wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

moduły css

  • 32 Odpowiedzi
  • 8288 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduły css
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2012, 04:41:46 pm »
dobra ale po co tyle kombinacji?

wracając do początkowego pytania ............  katalogi, o których piszesz służą do nadpisania czy to tpl /modules/nazwa_modułu  czy to css /modules/nazwa_modułu i tak jak napisałem służą DO NADPISANIA........ czyli aby coś było nadpisane musi istnieć.

Jeżeli w module (nie dotyczy standardowych modułów presty) nie ma pliku css to....... należy go utworzyć (może być pusty plik) a następnie osadzić w header - najprościej w module przy użyciu public function hookHeader i albo  przez tpl albo Tools::addCSS i albo z automatu zainstalowac albo ręcznie powiesić na hooku ............. po tym można sobie do woli nadpisywać css

z automatu presta umożliwia nadpisane tylko standardowych/domyślnych modułów i aby to obejść należy zrobić to co wyżej napisałem .......... nie trzeba się bawić w modyfikację header.tpl czy martwić się który css jest pierwszy a który ostatni.......... w/w rozwiązanie jest zgodne ze standardem i tyle w temacie
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: moduły css
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2012, 06:40:44 pm »
zgodze sie z toba @sover ze jest to po fachowemu, dla tworcow templatek, dla ludzi obeznanych co i jak w prescie dziala.
Ale zeby tak zrobic to trzeba sporo czasu z presta spedzic.

Moj sposob polega na dopisaniu jednej linijki do header.tpl
a dlaczego tak?
1.na 100% wiem ze moje style beda obowiazujace
2.nie musze szukac plikow css po calej prescie i zastanawiac sie czy w dobrym miejscu
3.na goraco modyfikuje dyrektywy css w firebugu i jak pasuje, to kopiuje dyrektywe z wartosciami i wklejam do mojego css
4.taki moj css moge podpiac w kazdej chwili, kiedy chce i gdzie chce, moze to byc zalezne od pory roku, albo mam kaprys i kazda kategoria moze miec swoje style, albo jakis modul tylko style zmienia w zaleznosci od kategorii , kilka linijek kodu we FrontController i juz mam switcha
5. moge sobie nawet zrobic modul do przelaczania i podpiac moje style bez ingerencji w nie.
6. nie zmieniam orginalnych wartosci, wiec nawet upgrade mi nie grozny,

I co najwazniejsze, wszystko mam w JEDNYM pliku css

aaa zapomnialbym, przez takie rozwiazanie skrocila mi sie praca nad modyfikacja templatki co najmniej o polowe.
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:53:05 pm »
Przeczytałem kilka razu to co napisaliście i wkońcu zrozumiałem do pewnego miejsca.To czy będzie jeden plik.css (themes/nazwa_szablonu/css/plik_własny.css) czy kilka w różnych modułach (themes/nazwa_szablonu/css/modules/konkretny moduł) to zależy tylko od własnego widzimisie (komu jak wygodnie) a następnie trzeba to osadzić w pliku header.tpl . Ze zrozumieniem mi to @mario wyjaśniłeś, w którym miejscu i jak. Z tym nie ma problemów. Ale "no i oczywiscie zrekompiluj szablon smarty" lub " i albo  przez tpl albo Tools::addCSS i albo z automatu zainstalowac albo ręcznie powiesić na hooku" tu mnie zatkało. Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem. Jak mam to ugryść. Bo bez tego nadal w tym nowym_pliku.css po wpisaniu w niego zmienionych parametrów, na stronie sklepu nic się nie zmienia.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduły css
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 04, 2012, 12:07:47 am »
oj to chyba źle szukałeś ;) poszukaj dobrze
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 04, 2012, 03:47:18 pm »
Dodałem w pliku nazwa_modułu.php
...............................
function hookHeader()
   {
      Tools::addCSS(($this->_path).'ścieżka_gdzie znajduje_się_.css', 'all');
   }
.............................
i cała prawa kolumna zniknęła

Co dalej?

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduły css
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 04, 2012, 06:32:11 pm »
nauka php i smarty  ;D
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: moduły css
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 04, 2012, 07:28:41 pm »
Nie prosciej by ci bylo dac link do strony i powiedziec co chcesz zmienic i gdzie?
Trzeba bylo tak zrobic od razu.
Chyba ze to wielka tajemnica. ;)
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 04, 2012, 11:12:28 pm »
@sower jak by wszyscy byli geniuszami to nie potrzebne było by to forum. A tak możesz zabłysnąć swoją wiedzą. Staram uczyć się tego ale tylko dla przyjemności własnej.
@mario na pewno by było prościej dać link i żeby ktoś to za mnie zrobił. Ale co mi to da, że i tak nie będę rozumiał tego co zostało zrobione. Może nie znam html i css ale staram się tego nauczyć ale najważniejsze jest żeby to zrozumieć. Przecież mogę pozmieniać w global.css i też mi coś wyjdzie. A ja potrzebuje trochę wskazówek, żebym sam to zrobił.
Zobaczyłem że w katalogu themes/nazwa_szablonu/css jest katalog modules i można tam zmieniać wygląd podstawowych modułów i mi się to spodobało i postanowiłem że spróbuje dodać jakiś moduł i żebym też mógł tak zmieniać wygląd jak w tamtych. A tu klapa. I dlatego zacząłem ten temat.
Choć pomysł @sowera też mi się podoba, bo wszystkie własne zmiany by były w jednym pliku css.
Więc może ktoś z forumowiczów dorzuci jakieś wskazówki do tego function hookHeader?
A poza tym, dlaczego przed ksywką daje się @. Na innych forach tego nie zauważyłem.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduły css
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 04, 2012, 11:42:04 pm »
zajrzałeś chociaż  do dokumentacji presty? skoro chcesz zgłębiać jej tajniki ;) - może jednak zerknij wtedy będziesz rozumiał o czym piszmy
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 05, 2012, 03:46:43 pm »
A jest dokumentacja w języku polskim czy tylko to http://doc.prestashop.com?

