wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pliki szablonu

  • 6 Odpowiedzi
  • 3527 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cebab

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Pliki szablonu
« dnia: Wrzesień 10, 2012, 12:29:58 pm »
Szukam, szukam i doszukać się nie mogę dokumentacji technicznej istnieje takowa?

W których plikach są zapisane poszczególne elementy strony? Domyślam się że w themes, ale co dalej, bo ich edycja nie wiele daje... Na chwilę obecną potrzebuję przenieść "szukajkę" z top do innej części strony, w którym pliku ona "siedzi"?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pliki szablonu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2012, 03:13:06 pm »
"szukajka" jak to ladnie nazwales to modul blocksearch (../modules/blocksearch/blocksearch-top.tpl)

ale tutaj zmiany do umiejscowienia raczej nic nie maja. tutaj operujesz tylko w plikach .css (../themes/nazwa_twojej_skorki/css/global.css) ewentualnie, i to sprawdz w pierwszej kolejnosci (../themes/nazwa_twojej_skorki/css/modules/blocksearch/blocksearch.css)
design4VIP z innej strony...

*

Offline cebab

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Pliki szablonu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2012, 05:16:41 pm »
Co do CSS to znalazłem pliki blocksearch.css, ale one nie bardzo mnie interesują bo gdybym chciał przenieść szukajkę w np. lewe menu, to bym musiał nieźle nakręcić w CSS czy to position: absolute czy position: relative, ale wiadomo jak to późnije będzie na różnych przeglądarkach czy rozdzielczościach... no bardziej mnie interesuje jakiś zbiorczy plik (w końcu musi jakiś taki istnieć gdzie jest zawarta strona) w którym są wszystkie elementy strony, podejrzewam że będzie to plik szablonu .tpl ale który, tego nie wiem..? ???

*

Offline cebab

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Pliki szablonu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2012, 05:48:50 pm »
Coś nie bardzo chce mi to działać... bo znalazłem w modules blockcategories i teraz chcę usunąć nagłówek
<h4>{l s='Categories' mod='blockcategories'}</h4>
ale gdy usunę to w kodzie to na stronie nadal to jest (nie chcę kombinować i usunąć tylko w tłumaczeniu, nazwę nagłówka), jednak folder jest dobry, bo gdy usunę cały folder, to wtedy również menu znika.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pliki szablonu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2012, 07:07:59 pm »
bo to wygląda tak.........

jeżeli edytujesz tpl to aby zmiany były widoczne musisz albo wyczyścić cache smartów albo wymusic ponowną kompilację templetki Ustawienia-> wydajności ;) - po tym zabiegu zmiany będą widoczne.
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline andrzej_k2

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
Odp: Pliki szablonu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2012, 08:26:46 am »
Szukam, szukam i doszukać się nie mogę dokumentacji technicznej istnieje takowa?

W których plikach są zapisane poszczególne elementy strony? Domyślam się że w themes, ale co dalej, bo ich edycja nie wiele daje... Na chwilę obecną potrzebuję przenieść "szukajkę" z top do innej części strony, w którym pliku ona "siedzi"?

Dokumentacja dla prestashop

W twoim przypadku powinieneś zaglądnąć do zarządzania modułami i ich pozycjami.

*

Offline cebab

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Pliki szablonu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2012, 10:04:14 am »
Podziałało... te ustawienie znajdują się w Ustawienia -> Optymalizacja i należy włączyć "wymuszaj kompilację" a wyłączyć "Korzystać z Cache?".

Wszedłem niby w pozycje modułów, ale nie wiem czemu ale opcje takie jak:
Dodaj do: (i tutaj pewnie się ustala jego pozycję),
jest zablokowany, a mogę dodać jedynie wyjątki stron na których ma się on nie wyświetlać.

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt... ponieważ nie potrzebuję tej masy modułów itd. oczywiście mogę je odinstalować itd. ale jak mam (czy w ogóle to jest możliwe), aby sklep "działał" szybciej? Ponieważ ładowanie strony (na lokalnym serwerze, ale online też) trwa kilka sekund...