wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Atrybuty produktów/ select na checkbox

  • 17 Odpowiedzi
  • 5922 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qbas-s

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 55
  • 0
Atrybuty produktów/ select na checkbox
« dnia: Maj 25, 2012, 08:13:25 pm »
Atrybuty produktów domyślnie wyświetlają się w znaczniku <select> a chciałbym aby wyświetlały się i działały jako checkbox. Plik odpowiedzialny za wyświetlanie karty produktu to product.tpl

Za wyświetlanie atrybutów odpowiada w presta 1.4.4.1 kod

<select name="{$groupName}" id="group_{$id_attribute_group|intval}" onchange="javascript:findCombination();{if $colors|@count > 0}$('#wrapResetImages').show('slow');{/if};">
{foreach from=$group.attributes key=id_attribute item=group_attribute}
<option value="{$id_attribute|intval}"{if (isset($smarty.get.$groupName) && $smarty.get.$groupName|intval == $id_attribute) || $group.default == $id_attribute} selected="selected"{/if} title="{$group_attribute|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{$group_attribute|escape:'htmlall':'UTF-8'}</option>
{/foreach}
</select>

zmieniłem go na

{foreach from=$group.attributes key=id_attribute item=group_attribute}
                                <input type="checkbox" name="{$groupName}" id="group_{$id_attribute_group|intval}" title="{$group_attribute|escape:'htmlall':'UTF-8'}" value="{$id_attribute|intval}"{if (isset($smarty.get.$groupName) && $smarty.get.$groupName|intval == $id_attribute) || $group.default == $id_attribute} selected="selected"{/if} onchange="javascript:findCombination();{if $colors|@count > 0}$('#wrapResetImages').show('slow');{/if};"/>{$group_attribute|escape:'htmlall':'UTF-8'}<br/>
                                {/foreach}

po tym atrybuty wyświetlają się w checkboxach ale po ich zaznaczeniu cena się nie zmienia.
Dodatkowo mam komunikat
Cytuj
Stan:Produkt nie jest dostępny w wybranym modelu. Proszę wybrać inny.

Chciałbym aby po ich zaznaczeniu - nawet kilku opcji - cena ulegała zmianie np mam trzy atrybuty: pierwszy 2zł drugi 2zł trzeci 3zł i kiedy zaznaczę wszystkie trzy wtedy 7zł dodaje się do ceny podstawowej.

z pewnością trzeba coś jeszcze zmienić w pliku product.js w katalogu js templatki ale nie wiem co

Proszę o pomoc gdyż jest to kluczowy element mojego projektu.

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2012, 04:10:37 pm »
Możesz spróbować użyć tego moduły lub podejrzeć jego kod i napisać coś własnego:
http://www.prestashop.com/forums/topic/31313-module-product-attributes-as-radio-buttons-and-checkboxes/

Daj znać jak Ci poszło.

Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2012, 05:11:35 pm »
Jak do tej pory nikt nie pochwalil sie jeszcze na forach dzialajacym rozwiazaniem
Napewno prosciej bedzie zaaplikowac radiobutton - pojedyncze dodawanie do koszyka
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline qbas-s

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 55
  • 0
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2012, 10:46:10 pm »
Możesz spróbować użyć tego moduły lub podejrzeć jego kod i napisać coś własnego:
http://www.prestashop.com/forums/topic/31313-module-product-attributes-as-radio-buttons-and-checkboxes/

Daj znać jak Ci poszło.



to by chyba nawet się sprawdziło tylko nie działa pod PS 1.4 :/ tzn w panelu admina się instaluje, moduł jest widoczny w zakładce moduły można go konfigurować ale na tym się kończy
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2012, 11:14:36 pm wysłana przez qbas-s »

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline qbas-s

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 55
  • 0
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2012, 12:24:09 am »
w jaki sposób konfigurujesz atrybuty aby wyświetlały się jako checkbox lub radio?

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2012, 12:47:56 am »
Dla checkboxów tworzysz atrybut z wartościami Yes i No jeśli wpiszesz inne wartości zamiast checboxów będziesz miał radio buttony.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline qbas-s

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 55
  • 0
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2012, 01:01:11 am »
tak jak mam w załączniku? jeden jest na Yes i się nie wyświetla w checkbox. A po drugie taka nazwa jest bez sensu

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2012, 11:16:06 am »
Tak to powinno wyglądać:
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline qbas-s

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 55
  • 0
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2012, 02:41:40 pm »
zrobiłem aktualizację do 1.4.8 i działa. Ale nie do końca tak jak chciałem. Bo jeśli mam kilka checkboxów to po zaznaczeniu np 3 do ceny głównej dodaje się tylko cena z pierwszego checkboxa natomiast z pozostałych nie

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2012, 03:35:04 pm »
U mnie wszystko działa bez problemu więc to raczej nie wina moduły.
Spróbuj jeszcze raz dodać atrybuty korzystając z generatora kombinacji atrybutów.
Jeśli to nie pomoże przeczytaj oficjalny wątek modułu może ktoś miał podobny problem. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline qbas-s

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 55
  • 0
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2012, 10:19:53 pm »
U mnie też działa:) nie doczytałem, że należy korzystać z generatora atrybutów i jeden dzień w plecy:/ Angar dałbym Ci soga ale nie widzę takiej opcji na tym forum:(

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 28, 2012, 12:29:59 am »
Ciesze się, że mogłem pomóc ;]
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline qbas-s

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 55
  • 0
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2012, 02:42:50 pm »
już znalazłem jeden minus tego modułu: wyświetlają się  grupy atrybutów z wartościami ustawionymi na "No" w podsumowaniu zakupów:)

*

Offline Eupol

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2013, 10:41:33 am »
Witam
Ma ktoś aktualny i działający link do tego modułu.
Posiadam Prestashop w wersji 1.4.4.1

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2013, 12:07:22 pm »
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline Eupol

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2013, 12:49:28 pm »
Jak go zainstaluje to w karcie z produktami jest tylko biała strona. Nadal poszukuje takiego modułu do presty 1.4.4.1

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Atrybuty produktów/ select na checkbox
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2013, 02:12:12 pm »
qba-sowi moduł zaczął działać po zrobieniu aktualizacji presty może warto zacząć od tego?
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.