wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?

  • 41 Odpowiedzi
  • 13395 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 07, 2012, 08:22:44 pm »
no to pewnie dużo ofert dostaniesz ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Biżuteria

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 08, 2012, 12:04:03 am »
thx :)

Obecna forma www.forum-bizuteria.pl ma już kilka biżuterii wymaga usprawnień, np.
* brak obsługi błędów 404
* integracja z WordPress
* integracja z PHP BB
* całe social media
* 4-ch poziomów płatności w zależności od metody płatności i kuriera
.........

a co z wydajnością - ile produktów uciągnie?
jest manual administracji?
co w przypadku, gdy trzeba dokonać analizy jak coś poszło nie tak?
nie widzę opcji do ustawiania przekierowań z linków produktów których już nie ma.....

Zobaczymy.... odezwę się jak będzie postęp,
Ania

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 08, 2012, 07:24:34 am »
lol
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 08, 2012, 09:15:00 am »
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Biżuteria

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 08, 2012, 09:47:42 pm »
hmm... obecna wersja już się podoba? mi nie :(

najważniejsze:

"a co z wydajnością - ile produktów uciągnie?
jest manual administracji (dla jasności: baza danych, analiza przypadków w logach)?
             co w przypadku, gdy trzeba dokonać analizy jak coś poszło nie tak?"

no i pytanie czy oferty grafiki będą piękne...

VPS pod magento gotowy, za parę dni porównamy :) co dają oba rozwiązania na start.

Ania

*

Offline Biżuteria

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 11, 2012, 11:37:39 pm »
na razie Presta wypada dość dobrze - szczegółowe podsumowanie z wyborem najlepszego znajdziecie na stronie http://forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=9&t=605

p.s.
nie zgłosiła jeszcze osoba z profesjonalną ofertą dodatkowych modułów i propozycją grafiki - zapaszam

Ania

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 11, 2012, 11:45:43 pm »
no i nie dziwi Cię to?

I zdecydowanie pozwolę się nie zgodzić z opinią, którą opublikowałaś pod w/w linkiem ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Biżuteria

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:17:37 am »
to wyraź swoją opinię, byle nie ogólną w stylu "to jest najlepsze"

Magento na VPS w home.pl nie daje się zainstalować, zatem wygrywa Presta póki co... a kandydatów było sporo... Geko, IAI i wiele innych... jeszcze oscommerce trzeba będzie spróbować... choć nie mam przekonania...

Ania

*

Podemski

  • Gość
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 12, 2012, 04:53:50 am »
Proponuje wziąć otworzyć dokument tekstowy i napisać listę funkcjonalności must-have, które są podstawą do prowadzenia przez Ciebie biznesu w sieci.

Rzeczy jak przekierowania z produktów, których nie ma na stanie (sic!) nie są żadnym standardem wobec, którego ocenia się oprogramowanie. Jest to funkcjonalność raczej dedykowana lub dorobiona do jakiegoś softu przez developerów, którzy natknęli się kiedyś tam na taką potrzebę.

Co do porównania... (http://forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=9&t=605) po co odpowiadać w temacie samemu sobie? Nie rozumiem tego  ??? Przecież i forum-bizuteria.com i 753 są Twoje ;) Wszystkie tamte konta wskazują na jedną osobę...

Całość mnie zaczyna niestety lekko przerażać.

*

Offline Biżuteria

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:13:33 am »
Podoba mi się Twoje podejście - stworzyć listę "must have", ale wcześniej potrzebuję zobaczyć wzorcowe rozwiązanie, rozeznać się w oferowanych/sprawdzonych/skutecznych opcjach/modułach...

a co do przekierowań, Magento to ma "z pudełka"... i działa rewelacyjnie

p.s.
GL na priv zobacz

Ania

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 12, 2012, 11:15:58 am »
ale ty naprawdę nie rozumiesz czy udajesz?

Presta w podstawowej standardowej wersji ma to co ma i to co ma pozwala uruchomić sklep w dowolnej branży.
Wzorcowe  rozwiązanie? - postaw sobie testowy sklep na preście i będziesz miała "wzorcowe"

Piszesz
Cytuj
Sprawił sporo problemów przy instalacji - forum polskie jest dość aktywne, ale mało pomocne. Jednak ekspertowi z doświadczeniem zajęło kilka dni.

