wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Cechy produktów.

  • 8 Odpowiedzi
  • 4571 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fidley

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Cechy produktów.
« dnia: Maj 16, 2012, 02:44:05 pm »
Witam w sklepie na prestashop 1.4 mam produkty które musza mieć 2 rodzaje cech: kolor i rozmiar.
Czy da się zrobić tak aby rozmiary przypisywać względem kolorów?
 Np. dla koloru czarnego sa rozmiary M, L ale dla czerowonego już M,L, XL.
Będę wdzięczny za rady

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Cechy produktów.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2012, 03:41:29 pm »
tak od tego masz atrybuty

Ustawiasz Kolor i Rozmiar jako jeden atrybut
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Cechy produktów.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2012, 06:50:55 pm »
japrostszym i najszybszym sposobem jest uzycie "Generator zestawu kombinacji atrybutów produktu" w karcie produktu/atrybuty.

zaznaczasz raz wszystkie rozmiary i wszystkie kolory ktorych masz kombinacje, pozniej nastepne kolory.rozmiary itd. tworzysz tylr kombinacji ile masz mozliwych i z automatu Presta zrobi za ciebie wszytkie mozliwosci.
design4VIP z innej strony...

*

Offline bober71

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Cechy produktów.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2012, 10:16:40 am »
Witam

Dołączę się do tego wątku ponieważ mam pytanie odnośnie właśnie takiej kombinacji atrybutów. A konkretnie o zdjęćia do nich. Jak zrobić żeby po włożeniu danej kombinacji atrybutu do koszyka pojawiało się konkretne zdjęcie, dla każdej kombinacji inne. czyli mamy płytkę ceramiczną Alba i w atrybutach różne kolory, wzory. Po włożeniu czerwonej, zielonej i różowej w koszyku mamy trzy rodzaje płytki Alba ale w różnych kolorach. Zwykłe przypisanie zdjęć do atrybutów nie działa to znaczy w koszyku pojawiają się atrybuty ale zdjęcie dla wszystkich jest to samo.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Cechy produktów.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2012, 10:44:51 am »
nie sprawdzalem, ale zobacz to rozwiazanie:

http://www.prestashop.com/forums/topic/160635-suche-programmierer-fur-attributgenerator-anpassung/page__st__20

mozliwe, ze uzyskasz porzadany effekt ze zdjeciami, jezlei nie to raczej trzeba bedzie pokombinowac z plikami koszyka (controlery, wybieranie z mySQL), zeby zamiast brac zdjecie z 'cover' bral np. pierwszego z tego atrybutu.
design4VIP z innej strony...

*

Offline bober71

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Cechy produktów.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2012, 11:37:54 pm »
:) niemiecki nie jest moim ulubionym językiem, ale z tego co google podpowiedziały, wydaje mi się, że problem jest dużo prostszy. Wystarczy tylko dobrze założyć produkt i jego atrybuty. W przykładowym ipodzie wszystko jest ok. Tylko nie rozumiem dlaczego są dwa takie same atrybuty do jednego produktu. Czy ma to związek właśnie z obrazkiem w koszyku? Jednak jak próbuję uzyskać to na swoim produkcie to wyświetla mi komunikat że "kombinacja już istnieje" ... Mam wrażenie że to jest coś banalnego, tak banalnego że nikt tego nie opisuje bo uważa to za "oczywistą oczywistość" :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Cechy produktów.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2012, 10:30:54 am »
jezeli chodzi o mojego powyzszgo linka to z tego co sie doczytalem, dodaje do generatora atrybutow jeszcze wybor zdjec. inaczej mozesz to zrobic recznie: po ustaleniu grup atrybutow wchodzisz w kazdego pokolei (edytujesz) i zaznaczas checkboxem zdjecia, ktore maja sie wyswietlac dla danej grupy atrybutow. ale nei wiem czy do koszyka laduje wtedy zdjecie z atrybutow czy glowne (cover) produktu, jakos sie nad tym jeszcze nie skupialem ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline bober71

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Cechy produktów.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2012, 09:53:42 pm »
:( No tak właśnie robię jak mówisz i do koszyka niestety ładuje się obrazek cover, defaultowy... I mam jeszcze jeden problem. Jak zmienić tło obrazka produktowego. Podejrzewam, że jest to gdzieś w skrypcie ładującym obrazki na serwer. Tam pewnie można określić tło obrazka przy cropowaniu.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Cechy produktów.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2012, 08:56:07 am »
images.inc.php - tu masz wszystko odpowiedzialne za obrazki ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA