wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Jak przenieść sklep z komputera na serwer?

  • 4 Odpowiedzi
  • 5908 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline karo

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Jak przenieść sklep z komputera na serwer?
« dnia: Wrzesień 11, 2012, 10:31:11 am »
Dzień dobry.
Przygotowałam (w jakichś, 70% bo mam problem ze zmiana wyglądu strony) sklep w Presta na komputerze. Teraz chciałabym przenieść go na serwer w nazwa.pl
Czy ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić nie tracąc tego, co już mam zrobione?
 Bardzo proszę o pomoc sprawa pilna

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Jak przenieść sklep z komputera na serwer?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2012, 11:36:22 am »
przenosisz pliki przez FTP, w bazie danych lokalnej exportujesz np. do pliku SQL a w bazie online importujesz SQL i masz wszystko i nic nie tracisz
design4VIP z innej strony...

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Jak przenieść sklep z komputera na serwer?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:07:28 pm »
teoretycznie ;)

bo tu mogą wystąpić problemy z kodowaniem

a o ustawieniu domen (SEO) nie wspomnę ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Jak przenieść sklep z komputera na serwer?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:45:36 pm »
kodowanie o SEO to juz odrebna lekcja. w lekcji pierwszej nalezy wszystko umiescic na serwerze (oczywiscie pamietajac o kodowaniach bazy danych, jak to wspomnial kolega) a dalej jeszcze konfiguracja SEO, ale to juz pryszczyk bo wszystko z poziomu panelu presta ;) tylko wpisac, klikac i cieszyc sie nowym sklepem :D


PS. konkluzja.
tutaj jeszcze nasuwa mi sie jedno proste rozwiazanie. jezeli nie byl zmieniany core (silnik) sklepu to najprosciej jest korzystajac z Instalatrona (duza wiekszosc hostow oferuje juz w panelach) zainstalowac najnowsza wersje, wrzucic tylko katalog ./theme/twoja_skorka/, ewnetualnie dodatkowe moduly jakie byly instalowane na skorce (./modules/), truncowanie (wyczyszczenie) calej bazy zainstalowane przez instalatrona i wrzucenie zrzutu ten z locala. jezeli byly wrzucane na local przedmioty to jeszcze pozostanie wgranie katalogow ./img/p oraz dla pewnosci .img/c i /img/m (kategorie i producenci).

wiem, pisalem na poczatku, ze to proste, ale tylko tak skomplikowanie wyglada a masz pewnosc, ze wszystko zadziala i  ze bedzie mial najnowsza wersje sklepu (1.4.9.0 - wg specyfikacji o 321% szybsza od porzedniczek)
design4VIP z innej strony...

*

Offline wfx

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Jak przenieść sklep z komputera na serwer?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2012, 02:20:01 pm »
Dostałem od klienta zrzut jego sklepu (w paczce cała struktura plików wraz z plikiem .sql), by popracować nad jego wyglądem.
Przerzuciłem całość na mój serwer, założyłem bazę danych dla sklepu, w pliku /config/settings.inc.php wymieniłem stare wpisy na aktualne (nazwa bazy, serwer bazy, użytkownik, hasło) i niestety nie działa.
Dostaję ekran cPanela z nic mi nie wyjaśniającym komunikatem (http://zelective.tutaj.pl).

Ma ktoś jakieś sugestie?
Wojtek