wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Upgrade do 1.4 i problem z obrazkami

  • 3 Odpowiedzi
  • 4001 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lofif

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Upgrade do 1.4 i problem z obrazkami
« dnia: Listopad 08, 2012, 12:35:38 pm »
Po upgradzie z 1.3.1.1 do 1.4.4.1 mam taki problem ... w starej wersji przykładowy link do obrazka to był taki http://sklep/img/p/21114-14988.jpg co oznaczało id_produktu-id_obrazka.jpg ... po upgradzie nie widać obrazków a presta kieruje do http://sklep/img/p/1/4/9/8/8/14988.jpg ... przy upgradzie nie utworzył takich katalogów aby mógł tam przenieść obrazek i zmienić jego nazwę ?? co robię nie tak ??

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Upgrade do 1.4 i problem z obrazkami
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2012, 01:05:13 pm »
prszejscie z 1.3. do 1.4 to nie taka prosta sprawa, ale co do Twojego problemu to w PA > Ustawienia > SEO > daj na NIE "Automatycznie przekierowuj do kanonicznego URL" (na samym dole)
design4VIP z innej strony...

*

Offline lofif

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Upgrade do 1.4 i problem z obrazkami
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2012, 01:25:30 pm »
Znalazłem to ustawienie i miałem już wyłączone przed zadaniem pytania. Podejrzewam, że któryś upgrade po drodze zmienił całkowicie katalogowanie obrazków i robię za duży przeskok. Pytanie który to upgrade ... na nowej wersji mam komunikat w ustawienia->obrazek :

Przenoszenie zdjęć

A new storage system for product images is now used by PrestaShop. It offers better performance if your shop has a very large number of products.

PrestaShop has detected that your server configuration is not compatible with the new storage system (directive "safe_mode" is activated). You should continue to use the actual system.

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Upgrade do 1.4 i problem z obrazkami
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2012, 10:11:22 am »
Co do upgrade`u to proponował bym najpierw skok na 1.4.0.17, a potem wyżej. Niedawno robiłem upgrade z 1.3.1.1 do 1.5.2 właśnie poprzez 1.4.0.17, potem 1.4.9.0 i wszystko śmiga.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]