wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z Byte Order Mark

  • 4 Odpowiedzi
  • 3169 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jacdan

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Problem z Byte Order Mark
« dnia: Maj 23, 2012, 08:16:32 pm »
Witam,
Mam problem rozjeżdżającym się układem strony (template Velvet Sky) ale tylko pod IE. Pod Firefoxem, Chrome i Operą działa ok.

Problem występuje tylko w polskiej wersji językowej i tylko pod IE  - stąd po analizie chyba znalazłem problem ale nie wiem jak go poprawić.

W polskiej wersji językowej pojawia się ciąg znaków i jest to Nazywa się to Byte Order Mark i to jest prawdopodobnie przyczyna błędnego wyświetlania strony, ale niestety nie wiem jak to zlikwidować. Może ktoś ma pomysł ?



<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl">


*

Offline jacdan

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Problem z Byte Order Mark
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2012, 08:43:37 pm »
Sprawa załatwiona, napiszę jak bo już ktoś wcześniej miał z tym problem:

Jednak najpewniejszy i najbardziej bezpieczny sposób jak widać to edytować pliki językowe poprzez admina a nie poprzez jakiś edytor plików na serwerze. Więc:
Panel administracyjny Narzedzia Tłumaczenia
i otworzyć i zapisać pliki na nowo !

Temat uważam za zamknięty  :D

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z Byte Order Mark
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2012, 08:45:08 pm »
zobacz czy w pliku header.tpl nie masz na samym poczatku jakiegos znaku, czegokolwiek, przecinka, kropki.... &#65279; to jest jakis znak kodowany i w ktoryms pliku bedziesz mial cos takiego umieszczone. moze w header, moze w plikach php modulow w funkcjach headera. musisz wszystko posprawdzac, ewentualnie znajdz co to za znak i uruchom wyszukiwarke po zawartosciach plikow, moze cos znajdzie ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline jacdan

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Problem z Byte Order Mark
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2012, 09:23:44 pm »
Dzięki za zaangażowanie, temat rozwiązany ale sporo krwi mi napsuł.

Ciąg znaków &#65279;i jest to Byte Order Mark i pozostawia to edytor przy zapisie UTF i to było przyczyną błędnego wyświetlania strony więc najpewniejszy i najbardziej bezpieczny sposób jak widać to edytować pliki językowe poprzez admina a nie poprzez edycję plików językowych na serwerze  :)

Wystarczyło otworzyć i zapisać poprzez administratora tłumaczenia języka polskiego i po problemie  :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z Byte Order Mark
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2012, 08:49:13 am »
do edycji plikow polecalbym PHPEditor v 2.12, bardzo dobrze radzi sobie ze Smarty i bezblednie zapisuje UTF8. Nie wiem dlaczego, mzoe to wina ustawien, ale pozniejsze wersje nie widza juz kluczy Smarty i traktuja je jako zwykly tekst.
design4VIP z innej strony...