wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z listą przy wysyłce towaru

  • 5 Odpowiedzi
  • 3325 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Trols Studio

  • Użytkownik
  • **
  • 41
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trol`s Studio Web Pages - komputery, serwis, strony www, urządzenia peryferyjne, podzespoły, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne, internet radiowy
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Problem z listą przy wysyłce towaru
« dnia: Sierpień 24, 2012, 08:48:05 pm »
Potrafi mi ktoś pomóc wytłumaczyć gdzie to usunąć na pewniaka?
Chodzi o to że z listy rozwijanej chce mieć dostępne Czechy Niemcy Polska itd. czyli naszych przygranicznych sąsiadów a nie taką liste jak na zdjęciu.
Nie mam zielonego pojęcia gdzie tą liste usunąć (widać na zdjęciu poniżej) by sie skróciła do podanych rozmiarów Proszę o pomoc będę bardzo dźwięczny :)


*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Problem z listą przy wysyłce towaru
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2012, 09:12:10 pm »
Nie jestem pewien, ale spróbuj powyłączać niepotrzebne kraje w zakładce wysyłka-> kraje.
Daj znać czy pomogło  ;)
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline Trols Studio

  • Użytkownik
  • **
  • 41
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trol`s Studio Web Pages - komputery, serwis, strony www, urządzenia peryferyjne, podzespoły, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne, internet radiowy
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Problem z listą przy wysyłce towaru
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2012, 12:38:27 am »
no właśnie to nie pomogło mam wszędzie czerwone X a mimo to lista nadal jest...
A tak bardziej od strony bazy MySQL to który moduł za to odpowiada ?
przelece w phpmyadmin wtedy i po sprawie, tylko to też ryzykowne, że sie usunie coś potrzebnego dlatego dobrze by było żeby sie wypowiedział ktoś kto sprawdził tą metodę w 100% i że sie sklep nie sypnie.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z listą przy wysyłce towaru
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2012, 06:11:27 am »
Dodatkowo dodaj na koncu parametr true w metodzie Country::getCountries odpowiedniego kontrolera.
wtedy filtrowane bedziesz mial tylko kraje aktywne.
usuwanie z bazy nie jest dobrym pomyslem
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline Trols Studio

  • Użytkownik
  • **
  • 41
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trol`s Studio Web Pages - komputery, serwis, strony www, urządzenia peryferyjne, podzespoły, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne, internet radiowy
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Problem z listą przy wysyłce towaru
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2012, 10:40:36 am »
To jeszcze powiedz gdzie tą metode dokładnie znaleźć... wogóle przy tych strefach gdzie mam X brakuje kosza - usuń, może ja nie potrzebuje wogóle korzystać z tych stref ani teraz ani w przyszłości powinna być możność usunięcia tego z poziomu Admina.

*

Offline Trols Studio

  • Użytkownik
  • **
  • 41
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trol`s Studio Web Pages - komputery, serwis, strony www, urządzenia peryferyjne, podzespoły, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne, internet radiowy
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Problem z listą przy wysyłce towaru
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2012, 12:03:03 pm »
Usunąłem niepotrzebne mi kraje z bazy danych ale nie rozumiem dlaczego przy wpisywaniu Rosji pojawia mi się coś takiego
Invalid address layoutDuplicate entry '0' for key 'PRIMARY'
przecież Rosja należy do europy co nie ?
W konsekwencji jej nie chce dodać i co tu zrobić ?

Update...
No i udało się dodać chodziło o zły format pól adresowych nie mógł go przełknąć... wyczyszczenie pomogło i ponowna aktualizacja po wprowadzeniu.
Tak więc lista skrócona za pomocą bazy danych, niestety dla tych którzy chcieliby korzystać z pozostałych krajów to zły przykład ponieważ zmiany w bazie są nieodwracalne trzeba wszystko na nowo wklepywać.
a jak się usuwa kraje za pomocą metody o której wspomniał kolega troche wyżej ??? no właśnie wspomniałale nie powiedział gdzie to znaleźć konkretnie.
czekamy na jego odpowiedź lub zamykamy