wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Instalacja nowego szablonu, a pozycje modułów i grafik

  • 2 Odpowiedzi
  • 3439 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pacierz

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Instalacja nowego szablonu, a pozycje modułów i grafik
« dnia: Sierpień 28, 2012, 06:06:32 pm »
Witam,

Chciałbym powrócić do poruszanego już kiedyś (http://prestashopforum.pl/index.php/topic,9097.0.html) problemu przestawiania przez nowo zainstalowane skórki pozycji modułów i nadpisywania grafik. Instalator pyta podczas instalacji, czy ma zostać stworzona nowa konfiguracja, czy zachowana stara. Rozumiem, że tworząc nową, nie narusza starej, gdyż tamta jest zapisana w innym szablonie graficznym (tak to działa w Worpressie, czy Joomli).

Dlaczego po przejrzeniu kilku przykładowych skórek i powrocie do tej pierwszej (domyślnej) główna strona sklepu zawiera zlepek części ze wszystkich zainstalowanych motywów graficznych i wygląda jak w załączniku?

Pozdrawiam,
Marek

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Instalacja nowego szablonu, a pozycje modułów i grafik
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2012, 07:12:52 pm »
Hmm... spróbuj może na początek włączyć komplikację i wyłączyć cache (ustawienia->optymalizacja). Bardzo prawdopodobne, że instalując skórki niektóre moduły zostały przemieszczone w inne miejsce możesz je przestawić w sekcji moduły->rozmieszczenie modułów.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline pacierz

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Instalacja nowego szablonu, a pozycje modułów i grafik
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2012, 05:39:21 pm »
Przed napisaniem tego postu poszukałem na forum. Czyściłem ręcznie /tools/smarty/compile, włączałem każdorazową kompilację skórek przy wyłączonym cache'owaniu.

Jednak problem polega na tym, że moduły zmieniają swoje miejsca bezpowrotnie. Wiem, że ich pozycję można zmieniać ręcznie, jednak przyznasz, że przeczy to idei skórek (szablonów graficznych), które powinny zachowywać swoje indywidualne ustawienia.

Ten post miał na celu uzyskanie informacji, czy ja robię coś nie tak, czy Prestashop tak ma.

Dodam, że takie same problemy mam online i na localhost'cie.

Pozdrawiam,
Marek