wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z ustawieniem domeny

  • 2 Odpowiedzi
  • 3322 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline shiloh

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Problem z ustawieniem domeny
« dnia: Wrzesień 10, 2012, 08:17:07 am »
Witam serdecznie,

mam następujący problem:

sklep jest zainstalowany pod adresem: www.ad1.pl/prestashop1 i działał tam przez pewien czas.
Wykupiłem domenę ad2.pl w home.pl

W SEO ustawiłem:
katalog startowy: /prestashop1/
domenę sklepu: ad2.pl
ssl: ad2.pl
optymalizacja i przyjazne adres url: włączone - wygenerowałem nowy plik htaccess

W konfiguracji domeny home.pl ustawiłem przekierowanie na adres www.ad1.pl

I teraz tak: w chromie strona otwiera się pod adresem www.ad2.pl ale w pasku adresu wyświetla się www.ad2.pl/prestashop1
W Internet Explorer nie otwiera się strona - nie przekierowuje do katalogu tylko na główny katalog serwera a nie na katalog prestashop1.

Moje pytania to: Jak naprawić problem z IE? Oraz jak zrobić aby adres po otworzeniu www.ad2.pl został jako www.ad2.pl a nie jako www.ad2.pl/prestashop1
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 09:03:11 am wysłana przez shiloh »

*

Offline shiloh

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Problem z ustawieniem domeny
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2012, 09:29:24 am »
Nie wiem dlaczego nie mogę edytować poprzedniego posta więc piszę tutaj - z góry przepraszam za bałagan.

Zmieniłem konfigurację na
katalog sklepu: /
domena sklepu: ad2.pl
domena ssl: ad2.pl
Wyłączyłem przyjazne adresy URL i zaktualizowałem htaccess.

W ustawieniach domeny w home.pl zrobiłem przekierowanie na katalog /prestashop1/

I teraz tak: w chrome działa pod adresem ad2.pl i już jest ok. Nie ma żadnego problemu z dopisywaniem się końcówki /prestashop1/ natomiast strona cały czas nie działa w IE. Adres ad2.pl wyrzuca do głównego katalogu a nie do katalogu serwera a nie katalogu instalacji czyli /prestashop1

*

Offline andrzej_k2

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
Odp: Problem z ustawieniem domeny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2012, 09:58:52 pm »
To nie problem przeglądarek! To konfiguracja usług na serwerze home.pl oraz samej konfiguracji presty.

Cytuj
W SEO ustawiłem:
katalog startowy: /prestashop1/
domenę sklepu: ad2.pl
ssl: ad2.pl
optymalizacja i przyjazne adres url: włączone - wygenerowałem nowy plik htaccess

W jakim SEO? Chyba w usługach w konfiguracji domeny!
Wystarczy tam włączyć przekierowanie na podkatalog. Tutaj dla domeny ad2.pl włączyć na katalog /prestashop1/
I to powinno wystarczyć aby sklep działał w nowej domenie ad2.pl.
No chyba jeszcze wartości w bazie danych należy zmienić na takie:
PS_SHOP_DOMAIN - ad2.pl
PS_SHOP_DOMAIN_SSL - ad2.pl

Cytuj
W konfiguracji domeny home.pl ustawiłem przekierowanie na adres www.ad1.pl
W jakim celu to przekierowanie na adres? Włączyć należy przekierowanie na katalog.

Ze zdania powyższego można by wnioskować, ze chodzi o przekierowanie domeny home.pl  ;D