wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana na stronie logowania

  • 16 Odpowiedzi
  • 6908 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Zmiana na stronie logowania
« dnia: Październik 19, 2012, 02:46:10 pm »
Koleżanki i koledzy;

Mam pytanie gdzie zmienić kolejność logowania się, tak aby logowanie bez rejestracji znajdowało się na pierwszym miejscu a pod nim:

Zarejestruj się i Logowanie
pozdrawiam weekendowo

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2012, 02:57:02 pm »
themes/skorka/authentication.tpl
design4VIP z innej strony...

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2012, 01:18:17 pm »
dzięki za info. Próbowałem przestawiać w tym pliku wszystko w tą i z powrotem lecz nic się nie zmienia. proszę o pomoc. Tu daję plik authentication.tpl: http://pastebin.com/G6mU0T9z, proszę o pokazanie mi gdzie i co przestawić. Pozdrawiam.

*

Offline Marek621

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2012, 09:57:41 am »
Można by wkleić coś dla potomnych jak to zmienić.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2012, 07:22:03 pm »
mozna by wkleic i tysiac razy, z innych postow na tym forum, ale prosciej byloby skorzystac z wyszukiwarki.... bylo dziesiatki, setki, tysiace razy, ze jak zmienia sie cokolwiek w pliku .tpl trzeba wyczyscic cache i kompile albo wylaczyc cachowanie i wlaczyc kompilacje z poziomu PA
design4VIP z innej strony...

*

Offline Marek621

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2012, 11:10:50 pm »
Jak na razie to jesteśmy na etapie odkąd - dokąd wyciąć i gdzie wkleić.

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2012, 08:02:56 am »
deejay wydaje mi się, że Twoja porada jest nie tylko lakoniczna lecz też nie na poziomie (pomimo, że wcześniej pomagałeś byłeś po prostu grzeczny).
Nie prosiłbym o pomoc gdybym znalazł taką informację, a ty rozumiem, że gdybyś wiedział gdzie to znaleźć to oprócz uszczypliwych uwag pewnie załączył byś link do takiej porady.
Ja rozumiem, że forum jest od tego aby początkujący tacy jak ja, mogli się uczyć od zaawansowanych - takich jak ty (którzy nic za to nie chcą, dzielą się wiedzą, a nie są uszczypliwi i dogryzają innym - co spowoduje, że my młodzi, gdy staniemy się starą wiarą też będziemy pomagać - a nie zachowywać się jak kolega powyżej).
Nie wiem, czy trudno jest pomóc, czy załączyć link, czy po prostu być miłym ....

Dalej proszę o pomoc tak jak napisał Marek621 dalej jesteśmy na etapie odkąd - dokąd wyciąć i gdzie wkleić.

Z góry dziękuję za pomoc wszystkim ludziom dobrej woli

__________________________

Denerwować się to znaczy mśić się na swoim organizmie za głupotę innych .... Sokrates

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2012, 11:26:25 am »
darkstar_kielce nie irytuj sie prosze.
wiele pytan powtarza sie i powtarza, nie dziw sie, ze juz nie chce sie na nie odpowiadac.
Rzeczywiscie, na ten i inne tematy byly setki odpowiedzi.

Wiele osob bierze sie za modyfikacje skryptow nie majac kompletnie zielonego pojecia o html, css nie wspominajac o javascript czy php.

I stad sie biora pytania, osoba taka nie wie jak wyszukac informacje, nie umie zadac poprawnie pytania, a co gorsza, zaraz sie zoladkuje i ciska.

I tak wlasciwie naszymi rekami, chce postawic sobie sklepik.

Porada:
poczytajcie watki na tym forum, poswieccie temu troche czasu, a wlasciwie bez zadawania pytan jestescie sobie w stanie poradzic z wiekszoscia problemow.
Tylko troche wysilku .....

