wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przyjazne URL = Brak obrazków

  • 6 Odpowiedzi
  • 2645 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tehaiks

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Przyjazne URL = Brak obrazków
« dnia: Kwiecień 14, 2011, 09:48:28 pm »
Witam!

Mój sklep działa już od jakiegoś czasu, jednak dzisiaj, nagle, przy lekkiej edycji wyglądu (edytowany był jedynie plik header.tpl ), obrazki produktów przestały działać.

Przyjazne URL ustawiłem na samym początku działalności i nie było żadnych problemów.

Jeśli wyłączę Przyjazne URL, wszystko działa poprawnie. Jednak przy włączonych przyjaznych URL, obrazki mają błędną ścieżkę dostępu, tzn.:
- poprawna ścieżka przy wyłączonych przyjaznych url (wtedy wszystko działa) to przykładowo: /img/p/25-74-home.jpg
- przy włączonych przyjaznych URL ścieżka tego samego obrazka zamienia się na: /21-68-home/kompletny-zestaw-solarny-do-ogrzewania-cwu-140l.jpg (taki folder nie istnieje)

Wiecie może jak można temu zaradzić? I dlaczego do jasnej-ciasnej, nagle wszystko przestało działać bez ingerencji w .htaccess albo ustawienia przyjaznych URL...

Oto treść pliku .htaccess, generowanego przez sklep (do tej pory, jak już pisałem wyżej, wszystko działało wyśmienicie):

# .htaccess automaticaly generated by PrestaShop e-commerce open-source solution
# http://www.prestashop.com - http://www.prestashop.com/forums

# URL rewriting module activation
RewriteEngine on

# URL rewriting rules
RewriteRule ^([a-z0-9]+)\-([a-z0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2$3.jpg [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([0-9]+)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2.jpg [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/c/$1$2.jpg [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$3&isolang=$1$5 [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2&isolang=$1$4 [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$2&isolang=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2$4 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$1$3 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/(.*)$ /$2?isolang=$1 [QSA,L,E]

# Catch 404 errors
ErrorDocument 404 /404.php


...pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.  ???

*

Offline tkrolik

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Przyjazne URL = Brak obrazków
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2011, 09:27:44 pm »
U mnie mialem ten sam problem
na chwile wylaczylem przyjazny url,
wszedlem na sklep wszystko bylo ok
potem ponownie wlaczylem przyjazny url i wygenerowalem htaccess
i wszystko gra

*

Offline satyrek

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Przyjazne URL = Brak obrazków
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2011, 09:16:02 pm »
mam ten sam problem - setki prób - włączanie/wyłączanie przyjaznych ulr, generowanie .htaccess, zmiana atrybutów - i nic.
kiedyś przez przypadek zadziałało ale tylko na kilka dni i nie wiem jak.
proszę o pomoc - przeszukiwałem kilka dni forum i nie znalazłem rozwiązania

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przyjazne URL = Brak obrazków
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2011, 09:46:22 pm »
a wyczyscilas/es cache?
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline satyrek

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Przyjazne URL = Brak obrazków
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2011, 09:18:28 pm »
cache jest wyłączony

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przyjazne URL = Brak obrazków
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2011, 10:02:06 pm »
wlacz wymuszanie rekompilacji lub wyczysc compile
w /tools/smarty/compile
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline grzecho

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Przyjazne URL = Brak obrazków
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2012, 09:57:40 am »
Mam podobny problem z przyjaznymi linkami. Cześć działa, a część nie wyświetla grafik, ponieważ do przyjaznego linku coś dodatkowego się dodane.

Próbowałem wszystkiego co wyżej. Szukałem na forach i nic ciekawego nie znalazłem.
Szukam kogoś kto mi w tym pomoże, może być odpłatnie. Czekam na propozycje.