wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Częściowa przedpłata

  • 3 Odpowiedzi
  • 2512 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krzyto

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Częściowa przedpłata
« dnia: Marzec 29, 2011, 03:01:46 pm »
Witam!
Czy spotkał sie ktos z taką funkcjonalnością w Prestashop? Częściowa zapłata za towar, w formie przedpłaty (na konto lub kartą), zwykle w wysokości 40% ceny towaru, praktykowana jest w sklepach meblowych. Nie spotkałem takiego sklepu opartego na Prestashop, co nie znaczy, że ten system nie nadaje sie do tego typu sklepów. No chyba, że sie mylę. Większość meblowych sklepów internetowych działa na silnikach systemów, w których trzeba płacic miesięczny abonament. Wiem, wystarczy wybrac którys z nich i nie zawracac sobie glowy Prestashop'em. No ale może jednak cos da sie zrobić?
Pozdrawiam.

*

Offline gbaran

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Częściowa przedpłata
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2012, 09:51:23 am »
Zanalazłes rozwiązanie tego? Szukam właśnie też czegoś takiego i nie mogę znajść.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Częściowa przedpłata
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2012, 01:02:32 pm »
ja wlasnie prowadze sklep meblowy oparty na PSce i  dorzucilem dobie cos takiego do COD (nazwanym "płatnosc przy odbiorze/zaliczka"), ze w podsumowaniu zamowienia wyswietla info dla klienta, ze musi pod wskazany nr konta wplacic zalliczke w wysokosci (tutaj obliczanej w zaleznosci od sumy zamowienia ok 10-30%) i tyle. to samo dostaje na maila.
jezeli chdzi o integraje z innymi systemami platnosci (paypal, payu,przelewy itp) to niestety, watpie, zeby byla taka funkcjonalnosc. jednak jezeli ktos mialby cos takiego to z checia sie "podepne" ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline gbaran

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Częściowa przedpłata
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2012, 08:00:34 pm »
Ja rozwiązałem narazie połowicznie. Mianowicie dodałem kopie przelewu bankowego jako drugi moduł, pozmieniałem lekko nazwy i mam "Przelew bankowy - przedpłata". W drugim wątku tutaj: http://prestashopforum.pl/index.php/topic,8328.0.html jest plik od kolegi na forum do pobrania "bankwire2". Działa to u mnie na 1.4.4.1.


Tylko podaje mi to cenę za całe zamówienie, a potrzebuje tylko dodać linijkę pod podsumowaniem całkowity:

- Prosimy o wpłatę kwoty xx.xx zł. celem przedpłaty.

Kwota xx.xx zł. wyliczana by była z całości zamówienia. Gdzie tego szukać, gdzie dodać jaką funkcję? u mnie potrzeba to na stałe powiedzmy 40% całego zamówienia.


Następnie w zakładce Płatności są ograniczenia dla grup i tym sposobem klienci z niektórych grup mają przedpłatę.
Tak to ma grać docelowo, że pewne grupy muszą wpłacić 40% kwoty zamówienia aby było one realizowane a pozostałą kwotę płacą z odroczonym terminem.

Dzięki za sugestie i wskazówki.