wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Grupy i atrybuty - zaawansowana konfiguracja

  • 4 Odpowiedzi
  • 1550 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomzoll

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Grupy i atrybuty - zaawansowana konfiguracja
« dnia: Maj 02, 2012, 09:18:58 pm »
Witam serdecznie.

Czy jest możliwość takiej oto konfiguracji:

1. Załóżmy że robię sklep z farbami (nie chcę korzystać ze stanów magazynowych - więc wyłączam tę opcję w PA), mam mimo wszystko możliwość sprzedawania i dodawania do koszyka, ale znika mi opcja do wpisania przez klienta ilości zamawianych sztuk - czy to normalne? chciałbym mimo wszystko żeby była taka możliwość, pomimo wyłączonych stanów magazynowych

2. Załóżmy, że farba ma przypisane takie oto grupy i atrybuty do wyboru:
Kolor: biały, żółty
Pojemność: 5l, 12 l

Czy dla każdej kombinacji tj. biały-5l, biały-12l, żółty-5l, żółty 12l muszę osobno wpisywać ilości w magazynie (czyli fikcyjne ilości, bo nie ma magazynu) w sytuacji, gdy nie jest możliwe włączenie wpisania ilości zamawianych sztuk przy wyłączonych stanach magazynowych ?

3. Ze względu na to, iż produkty będą sprzedawane tylko hurtowo w dużych ilościach (na palety), dobrze by było, gdyby w danym produkcie automatycznie wyskakiwała liczba sztuk danego produktu na palecie w zależności od litrażu (np. farb 5 litrowych wchodzi na paletę 15, a 12 litrowych wchodzi na paletę 10 ;nie chodzi mi tutaj o minimalną ilość produktów do zamówienia, tylko o wyświetlenie automatycznej informacji o ilości sztuk na palecie), ponieważ w miejscu gdzie wpisujemy ilość produktów do zamówienia, de facto wpisujemy ilość palet, które chcemy zamówić.
Jeśli to nie jest możliwe, to chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie wprowadzenie dwóch takich samych produktów do sklepu, różniących się jedynie litrażem - a później w opisie wpiszemy ilość sztuk zamawianych na palecie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupy i atrybuty - zaawansowana konfiguracja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2012, 09:46:39 pm »
Sprobuj tak:
Farba biala taka a taka->atrybuty(tutaj np. 5x15l.)->modyfikacja ceny za palete
co do ilosci, polecam zostawienie tej opcji wlaczonej, poprostu wpisz kosmiczne ilosci
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2012, 10:08:47 pm wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline tomzoll

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Grupy i atrybuty - zaawansowana konfiguracja
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2012, 10:11:06 pm »
Wielkie dzięki, o to właśnie mi chodziło. Ale jeszcze nasunęło mi się dwa pytania:

1. W sytuacji, gdy mam tylko jeden kolor farby, to nie ma problemu ze zdefiniowaniem ceny za paletę , czyli 5x15 l, lub 10x12 l itp. Ale w sytuacji, gdy mam np. 10 kolorów farb to przyznacie, że jest to już bardzo czasochłonne (tworzenie cen, przy kombinacji cech produktów - w zasadzie robienie tej samej czynności dla każdego koloru farby) - dobrze by było, gdyby np. wybór samego koloru nie wpływał ani na cenę, ani na stan magazynowy...jedyny wpływ na cenę i stan magazynowy powinna mieć cecha - litraż, czyli 5x15l lub 10x12l oraz określenie ilości palet...

2. Czy jest możliwość wyliczenia kosztów przesyłki na podstawie nie wagi, nie kosztów zamówienia a na podstawie ilości zamawianych palet ?

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupy i atrybuty - zaawansowana konfiguracja
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2012, 10:32:25 pm »
w atrybutach masz modyfikacje wagi rowniez
kolor tez moze byc atrybutem bez wplywu na cene i wage
pokombinuj

w programach magazynowych tez nie ma lekko
z kosztami mozna sobie poradzic wpisujac je w koszty przygotowania i pakowania
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline tomzoll

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Grupy i atrybuty - zaawansowana konfiguracja
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2012, 10:45:52 pm »
Fakt, każdy atrybut może nie wpływać ani na wagę, ani na cenę, ale już na stan magazynowy każdy atrybut wpływa, i w przypadku wielu kolorów, trzeba samemu wpisywać każdą kombinację koloru oraz litrażu.Dobrze myślę ?