wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Dwa problemy ze skryptem

  • 3 Odpowiedzi
  • 2332 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wojtekfoto

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Dwa problemy ze skryptem
« dnia: Sierpień 10, 2009, 08:11:15 pm »
Witam forumowiczów ... zainteresowałem się ostatnio skryptem Prestashop, zainstalowałem go na serwerze w celu sprawdzenia czy będzie się nadawał do moich celów i mam dwa problemy z którymi nie mogę sobie poradzić.

1. Po włączeniu 'przyjaznych linków' w ustawieniach sklepu, skrypt przestaje działać i po każdym kliknięciu pojawia się błąd 404.
Jak 'przyjazne linki' są wyłączone wszystko chodzi bez żadnych problemów.
Skrypt zainstalowany jest na serwerze nazwa.pl - NetArt

2. Który plik lub pliki są odpowiedzialne za generowanie miniaturek zdjęć, po instalacji miniaturki generowane są z białymi marginesami a chciałbym żeby marginesy miały inny kolor i nie wiem gdzie szukać kodu w którym można to zmienić

Z góry dziękuję za podpowiedzi.   :)

*

Offline wojtekfoto

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Dwa problemy ze skryptem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:07:57 pm »
Udało mi się rozwiązać problem z 'przyjaznymi linkami'  :D

Po pierwsze źle zmieniłem nazwę pliku htaccess.txt, nie dałem kropki przed nazwą htaccess i dlatego pokazywał się błąd 404, po dodaniu kropki błąd przestał się pokazywać, ale pod każdym linkiem wyskakiwał komunikat ' Nie znaleziono adresu '.
Okazało się że na nazwa.pl w pliku .htaccess linijka
# RewriteBase /
musi wyglądać następująco
RewriteBase /       [ bez krzyżyka ]
po usunięciu krzyżyka linki działają prawidłowo  :D

Pozostaje tylko problem zmiany tła na marginesach generowanych miniaturek, jeżeli ktoś wie jakie pliki za generowanie miniaturek są odpowiedzialne, proszę o podpowiedź.

*

Offline shapp

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Dwa problemy ze skryptem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2013, 08:58:24 pm »
2. Który plik lub pliki są odpowiedzialne za generowanie miniaturek zdjęć, po instalacji miniaturki generowane są z białymi marginesami a chciałbym żeby marginesy miały inny kolor i nie wiem gdzie szukać kodu w którym można to zmienić/

Jakieś
 rozwiązanie drugiego problem?

*

Offline shapp

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Dwa problemy ze skryptem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2013, 10:41:09 pm »