wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przekierowania na localhost

  • 2 Odpowiedzi
  • 3472 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Gandisama

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Przekierowania na localhost
« dnia: Lipiec 23, 2012, 11:33:41 am »
Witam,

mam do "ukończenia" sklep dla klienta, po tym jak poprzedni dev zniknął z powierzchni ziemi. Jako, że lista jest długa, to postanowiłem ściągnąć to co jest obecnie zrobione na server localhostowy i po wykonananiu zmian wysłać na server. Standard, co nie?

Zalozmy narazie ze adresy sklepu:
- na localhost to sklep.localhost
- na serverze to sklep.pl

Problem pojawia mi się w momencie, gdy wszystko mam pięknie ściągniete na localhost i próbuję sklep odpalić. Wchodzę sobie na sklep.localhost i nie wiedzieć czemu przekierowuje mnie na sklep.pl. Żeby było smięsznie jak wchodze sklep.localhost/link_do_panelu_admina to pieknie ladnie cacy dziala, aczkolwiek jesli wklepie kazdy inny adres np sklep.localhost/cart.php to mi pokazuje sie biala strona

Co zostąło przeze mnie skonfigurowane/edytnięte w stosunku do tego co jest na serverze?
- dostęp do bazy danych
- lokalnie vhosty
- lokalnie /etc/hosts

Gdzie szukalem?
- w .htaccess
- w bazie danych
- w plikach config
- i ogolnie wszedzie tam gdzie pojawial sie string "sklep.pl" w plikach

Co probowalem?
- znalazlem dwa wpisy w bazie w tabeli _configuration i je zmienilem na adres localhosty
- sprawdzalem a niz moze jakis header przekierowuje chamski
- czy nie ma jakiegos odnoszenia/przekierowania w .htaccess

Nie ukrywam, że jest to pilna sprawa i wiem, że to żenujące, że tak prosta rzecz mi się nie udaje, aczkolwiek pierwszy raz z czyms takim się spotykam.

Z góry bardzo ładnie dziękuję z Waszą pomoc :D!

PS. Jeśli thread jest w złym miejscu, to prosiłbym o przekierowanie

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przekierowania na localhost
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2012, 12:40:41 pm »
w sumie przeniesienie sklepu nie jest jakims karkolomnym zadaniem, ja taka czynnosc robie kilka razy w tygodniu.
1.wylaczasz przyjazne linki - one naprawde potrafia napsuc krwi, ale to wina przegladarek, wylaczasz wszelkiego typu cache w sklepie.
2.przenosisz sklep i baze na inny serwer
3. w config/settings.inc.php modyfikujesz wpisy dotyczace bazy danych i ew. zmiany katalogu
4. czyscisz smarty cache i compile, usuwasz .htaccess
5. wchodzisz do admina i ustawiasz nowa domene lub modyfikujesz 2 wpisy w tabeli configuration
6. czyscisz cache przegladarki

I odpalasz sklep
zdarza sie, ze w skorce masz bezwzgledne linki do starej domeny, bo ktos cos modyfikowal, trzeba wyszukac i zmienic
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline Gandisama

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Przekierowania na localhost
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2012, 02:04:25 pm »
Wielkie dzięki :)
jutro postaram się ustosunkować do tego co napisałeś i dam znać czy odniosłem sukces