wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z przetłumaczeniem motywu

  • 3 Odpowiedzi
  • 3342 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline przydajesie

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Problem z przetłumaczeniem motywu
« dnia: Sierpień 30, 2012, 08:51:13 pm »
Witam

Kupiłem ten motyw  http://livedemo00.template-help.com/prestashop_40561/
Chciałbym go we 100% procentach przełożyć na niemiecki (w oryginale jest po angielsku, francusku i hiszpańsku) Gdy w panelu admina zmieniam język na niemiecki są przetłumaczone tylko niektóre linki (przyciski i pola odpowiedzialne za dodawanie produktów do koszyka, czy pole szukania) Stopka i "topka" - górne menu są cały czas po angielsku. Próbowałem je zmieniać w panelu admina poprzez "TOOLS >> Modify translations" Próbowałem wszystkie opcje w tym rozwijanym menu, szukałem też plików na FTP do edycji ale nic tam nie znalazłem oprócz "czystego kodu"

Jak zmodyfikować ten motyw tak aby przetłumaczyć stopkę i topkę?

Pozdrawiam

*

Offline vekia.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 131
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • code is poetry
    • strony www, sklepy internetowe, moduly prestashop
Odp: Problem z przetłumaczeniem motywu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2012, 10:46:57 pm »
Nie mam wglądu w źródła tej templatki, ale wydaje mi się, że jej autor teksty wkleił nie tak jak trzeba (brak funkcji odpowiedzialnej za języki). Pozostaje zaglądnąć do źródła w miejsca która nie da się przetłumaczyć
MyPresta.eu: 
Prestashop Modules

*

Offline vekia.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 131
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • code is poetry
    • strony www, sklepy internetowe, moduly prestashop
Odp: Problem z przetłumaczeniem motywu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2012, 11:59:48 pm »
PROBLEM ROZWIĄZANY

przeglądnąłem dokładnie źródła tej templatki, funkcje językowe są zaimplementowane więc ten szablon sklepu można z powodzeniem tłumaczyć w back office prestashop.

Być może nieco zagmatwana jest procedura samego tłumaczenia dlatego krótko ją opiszę:


1) logujemy się do swojej presty oraz przechodzimy do zakładki tools -> translations

2) z pierwszej listy wybierania wybieramy: "translations of installed modules"


następnie klikamy w flagę interesującego nas języka, w tym przypadku flaga niemiecka

3) i teraz najważniejsza część:


Edycja linków u góry strony (home, specials, delivery, contact) - za ten fragment sklepu odpowiedzialny jest moduł tmheaderlinks. Wyszukujemy go na liście i edytujemy dostępne pola według własnego uznania:



czynność powtarzamy dla modułu odpowiedzialnego za wyświetlanie napisów w stopce strony. Jest to moduł: tmfooterlinks

po tłumaczeniach zapisujemy zmiany "update translations"


to w zasadzie powinno wystarczyć. gdyby tak nie było, polecam w zakładce: Preferences -> performacne uruchomić Force Compile. Powinno pomóc w kompilacji nowego szablonu. Po odświeżeniu strony polecam wyłączyć Force Compile
MyPresta.eu: 
Prestashop Modules

*

Offline przydajesie

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Problem z przetłumaczeniem motywu [solved]
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2012, 03:19:36 am »
Czasami może być problem z otwarciem strony z modułami w panelu admina wtedy problem rozwiązuje to : http://www.prestashop.com/forums/topic/169822-module-translation-failure-solution-by-rabia-tarbon/

Dziękuje za pomoc!