wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Brak zdjęć w polecanych produktach na IE

  • 20 Odpowiedzi
  • 3510 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Brak zdjęć w polecanych produktach na IE
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2013, 09:37:24 pm »
@deejay3  moja wersja presty to 1.4.4.1
zrobiłem tak jak mówiłes wróciłem do standardowej wersji
Polecane produkty na stronie głównej v0.9 przez PrestaShop -  taką mam wersje w modułach.

Tylko ze w tym module mogę zwiekszyć tylko ilośc okienek. I pokazują się tylko towary które dodałem do sklepu jako pierwsze.
A dlatego wgrałem te wersję 0,91 gdyż tam mogę ustawić sobie czy mają sie pokazac prod. polec. np po cenie czy dodane jako ostatnio czy np dana kategoria.

A skad pobrać taki moduł.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Brak zdjęć w polecanych produktach na IE
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2013, 09:28:26 am »
z tego co sie orientuje to kazdy homefeatured wyswietla ostatnie dodane do kategorii Home. jak chcesz wyswietlac po innej metodzie to musisz zmienic clase w pliku .php. no wiem co to za wersja kombinowana 0.91 bo zazwyczaj nymerowane sa tylko po 0.X bez drugiej cyfry. v. 1.4.9.0 ma zaimplementowany 0.9 i dziala bez zarzutu. na forum jest pare rozwiazac dla modyfikacji pliku .php do wyswietlania wg zalozen albo losowo. tutaj musisz juz poszukac. ale nie chodzi o to co ma wyswietlic tylko jak. Twoj kod jest bardzo pokrecony i archaiczny. sprawdz jeszcze czy aby w katalogu .themes/skorka/modules nie masz homefeatured zawierajacego .tpl. jezlei masz to znaczy, ze co bys nei wgral w glowny katalog ./modules i tak zostanie zastapione przez ten modul ze skorki.

skad pobrac. pobrac inna wersje presta i przekopiowac z niej produkt.
design4VIP z innej strony...

Odp: Brak zdjęć w polecanych produktach na IE
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2013, 07:32:55 pm »
Ok rozumiem kolego zapytam jeszcze o to co napisałeś "Twoj kod jest bardzo pokrecony i archaiczny"
mam rozumieć że chodzi ci o kod tego modułu ?

Odnośnie tego pliku z tpl. więc tak w folderze homefeatured mam plik który nazwe ma homefeatured.tpl
natomiast ten plik również występuje w katalogu głównym modules. jak tylko wejde w modules to mam plik
minimaliste-template_minimaliste_modules_homefeatured_homefeatured.tpl

Jeżeli to ma wpływ na to więc czy usunięcie pomoże rozwiazać problem. gdyż tak jak wspomniałeś moduł który znajdował się w mojej prescie 1.4.4.1 powinien pokazywać ostatnio dodane a w moim wypadku cholera tak nie jest tylko pokazuje te ktore dodałem jako pierwsze. wiec jezeli ustawiłem sobie np 8 okienek to widze pierwszych 8 towarów ktore dodałem jako pierwsze w sklepie.
Postaram sie pobrać preste innej wersje i skopiować to. Tylko czy tak jak pisałeś skorą są te pliki czy mam je usunac i wówczas wgrać ten moduł. Czy cos to zmieni.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Brak zdjęć w polecanych produktach na IE
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 02, 2013, 09:48:17 am »
ale czy ja pisze po chinsku? ile razy mam sie powtarzac?

mozliwe sa dwa umiejscowienia modulow, pierwszy i podstawowy to glowny katalog ./modules
jezeli w nim znajsuje sie jakis modul np. homefeatrued to mozna dla kazdej skorki z osobna robic osobny styl i ulozenie dla tego modulu umieszczajac plik .tpl w katalogu ./themes/skorka/modules
w pierwszej kolejnosci zawszcze czytane sa pliki modulow umieszczone w tym katalogu ze skorki. wiec jezeli dokonujesz jakichkolwiek zmian w ./modules/homefeatured/homefeatyred.tpl a masz plik .themes/skorka/modules/homefeatured/homefeatyred.tpl to nie bedziesz widzial zadnych zmian, bo zawsze bedzie czytany ten drugi, czyli to w nim musisz dokonac zmian.

co do tego co ma wyswietlic i, ze non stop wyswietla ci tylko pierwsze to juz pisalem, ze clasa w module, czyli pliku homefeatured.php, w standardzie odczytuje tylko ostatnie produkty dodane do kategorii HOME (1) a czy wyswietla 8 czy 8000 to juz zalezy od ustawienia NBR modulu. jezeli chesz wyswietlic cos innego, lub w innej kolenosci musisz zmienic clase odpowiedzialna za wyswietlanie w w/w pliku.

PS.
poza tym, jezeli juz na twoim miejscu mialbym cos zmieniac to zaczalbym od wersji presta. jak zauwazysz na forum 80-90% poruszanych problemow i bledow dotyczy wlasnie tej smiesznie nazwanej "stable" wersji presta, ktora jest bardzo niedopraccowana pod wieloma wzgledami. zalezy jakim dysponujesz serwerem, jezlei slabszym (10-20% uzycia CPU) to polecalbym 1.4.6.2, jezlei masz cos lepszego (90-100% CPU) to jak najbardziej polecalbym 1.4.9.0, szybsza, stabilniejsza, lepsza do optymalizacji i SEO pod wieloma wzgledami.
design4VIP z innej strony...

Odp: Brak zdjęć w polecanych produktach na IE
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 02, 2013, 10:47:08 am »
Ok juz teraz rozumiem. Myśle właśnie nad zmianą wersji presty. A serwer to dedyk o OVH
a wersja 1.4.9.0 jest PL czy trzeba tłumaczyć.
Bardzo cie dziękuję za pomoc i za poświecony czas.
pzdr. Paweł

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Brak zdjęć w polecanych produktach na IE
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2013, 12:28:48 pm »
oficjalna polska wersja to 1.4.4.1 dlatego tyle ludzi bezmyslnie sie w nia pcha. a naprawde, jest tak "podziurawiona" ze ser szfajcarski to pikus. z reszta, tak jak wspomnialem wczesniej, widac to po postach na forum... 80% to wersja 1.4.4.1 a reszta to 1.5.X ;) bo tez jej jeszcze wiele brakuje do pelnej stable.

co do tlumaczenia to masz pelne tlumaczenie (na dzien dzisiejszy 92%) na oficjalnej stronie http://www.prestashop.com/en/translations

i problem z glowy ;)

PS. jeszcze jendno. jak juz chcesz instalowac na nowo presta polecam wersje z automatycznej instalacji Instalatrona Twojego serwera. mysle, ze taki serwer jak OVH, i to jeszcze dedyk ma wbudowanego instalatrona. te instalacje maja tez wiele rzeczy poprawione i w wiekszosci zoptymalizowane pod serwer, na ktorym zostaja zainstalowane wiec wiele bledow poprawia przy instalacji 
design4VIP z innej strony...