wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Nowe pole w dodawaniu produktu

  • 0 Odpowiedzi
  • 3233 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline firefoxrembi

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Nowe pole w dodawaniu produktu
« dnia: Październik 30, 2012, 07:56:18 pm »
Witam,

Chcę dodać nowe pole podczas dodawania produktu np w zakładce informacja. Tam są pola czy ma być online, czy pokazywac cene itp i pod nim chcę dodać nowy checkbox, którego zadaniem będzie wstawienie wartości bitowej do bazy danych, nic więcej. Zmodyfikowałem plik tpl i pojawił się checkbox przy edycji i dodawaniu produktu, ale gdy chcę dodać produkt wali błędem. Zmodyfikowalem pliki: js admin product, product i adminproduct kontroler wzorujac sie na checkboxie online_only.

Zapis do bazy danych jest ok, bo po mimo bledu towar sie zapisuje, ale bez tytulu i innych wartosci, podejrzewam gdzies trzeba zmodyfikowac insert do db i ewentualne selecty jesli maja * ?
Wersja to 1,5 presty, ktos robil cos takiego lub spotkal sie z takim problemem?

zrobiłem cos takiego:
Plik product.php
   /** @var boolean hit */
    public $hit = false;
 
Oraz w pliku information.tpl w template admina:

    <li>{include file="controllers/products/multishop/checkbox.tpl" only_checkbox="true" field="hit" type="default"}</li>
oraz w tym samym pliku ciut nizej:

         <li>
                <input type="checkbox" name="hit" id="hit" value="1" {if $product->hit}checked="checked"{/if} />
                <label for="hit" class="t">{l s='Pokaz w boxie HIT'}</label>
            </li>

W takiej konfiguracji dziala podawania produktow, ale tabela jest nie uzupelniania. Jak dodam cos takiego do powyzszego pliku product.php
            'hit' =>                         array('type' => self::TYPE_BOOL, 'shop' => true, 'validate' => 'isBool'),
to wtedy jedynka po zaznaczeniu sie wstawia do kolumny hit w tabeli product, ale w sklepie jest blad:
Wystąpił błąd podczas aktualizacji obiektu. product ()

Jak mozesz pomoz mi z tym bo skonczyly mi sie pomysly, bede bardzo wdzieczny.