wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Darmowa dostawa tylko dla klientow przypisanych do okreslonej grupy - jak?

  • 5 Odpowiedzi
  • 2546 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Witam
Mam dwie grupy klientow. DETAL i HURT
Darmowa dostawa ustawiona na 199 zl i dziala perfekt.

Problem: Klient z grupy HURT ma na stale przypisany rabat np 20%. Z reguly robi wieksze zakupy powyzej 199zl. Dostaje 'z automatu' darmowa dostawe dla dowolnie wybranego sposobu dostawy.
A ja chce zeby niezaleznie od wartosci zakupu klient z grupy HURT nie mial opcji darmowej dostawy.

Pytanie: Jak to zrobic?


Mam tez podobny problem/pytanie dla okreslonej metody wysylki. Czyli darmowa dostawa od np 199zl dla wszystkich metod wysylki ale z wylaczeniem metody 'pobranie'. Klient przy wysylce za pobraniem ma za nia zaplacic niezaleznie od wartosci zamowienia. Jak?


Pozdrawiam

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: Darmowa dostawa tylko dla klientow przypisanych do okreslonej grupy - jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2012, 09:16:31 pm »
I co, nikt?

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Darmowa dostawa tylko dla klientow przypisanych do okreslonej grupy - jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2012, 11:38:01 am »
wiele złożonych czynników wpływających sposób naliczania
w gre wchodzi kilka sporych modyfikacji kodu albo modułów albo core sklepu - nei sądze aby ktoś ci tak od ręki napisał rozwiazanie ;)

może ten moduł cos ci pomoże  http://shop.carolinacustomdesigns.com/administration/35-retrospect.html
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: Darmowa dostawa tylko dla klientow przypisanych do okreslonej grupy - jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2012, 07:24:19 pm »
linkowany modul ma zupelnie inna funkcjonalnosc ale dziekuje za dobre checi.
Pytajac mialam na mysli jakis sprytny modul raczej niz opis modyfikacji bo rozumiem ze moje pytanie jest dosc kompleksowe.
Presta to niby dobry ecommerce jest a z drugiej strony taka niedoskonala i tylu opcji brakuje. Im wiecej sie korzysta tym wiecej brakow wychodzi i uciazliwej funkcjonalnosci (a raczej jej braku). Operacje masowe wszelakiego rodzaju, powiazania warunkowe i sposob w jaki system obsluguje wariacje (opcje produktow)... masakra na poziomie 10 lat wstecz.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Darmowa dostawa tylko dla klientow przypisanych do okreslonej grupy - jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2012, 08:25:41 pm »
no ale jak by nie było presta jednak zbiera wszelkie nagrody w kategorii rozwiązań e-commerce i ponad 120 tys produkcyjnych sklepów więc chyba nie  jest tak źle
jeżeli uważasz, że czegoś ci brakuje to albo szukasz modułu, który rozwiąże twój problem a jak takiego nie ma to zlecasz napisanie takowego  i tyle w temacie ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: Darmowa dostawa tylko dla klientow przypisanych do okreslonej grupy - jak?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2012, 08:36:46 pm »
tak tak, oczywiscie, w koncu sama korzystam. Ale czasami szlag mnie trafia na brak podstawowej funkcjonalnosci albo malo inteligentne rozwiazania. Jest darmowa OK. Nie wszystko jest wbudowane bo przeciez presta team tez musi zarabiac a zarabiaja na tym czego swiadomie nie wbudowali. Tylo ze rozszerzenia ktore tak na prawde potrzebne sa w kazdej wiekszej implementacji kosztuja po 100-150 euro. I sumarycznie to juz nie robi sie darmowe rozwiazanie.

A powracajac do problemu glownego, przeszukalam oficjalne forum i tez nic sensownego nie znalazlam.