wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wysyłka konfiguracja problem

  • 3 Odpowiedzi
  • 3178 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jey

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Wysyłka konfiguracja problem
« dnia: Październik 16, 2012, 01:49:13 pm »
Witam szanowne grono użytkowników PrestaShop.

Mam pewien problem podczas konfiguracji wysyłki,a dokładniej:

Mam towary ważące po 100g,200g,500g i 1000g.
Definiując zakresy wagowe dla danych do 1 kg,2-5 itd. i cenowe i problem jest tego typu,że nie mogę dojść jak ustawić żeby z automatu doliczało za przesyłkę tzn.

Dodaje produkt do koszyka, on liczy za przesyłke tylko raz,a wraz ze zwiększającym się zamówieniem (co wiąże się z wagą przesyłki) koszt dostawy jest ten sam.

Jak rozwiązać ten problem, czytałem sporo wątków na tym forum,nawet próbowałem moduł UPS(ale coś nie trybi) i oczywiście google, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, byłbym wdzięczny za pomoc.
Może jakiś turtorial? Za jakąkolwiek podpowiedź będe niezmiernie wdzięczny.

pozdrawiam
Dawid S

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Wysyłka konfiguracja problem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2012, 02:12:39 pm »
ogolnie ustawiasz sobie zakresy wagowe 0-1, 1-5, 5-10kg.....  towary masz w gramach wiec ich wagi wrzucasz jako czesci kg (0.1, 0.3kg....) dalej ustawiasz wysylki dla danych przewonikow wg wagi i tyle. jezeli chcesz ustawiac wg wag to nic nie da ustawianie zakresow cenowych, albo rybka albo....
design4VIP z innej strony...

*

Offline Jey

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Wysyłka konfiguracja problem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2012, 04:23:03 pm »
Aha czyli rozumiem, DZIĘKI za podpowiedź poradziłem sobie :)

Mam do was jeszcze jedno pytanie, konkretnie chodzi mi o powielenie modułu KATEGORIA (w nim wyświetlają mi mi się poszczególne kategorie w których mam produkty) czy jest możliwość skopiowania co by wyświetlał jako jeszcze jeden dodatkowy box z kategoriami?

Bardziej jestem obyty w Joomli! Presta to dla mnie trochę nowość, więc jeśli pytanie wyda się głupie - przepraszam!

serdecznie pozdrawiam!

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Wysyłka konfiguracja problem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2012, 09:42:26 am »
kopiowanie kategorii jest teoretycznie mozliwe. tylko pytanie, czy maja byc wyswietlane wszystkie kategorie w kilku boxach czy rozdzielenie, ze w jednym takie a takie kategorie a w innym inne kategorie?

w pierwszym wypadku sprawa jest prosta, bo wystarczy dorzucic do danego hooka modul (PA > Rozmieszczenie modulow > Przemieszczenie modulu).

w drugim przypadku sprawa juz dla "nieobytych" jest bardziej skomplikowana, mianowicie, trzeba skopiowac modul, nadac mu inna nazwe plikow jak i popodmieniac nazwy w .php. dodatkowo trzeba przyporzadkowac warunki, ze ma sie wyswietlac tylko dana kategoria a inna nie... ale to juz, z tego co widzialem, pare, jak nie parenascie razy bylo szczegolowo tlumaczone na tym forum.
design4VIP z innej strony...