 
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2012, 10:59:31 am »
jak zauwazysz po wiekszosc moich postow staram sie pomagac osobom, ktore chca pomocy, a nie rozwiazania. chca sami cos osoagnac i sie nauczyc. dajac gotowca wyrzadzamy tak sobie jak i pytajacym poprostu krzywde. my na tym cierpimy bo 1000kroc musimy pisac o jednym i tym samym, co staje sie nurzace, i trzeba by byc na etacie tego forum aby kazdemu pisac indywidualnie co ma zrobic. a to tylko lenistwo i niechec nauczenia sie czegokolwiek.... niestety, gotowca malo kto da za darmo. wiekszosc robi sklepy dla pieniedzy i moze z przyjemnoscia a nie dla przyjemnosci. kazdy ma inny dylemat, kazdy ma inna wizje, kazdy chcailby miec cos niestandardowego a dopiecie takiego problemyu to czesto duzo czasu i grzebaniny. dostales info na temat tego ktory plik trzeba zmienic i to powinno na poczatek starczyc. dalej to czysta zabawa na zasadzie "CTRL+C - CTRL+V" ale jak widac Tobie sie za bardzo nie chcialo.

Skad wziela sie moja odpowiedz na temat cache i compile (ktora powtarza sie w 90% watkow tego forum):
dzięki za info. Próbowałem przestawiać w tym pliku wszystko w tą i z powrotem lecz nic się nie zmienia.
czyli, niby ciales cos przestawic ale nie widziales efektu, puki nie wykonasz krokow z cache i compile to ich nie zobaczysz. chyba, ze przesiadziesz na wersje 1.3 i nizsze. tam czyszczenie cache bylo potrzebne sporadycznie.

co do tego co i gdzie masz zamienic to najprosciej bedzie nauczyc sie narzedzia "Zbadaj element" z przegladarki FF. sprawdzasz jakie classy czy id masz w interesujacym cie elemencie i wyszukujesz go w wspomnianym wczesniej pliku. patrzysz na kolejny element, badasz go i juz wiesz co i w ktore miejsce masz przerzucic. ciut inwencji, chceci i porzucenie lenistwa ;) 
design4VIP z innej strony...

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2012, 06:17:24 pm »
Dziękuję za bardzo wyczerpującą poradę.
Nie wiedziałem, że da się "podejrzeć" na żywo to co jest na stronie dzięki "Zbadaj element".

Jeśli chodzi o rozwiązanie problemu,postanowiłem zastosować zakup w 1 kroku a nie w pięciu, bowiem wydaje mi się, że jest bardziej czytelny.Poradziłem sobie z tłumaczeniem, lecz dalej chyba coś źle robię bo po zmianie w pliku tpl. nie ma zmian na stronie.

Otóż chcę telefon kontaktowy (który jest polem obowiązkowym) zamienić na pole telefon komórkowy (pole nieobowiązkowe).

W tym celu zamieniłem:

{elseif $field_name eq "phone"}
               <p class="text required">
                  <label for="phone">{l s='Phone'}</label>
                  <input type="text" name="phone" id="phone" value="{if isset($smarty.post.phone)}{$smarty.post.phone}{/if}">
               </p>

na:
 
{elseif $field_name eq "mobile phone"}
               <p class="text">
         <label for="phone_mobile">{l s='Mobile phone'}</label>
         <input type="text" name="phone_mobile" id="phone_mobile" value="{if isset($smarty.post.phone_mobile)}{$smarty.post.phone_mobile}

{/if}" />
      </p>

Następnie przestawiłem w ustawieniach /optymalizacja /
-kompilację na Tak
- cache na Nie

Wyczyściłem też w tools/smarty/ katalogi cache i compilation

bez zmian ....

co jeszcze robię nie tak ?     

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2012, 06:50:45 pm »
jezeli czysciles cache i wszystkie ustawienia masz tak jak piszesz, to sprawdz czy aby wgrywasz plik w dobry katalog, wiem, ze to glupie (napewno nie chce cie jakos zniewazyc czy cos w tym stylu) ale sam nieraz wkurzam sie na taki dylemat a pozniej sie okazuje, ze w TC mam otwarty katalog skorki 'prestashop' zamiast autorskiej i tam pakuje pliki i sie wkurzam, ze sie nie zmienia ;) nieraz najbardziej prozaiczne rozwiazania sa najbardziej pomocnymi.

reasumujac. sprawdz dokladnie, nawet pare razy, czy aby wrzucasz poprawiony plik w dobre miejsce. jezeli tak to w dowolnym miejscu pliku wpisz cokolwiek, jakies bla bla bla i zobacz czy wyrzuci ci to na stronie, jezeli nie, to wroc do poprzedniej wskazowki (pod warunkiem, ze napewno kompilacje i chache masz dobrze ustawione) taka idiotyczna metoda ale zawsze sie sprawdza.