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduły css
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 05, 2012, 04:34:14 pm »
tylko EN
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 08, 2012, 12:47:30 pm »
Nic mi nie wychodziło z tego co napisali @sower i @mario . Ani jakieś powieszenie na hooku, bo dany moduł już miałem zainstalowany. Dalej nie wiem jak to zrobić, by w danym module można było wygląd zmieniać w pliku znajdującym się w themes/nazwa_szablonu/css/modules/nazwa_modułu/nazwa_modułu.css tak jak to wymyślili twórcy presty.
Ale dobry pomysł ma @mario by wszystkie zmiany własne robić w swoim pliku css, tylko nic a nic mi z tego nie wychodziło co napisał @mario.
A teraz moja propozycja:
Dajmy na to że mamy 4 szablony na każdą porę roku (tak jak mi się wcześniej ubzdurało) i w każdym szablonie chcemy po swojemu coś zmienić. Tworzymy w każdym szablonie po jednym pliku css np. zima.css; wiosna.css; lato.css; jesien.css oczywiście w themes/nazwa_szablonu/css/ .
I teraz w pliku FrontController.php trzeba znaleźć linijkę
 …..............................................
Tools::addCSS(_THEME_CSS_DIR_.'global.css', 'all');
…...............................................

i wpisać pod nią
…..............................................
Tools::addCSS(_THEME_CSS_DIR_.'zima.css', 'all');
Tools::addCSS(_THEME_CSS_DIR_.'wiosna.css', 'all');
Tools::addCSS(_THEME_CSS_DIR_.'lato.css', 'all');
Tools::addCSS(_THEME_CSS_DIR_.'jesien.css', 'all');
….............................................
I to wszystko. I u mnie po zmianach w tych plikach dyrektyw css wszystko się zmienia w danym szablonie i pięknie śmiga.
Oczywiście pamiętajmy, żeby wszystko się od razu zmieniało, musi być zaznaczone w ustawieniach panelu głównego presty - optymalizacja – „wymuszaj kompilację” na tak i „korzystać z ceche” na nie
Co do presty to bawiłem się na 1.4.4.1
Nie wiem czy to nie ma czasami jakiś skutków ubocznych, ale na razie u siebie żadnych nie znalazłem. Oczywiście nic nie zmieniałem w pliku header.tpl
Czekam na wasze opinie.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: moduły css
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 08, 2012, 02:44:34 pm »
alez zrobiles dokladnie to co ci poradzilem
podpiales tylko w innym miejscu

wywolywanie 4 styli jest nadmiarowe, i tak tylko ostatni bedzie brany pod uwage
wiec zakomentuj te ktore sa niepotrzebne:
//Tools::addCSS(_THEME_CSS_DIR_.'zima.css', 'all');
//Tools::addCSS(_THEME_CSS_DIR_.'wiosna.css', 'all');
Tools::addCSS(_THEME_CSS_DIR_.'lato.css', 'all');
//Tools::addCSS(_THEME_CSS_DIR_.'jesien.css', 'all');

skorzysta na tym czas ladowania strony

zmieni sie pora, zamienisz komentarze

i tak dokonales zmiany
ja w header.tpl, ty we FrontController ( i tak przechodzi przez header.tpl ) efekt ten sam, no prawie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2012, 03:32:36 pm wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 08, 2012, 06:03:20 pm »
Oczywiście, że jest nadmiarowe, tylko chciałem pokazać innym takim jak ja, laikom, żeby to zrozumieli. Ja próbował w tym header.tpl podpiąć to i nic mi nie wychodziło a w tym FrontController od razu.
Ale jeszcze raz chcę potkreślić, że to jest genialny pomysł z tym jednym, własnym plikiem css.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: moduły css
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 08, 2012, 08:58:44 pm »
Dobra, przekonales mnie
godzinka i popelnilem modul do tego celu

http://prestashopforum.pl/index.php/topic,9073.0.html

Chcesz sie uczyc, dobrze, wiec zadanie dla ciebie
Powiedz, jakiego triku uzylem w tym module i dlaczego.
Integracja wf-mag presta
freelancer