wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

prośba o pomoc przy konfiguacji domena sklepu itp

  • 3 Odpowiedzi
  • 1380 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mroczo

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
prośba o pomoc przy konfiguacji domena sklepu itp
« dnia: Sierpień 02, 2011, 06:40:23 pm »
Witam
jestem nowy na forum wiec chciałbym się przywitać ze wszystkimi.
Jestem nowym użytkownikiem programu presta i mam z nim problem tzn. nie potrafię ustawić domeny sklepu (baza danych , katalog sklepu tu nie ma problemu )
Po instalacji presta i otwarciu obydwu paneli tzn. admina i sklepu wszystko działa jak należy z tym ze sklep w adresie przeglądarki ma nazwę nazwaserwera.nazwakataloguinstalacji czytałem tu na forum o tym ze można zmienić  to w zakładce seo ale to nie pomaga, generowanie pliku .hataccess również nie daje efektu.
Tak więc zgłaszam się do was doświadczonych użytkowników o pomoc i wytłumaczenie mi "łopatologicznie" co mam zdobić
z góry dzięki za odpowiedz
pozdrawiam

*

Offline wojtek544

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: prośba o pomoc przy konfiguacji domena sklepu itp
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2012, 04:03:03 pm »
Ja miałem podobny problem lub nawet ten sam a mianowicie po wpisaniu domeny pod którą chciałem mieć sklep w pasku przeglądarki pojawiał się adres domenaglownaserwera.pl/katalog/itp. Naszczęście udało mi się to rozwiązać. W panelu administracyjnym w zakladce Narzędzia -> informacje o konfiguracji miałem w adres url sklepu wpisany http://domenaglownaserwera.pl/katalog/. Więc zmieniłem w zakladce Ustawienia -> SEO w katalog sklepu na / oraz w Domena sklepu i domena sklepu ssl na mojadomena.pl potem uaktualiniłem .htaccess i zadziałało.  Pozdro

*

Offline vekia.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 131
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • code is poetry
    • strony www, sklepy internetowe, moduly prestashop
Odp: prośba o pomoc przy konfiguacji domena sklepu itp
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2012, 04:26:43 pm »
Czyli zgrałeś instalację do jakiegoś katalogu na serwerze i zainstalowałeś sklep w danym katalogu, tak?
Można się bawić w modrewrite w .htaccess ale sądzę, że łatwiejszym rozwiązaniem będzie przeinstalowanie prestashop w głównym folderze, a nie podfolderach
MyPresta.eu: 
Prestashop Modules

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: prośba o pomoc przy konfiguacji domena sklepu itp
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2012, 08:11:12 am »
jezeli przegrywasz sklep recznie, wgrywasz go w calosc na serwer, recznie tworzysz baze i ja wgrywasz to juz nie ma potrzeby instalacji od poczatku. ewentualnie w odwrotnej kolejnosci, instalujesz sobie Presta i pozniej na nia nakladasz (wgrywasz zastepujac) system ktory masz juz dopracowany. nastepnie, tak jak juz wspomnial kolega w SEO ustawiasz domeny (SSL mozesz pominac jezeli nie obsluguje protokolu serwer) i generujesz .htaccess (pod warunkiem, ze masz zaznaczone przyjazne linki)
design4VIP z innej strony...