 2 kg to już nie znajduję mi paczki przez pocztę albo kuriera tylko pokazuje mi 0zł za przesyłkę bo domyślnie jest ustawione list polecony.

Proszę o podpowiedź gdzie i jak mogę to naprawić.

Pozdrawiam