wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kilka różnych grup linków w stopce

  • 2 Odpowiedzi
  • 3006 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bastetmilo

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Kilka różnych grup linków w stopce
« dnia: Marzec 27, 2012, 09:53:44 am »
Hej,

googlam za tym, pytam na ircowym kanale ale jakoś nikt nie potrafi mi pomóc :(.

Mam mieć w stopce szablonu dwie kolumny zawierające linki do stron (stron utworzonych w cmsie Presty).
Totalnie nie mam pojęcia jak to ustawić.
Mogę jedynie operować na tej jednej liście, która już jest - ale to nie jest to :(.
Próbowałam dodać jakiś dodatkowy moduł do footera (Link Block), ale wciąż wyskakuje mi że się nie da.
Używam Presty 1.4.7.0.
Help. :((

Jeśli rozwiązanie tego problemu jest banalne to proszę wskażcie mi miejsce gdzie jest to opisane dokładnie, bo ja chyba źle szukam...

*

Offline sebkos

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Kilka różnych grup linków w stopce
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2012, 12:57:24 pm »
Hej,
można to zrobić na kilka sposobów, na przykład tak jak próbowałeś dodając moduł własnych linków do stopki. Jeśli natomiast już masz moduł blockcms i nie korzystasz z wyświetlania linków w lewej lub prawej kolumnie (w większości sklepów linki są tylko po jednej stronie) to można zrobić z tego użytek.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kilka różnych grup linków w stopce
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2012, 04:07:22 pm »
Hej,
można to zrobić na kilka sposobów, na przykład tak jak próbowałeś dodając moduł własnych linków do stopki. Jeśli natomiast już masz moduł blockcms i nie korzystasz z wyświetlania linków w lewej lub prawej kolumnie (w większości sklepów linki są tylko po jednej stronie) to można zrobić z tego użytek.

mozna uzywac blockCMS wystarczy utworzuc nowy plik np. blockcms_footer i w nim umiescic linkik jakie potrzebujesz a pozniej w pliku PHP dorzucic public funcion hookFooter {} i w nim wrzzucic odnosnik do tego pliku. w pliku cms okreslic jakis ladny styl i najlepiej oprzec calosc na <ul> i <li>

bardzo ladnie na przykladzie mzoesz zobaczyc jak to wyglada ogladac tak php jak i tpl-e w blocksearch
design4VIP z innej strony...