To jakaś kompletna bzdura!!! - co to za ekspert był, ze się bujał z instalacją i uruchomieniem presty ::) ::) ::)

Potrzebujesz czegoś więcej - robisz tak jak napisał @Krystian - tworzysz listę tego co potrzebujesz mieć jako dodatkowe rozwiązania - na http://addons.prestashop.com - masz setki dodatkowych modułów - jeżeli czegoś nie ma albo chcesz mieć coś inaczej zrobione - zlecasz napisanie tagiego rozwiązania.

Dalej - cytuję

Cytuj
p.s.
nie zgłosiła jeszcze osoba z profesjonalną ofertą dodatkowych modułów i propozycją grafiki - zapaszam

Nikt kto profesjonalnie się prestą zajmuje nie potraktuje Ciebie poważnie - czy  ty naprawdę myślisz, że ktoś będzie siedział i tworzył dla ciebie propozycje grafiki (na pewno oczekujesz kilku propozycji) - nie mając chociażby wytycznych? - nie mając określonych dodatkowych funkcjonalności? i co ważniejsze, ze ktoś mu zapłaci za poświęcony czas?

Dalej

Cytuj
* brak obsługi błędów 404
* integracja z WordPress
* integracja z PHP BB
* całe social media
* 4-ch poziomów płatności w zależności od metody płatności i kurier

Na podstawie tego mam ci przygotować ofertę? - no wiesz presta ma obsługę błędu 404 - więc może doprecyzuj

integracja z PHPBB - co ma być integrowane i w którą stronę?

całe social media - tzn? - bo wiesz jest pełno darmowych modułów do tego

4-ch poziomów płatności - tzn? - bo wiesz presta domyślnie pozawala na dużo przy konfiguracji przewoźników i płatności - więc pytanie co dokładnie masz na myśli?

Tak więc doprecyzuj i usystematyzuj swoje oczekiwania do do sklepu na prescie oraz do templetki, określ budżet - i daj konkretne zlecenie - możesz i nawet na tym forum w odpowiednim dziale

RYNEK - http://prestashopforum.pl/index.php/board,9.0.html

no chyba, że szukasz kogoś kto ci to zrobi na 500 pln ;) stąd twój "konkurs na oferty"
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Biżuteria

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 12, 2012, 11:49:56 am »
"Presta w podstawowej standardowej wersji ma to co ma i to co ma pozwala uruchomić sklep w dowolnej branży.
Wzorcowe  rozwiązanie? - postaw sobie testowy sklep na preście i będziesz miała "wzorcowe"
"

czytaj proszę uważnie, testowy sklep jest: www.forum-bizuteria.pl

na dziś brakuje:
* możliwości dodawania recenzji, tagów przez klientów
* nie widzę wersji mobilnej - spłaszczenie listy nie powinno być trudne
* z tym 404 na 301: jest produkt A dostępny pod linkiem L1; za jakiś czas produkt się sprzedaje i produkt wyłączam - w efekcie po wejściu na L1 dostajesz błąd 404; Magento daje możliwość skonfigurowania L1 tak aby po wejściu na ten link było przekierowanie na inną stroną z 301


"integracja z PHPBB - co ma być integrowane i w którą stronę?"
nagłówki wątków z PHPBB w których pojawił się wpis mają pojawić się na stronie sklepu (podobnie z wordpress dla nowych artykułów lub zaakceptowanych komentarzy do nich)

"całe social media - tzn? - bo wiesz jest pełno darmowych modułów do tego"
standardowo przyciski lubię to z FB, G+ i Tweet przy produktach;
zmodyfikowanie/dodanie/sprzedanie produktu powinno z automatu iść jako wiadomość na FB, TWeettera, G+

"4-ch poziomów płatności - tzn? - bo wiesz presta domyślnie pozawala na dużo przy konfiguracji przewoźników i płatności - więc pytanie co dokładnie masz na myśli?"
tak, to działa, ale lepiej by było aby w jednym kroku móc określić sposób płatności i przesyłki przy realizacji zamówienia - tak jak jest w QuickCart - jak jeszcze nie jest jasne, zobacz na www.intercomax.pl

* wydajność: podobno Presta jest szybsza od Magento, ale da się załadować stronę w czasie poniżej 3s przy 500 jednocześnie przeglądających stronę klientach (u klienta szybkie łącze, hosting o wyższych parametrach zagwarantowany, np. business server+ w home.pl)?

Od 2009 sporo się zmieniło w standardach sklepów, dlatego też szukam kogoś kto potrafi doradzić, skonfigurować sprawdzone/działające moduły a nie tylko pasywnie czekać na listę wymagań i wstawić  moduł który nie jest do końca dopracowany. Tak naprawdę nie wiem co jeszcze powinno być dodane, a nie chcę ciągle modyfikować powstałego sklepu. Groupon miał taką opcję wymogu podania adresu e-mail przy 1-szym wejściu na stronę - tu też się tak da?