PS.
Co do narzedzia "zbadaj element" to ktos powinien za to dostac mobla od webdeveloperow bo lepszego narzedzia i szybszego na edycje strony pod wzgledem html/css nie ma.
design4VIP z innej strony...

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2012, 03:28:16 pm »
Tak się teraz zastanawiam. Zrobiłem wszystko tak jak napisałem powyżej.
1. Skopiowałem plik authentication.tpl na pulpit
2. Zmieniłem jego zawartość
3. Zapisałem
4. Usunąłem plik authentication.tpl z serwera dla pewności
5. Przekopiowałem na jego miejsce w katalog themes / pkwiatowa / plik już przerobiony
6. Wyczyściłem w tools / smarty / katalogi compile i cache
7. W opcjach: Ustawienia / Optymalizacja; Kompilacja: Tak; Cache: Nie

Sklep przy włączonej kompilacji działa wolniej, dalej bez zmian. I powracam do mojego pytania. Czy może informacje o tym telefonie są jeszcze gdzie indziej - oprócz tego cholernego pliku authentication.tpl ???

Ręce mi już opadają ....

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2012, 03:56:09 pm »
przejdz do tools/smarty/compile
tam bedziesz mial kompilat  xxxxxxxxxxx.file. authentication.tpl.php
podejrzyj go
bedziesz tam mial podana sciezke do zrodlowego szablonu, powinnes tam miec tez slad swojej modyfikacji
moze modyfikujesz nie ten szablon ?
wyczysc cache przegladarki
jesli czyscisz katalog compile, to nie musisz wymuszac kompilacji w ustawieniach.
wylacz wszelkiego rodzaju cache i optymalizacje w prestashop

teraz jesli chodzi o pole obowiazkowe
nie wystarczy tylko zmodyfikowac szablon, trzeba zmodyfikowac rowniez klase, mozliwe ze i javascript
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2012, 04:54:46 pm wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2012, 09:10:46 pm »
Moi mili doszedłem do zaskakujących wniosków.
Edytując plik authentication.tpl dokonują się zmiany - jak najbardziej, lecz w formularzu rejestracji nowego konta - wszystko się zgadza i działa.

Nie działa natomiast na formularz zakupu bez rejestracji czy też formularz zakupu z założeniem konta, które dostępne są podczas dokonywania zakupu!- czyli realizacji zamówienia. Czy więc jest to inny plik do edycji ???

Dlaczego tak sądzę? Podczas rejestracji nowego konta w pasku przeglądarki pojawia się:
http://kwiatowaprzesylka.pl/authentication-tu wszystkie zmiany zostały dokonane

A podczas pracy z plikami (formularzami) które chcę edytować pojawia się:
http://kwiatowaprzesylka.pl/quick-order - i to chyba nie ten sam plik ???

pozdrawiam, i czuję że jestem coraz bliżej ...
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2012, 09:48:26 pm wysłana przez darkstar_kielce »

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2012, 01:45:39 pm »
"no i to chyba nie ten sam plik"... zgadza sie. jezeli chodzi o zakupy one-page to odpowiadaja za to pliki "opc" = One Page Chechkout, czymi m.in "order-opc-new-account.tpl"
design4VIP z innej strony...

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2012, 09:48:57 pm »
Temat do zamknięcia :)
Uff ....
Dziękuję deejay3, mario i Marek621 za pomoc i wsparcie. Był to dla mnie najtrudniejszy temat do rozwiązania i udało się dzięki Wam-bardzo jestem wdzięczny. Nauczyłem się przez to doświadczenie bardzo dużo.

Pozdrawiam serdecznie

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana na stronie logowania
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2012, 09:08:40 am »
Nauczyłem się przez to doświadczenie bardzo dużo.

wlasnie dla takich stwierdzen rzadko pojawiaja sie gotowce ;)
design4VIP z innej strony...