wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiany w backoffice się nie zapisują w bazie danych

  • 3 Odpowiedzi
  • 1204 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline alex2c

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Zmiany w backoffice się nie zapisują w bazie danych
« dnia: Marzec 14, 2012, 08:34:02 pm »
Witam Szanownych Forumowiczów
   Mam dwie sprawy (PS1.4.3):
1.   Dzisiaj zauważyłem, że żadne zmiany się nie zapisują w mojej bazie danych. Tzn.
Jeśli wejdę w backoffice np. w zakładkę optymalizacja i przełączę na np. wymuszaj kompilację i korzystaj z cache to po ZAPISIE dostanę komunikat o POMYŚLNYM ZAKTUALIZOWANIU ale ustawienia się nie zmienią. Podobnie wszystkie inne działania mają taki sam efekt, nawet zmiana opisu produktów skutkuje tym samym. Po zapisie komunikat POMYŚLNIE UAKTUALNIONO, a fizycznie brak zmian.
   Szukałem infa na polskich i zagranicznych forach ale niestety nic w tej sprawie nie znalazłem. Mam konto na home.pl, nie wiem czy to ja coś zrobiłem czy to coś po stronie serwera. Faktem jest, że cały sklep i baza danych poprawnie się zachowują poza tym "małym" drobiazgiem.
   Proszę o jakieś sugestie, bardzo dziękuję.

2.   Dla testów, chcę równolegle stworzyć drugi sklep (nowszą wersję PS1.4.4.7en) w równoległym folderze /testy (dane ze sklepu z folderu /sklep). Jak ręcznie zmienić w plikach PS folder z /sklep na /testy ? Zrobiłem update następująco:

-skopiowałem bazę danych z aktualnego sklepu z folderu /sklep,
-skopiowałem wymagane wg tutorialu do update'u foldery i pliki,
-stworzyłem równolegle bazę danych i wrałem do niej powyższy backup,
-stworzyłem folder /testy,
-wgrałem do folderu /testy instalację nowej PS1.4.4.7 (wraz z folderami img mail itp z folderu /sklep),
-zmieniłem odwołanie do nowej bazy danych w pliku konfiruracyjnym,
-zainstalowałem PS ze skutkiem pozytywnym,
wchodząc do folderu /testy zostaję odesłany do aktualnego sklepu w folderze /sklep

-w nowej bazie danych wyszukalem wpisy /sklep oraz /sklep/ i zmieniłem je na /testy oraz /testy/,
znalazłem w bazie domenę przekierowującą aktualnie do folderu /sklep i zmieniłem przekierowanie do /testy

Czy jeszcze w jakimś pliku jest odwołanie do folderu /sklep ?? W bazie danych już chyba wszystko pozmieniałem.

dzięki za wszelkie sugestie!

pozdrawiam!

*

Offline alex2c

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Zmiany w backoffice się nie zapisują w bazie danych
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2012, 08:54:25 pm »
   Znalazłem przed chwilą (przypadkiem) winowajcę - Cache. Udało mi się wyłączyć  UŻYJ PAMIĘCI PODRĘCZNEJ i jest wszystko ok, ale dlaczego taki efekt w backoffice?? dziwne ;/

   Proszę o pomoc z drugim problemem i o ewentualne wytłumaczenie powyższego ;) Dzięki.

*

Podemski

  • Gość
Odp: Zmiany w backoffice się nie zapisują w bazie danych
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2012, 01:39:41 am »
W drugim przypadku:

- tworzysz pełną kopie plików, oraz bazy
- przenosisz pliki do katalogu /test, tworzysz nową bazę i tam importujesz backup

i teraz od razu wchodzisz do /test/folder_administracji, przechodzisz do zakładki Settings -> SEO i zmieniasz domenę główną sklepu. Powinno pomóc.

Pamiętajcie, że nie trzeba zmieniać NIC w bazie danych podczas przenoszenia sklepu.

*

Offline alex2c

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Zmiany w backoffice się nie zapisują w bazie danych
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2012, 07:27:27 am »
Hej
   Dzięki za odpowiedź. Wyprzedzając Twój wpis tak zrobiłem i poskutkowało ;) Szkoda tylko, że ręczna modernizacja w bazie mnie nie posłuchała, znowu bym się czegoś nauczył ;)
dzięki i pozdrawiam!

Uważam temat za zamknięty