wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Podstawowe pytania - cashe i warianty

  • 0 Odpowiedzi
  • 873 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline protekta

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Podstawowe pytania - cashe i warianty
« dnia: Sierpień 31, 2012, 07:22:43 am »
Witam szanownych użytkowników Presty, dołączam do szczęsliwych posiadaczy tego sklepu. Nasuwa się jednak parę pytań i problemów z wieloma już sobie poradziłem, zostały mi 2 kwestie.

1. Zmieniam sobie szablon potem z niego rezygnuje, przywracam stary i jest sporo śmieci tzn. są jakieś zdjęcia ze starego szablonu, blok koszyka, sposób wyświetlania produktu a część  domyslnego presty, zroił się z tego jeden misz masz. Podjąłem podstawowe kroki tzn usunąłem szablon ręcznie z katalogu, poczyściłem cashe, wymusiłem rekompilację, wyczyściłem tools/smarty.. czyli powrzechna praktyka jednak o dziwo nadal mam mieszankę szablonów na stronie. Nie mam już pomysłu może cashe serwera?

2. Tu kwestia wyglądu, otóż w sklepie będą płytki i oczywiście ich różne warianty kolorystyczne, kolor można sobie wybrać dowolny a ja bym chciał abym mógł wybrać tylko z jakiś 5 podstawowych jak zrobić aby nie wyświetlała się cała paleta?

3. Najbardziej mi zależy na tym pytaniu. Płytki mają różne tekstury powiedzmy z 20. Wprowadzam je. Generuje sobie warianty produktu. I bardzo nieładnie to wygląda jak mam produkt i do tego 20 okienek wyboru tekstury obok. Kiedy robię sobie np. atrybut kraj pochodzenia mam listę z której mogę wybrać kraj a tu 20 miniaturek tekstury czy jest jakiś sposób aby te miniaturki wyświetlały się w nowym oknie?

Z góry dziękuje za odpowiedzi wszystim