Powstały te sklepy testowe aby móc zobaczyć co jest "z pudełka", czyli co jest sprawdzone i działające - innych modułów nie dodaję, bo nie wiem które są dobre...

Co do grafiki: jak nie potraficie zaproponować pięknego wyglądu strony - dostarczę .psd . Nie mogę sobie pozwolić aby sklep dział super a kiepsko wyglądał.

Ania
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 12:12:23 pm wysłana przez Biżuteria »

*

Podemski

  • Gość
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:02:21 pm »
Radzę zmienić podejście.

Proponuje tak jak pisałem - zrobić listę funkcjonalności wymaganych, a oprogramowanie rozwijać w miarę rozwoju sklepu. Choćby nie wiem jak zaawansowane oprogramowanie było to nie da się w nim zawrzeć wszystkiego tak by go nigdy więcej nie rozwijać.

Cytuj
zmodyfikowanie/dodanie/sprzedanie produktu powinno z automatu iść jako wiadomość na FB, TWeettera, G+

Z doświadczenia wiem, że lepiej dać przycisk w panelu "Opublikuj w SM" niż ma to się dziać z automatu, unikamy wtedy pomyłek.

Cytuj
* wydajność: podobno Presta jest szybsza od Magento, ale da się załadować stronę w czasie poniżej 3s przy 500 jednocześnie przeglądających stronę klientach (u klienta szybkie łącze, hosting o wyższych parametrach zagwarantowany, np. business server+ w home.pl)?

Serwer business server+ to nadal serwer typu "shared", hosting współdzielony na którym niemożliwym jest obsłużenie 500 osób jednocześnie. Do tego potrzeba by serwera dedykowanego.

Cytuj
Od 2009 sporo się zmieniło w standardach sklepów, dlatego też szukam kogoś kto potrafi doradzić, skonfigurować sprawdzone/działające moduły a nie tylko pasywnie czekać na listę wymagań i wstawić  moduł który nie jest do końca dopracowany. Tak naprawdę nie wiem co jeszcze powinno być dodane, a nie chcę ciągle modyfikować powstałego sklepu. Groupon miał taką opcję wymogu podania adresu e-mail przy 1-szym wejściu na stronę - tu też się tak da?

Pewnie, że się da - ale nie w standardzie. Są dodatkowe moduły, można dodatkowy moduł napisać zgodnie z wymaganiami. Ogólnie rzecz biorąc wszystko się da tylko trzeba wiedzieć co jest do zrobienia i jak ma działać.

Cytuj
Co do grafiki: jak nie potraficie zaproponować pięknego wyglądu strony - dostarczę .psd . Nie mogę sobie pozwolić aby sklep dział super a kiepsko wyglądał.

Myślę, że jest parę firm w Polsce, które robią dobrze wyglądające sklepy na PrestaShop.

Jeśli masz budżet na poziomie 10.000+ pl to polecam skontaktować się z divante.pl, jeśli budżet to widełki między 3 a 6k netto to zapraszam do mnie lub np. firmy 4pixel - a jeśli jest mniejszy to proponuje zmniejszyć wymagania :)

*

Offline Biżuteria

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:21:28 pm »
Tak dobry i prosty system, polecany a Ty się poddajesz przy tak krótkiej wstępnej liście wymagań? Ile czasu byś potrzebował na wykonanie tych modyfikacji? Kilka dni, czy miesięcy?

Albo lepiej powrócić do Magento :) Wersja 1.7 jest bardzo obiecująca a lista zmian jest ograniczona do design :)

Ania

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Gdzie znaleźć wersję presta z podstawowymi wymaganymi modułami?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:23:26 pm »
a jaki masz na to budżet?  ::) ::) ::)

i wiesz

Cytuj
z tym 404 na 301: jest produkt A dostępny pod linkiem L1; za jakiś czas produkt się sprzedaje i produkt wyłączam - w efekcie po wejściu na L1 dostajesz błąd 404; Magento daje możliwość skonfigurowania L1 tak aby po wejściu na ten link było przekierowanie na inną stroną z 301

i wiesz nie wiem co Pan google na takie zabiegi ;) - w sumie jak produkt jest niedostępny to presta pozawala na taką konfigurację aby klient nie mógł kupić takiego produkty - a nie jestem pewien czy wyłączanie produktów to dobry pomysł ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA