wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pusta lista producentów przy dodawaniu/edycji produktu

  • 7 Odpowiedzi
  • 2025 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline matowy

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Pusta lista producentów przy dodawaniu/edycji produktu
« dnia: Listopad 04, 2012, 04:43:49 pm »
Przy dodawaniu produktu nie widzę na liście producentów żadnego producenta (dodanych jest spora liczba). Przy ręcznym wprowadzeniu id_manufacturer w tabeli produktów, podczas edycji produktu na liście jest ten jeden producent, (ale przy próbie zmiany na brak producenta zapis nie zmienia producenta - sprawdziłem, że na prawidłowo działającej wersji (1.4.4.1) usunięcie również nie wchodzi w grę z tego poziomu.)

Wersja PrestaShop™ 1.4.9.0

Spotkał się ktoś z takim samym problemem?

*

Offline roy06

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: Pusta lista producentów przy dodawaniu/edycji produktu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2012, 05:10:18 pm »
Daj jakiś screen bo nie za bardzo rozumiem w czym problem.

*

Offline matowy

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Pusta lista producentów przy dodawaniu/edycji produktu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2012, 07:57:34 pm »
Dodane mam w bazie 42 pozycje producentów:
     

Po ustawieniu ręcznie w bazie danych id_manufacturer na 16 (dla 'Test prod 1', id_product=1):
     

, przy edycji produktu przypisany producent to 'Fa':
     

Na liście wybieralnej opróczy 'Fa' nie ma żadnego z pozostałych 41 producentów:
     

Przy dodawaniu nowego produktu na liście nie ma nic. Może jeszcze jest jeden problem z zapisem zmian, ale najpierw chciałbym znaleźć przyczynę braku producentów na tej liście rozwijalnej.
Przez chwilę przeszła mnie myśl, że może to być jakiś problem z ustawieniami językowymi, ale jeśli po ręcznej modyfikacji widzimy jeden produkt na liście, to chyba jednak coś innego.

*

Offline roy06

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: Pusta lista producentów przy dodawaniu/edycji produktu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2012, 09:04:26 pm »
No przecież zawsze jest coś takiego przy dodawaniu produktów jak Dodaj nowy albo Utwórz. Nie dodawaj przez bazę danych bo to monotonna sprawa. Po utworzeniu, będzie na pewno na liście rozwijanej producentów.

Spójrz niżej:


*

Offline matowy

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Pusta lista producentów przy dodawaniu/edycji produktu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2012, 10:13:04 pm »
Hm :)
Nie dodawałem przez bazę. Dodawałem przez Katalog->Producenci. Co więcej, też pomyślałem, że może dodanie przez wskazaną strzałą możliwość nastąpi w inny sposób (do innej tabeli, z inną flagą?). Takie dodanie dodaje producenta do bazy, ale nadal nic nie widać na liście rozwijalnej - ani nowo dodanego prod. ani już istniejących.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pusta lista producentów przy dodawaniu/edycji produktu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2012, 08:36:32 am »
a wylaczyles cache ?
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pusta lista producentów przy dodawaniu/edycji produktu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2012, 09:36:07 am »
a wylaczyles cache ?

tutaj cache nie ma nic do znaczenia. nie spotkalem sie z takim problemem ale mam jeszcze pytanie, czy aby nie uzywasz j. polskiego w panelu administracyjnym a innego, np. angielskiego, w sklepie jako domyslny?

wlacz wyswietlanie bledow kodu i bazy, moze panel admina podpowie czego i dlaczego nie widzi i co nalezy poprwic.
design4VIP z innej strony...

*

Offline matowy

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Pusta lista producentów przy dodawaniu/edycji produktu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2012, 05:32:25 pm »
przestawiłem w config.inc.php, ale niestety, żadnych błędów nie widzę. Zszedłem na poziom klasy Manufacturer.php w katalogu 'classes' i spróbuję zorientować się dlaczego dane zapytanie nie wybiera mi wszystkich producentów.
Czy wiecie może: jeśli mam zmienną w danej klasie, np. $id_lang, to czy ta zmienna powinna być widoczna także na poziomie formatki AdminProducts.php w zapleczu? Jak próbuję wyświetlić ją właśnie w tym miejscu gdzie mam problem z listą, to zmienna jest pusta.
Ewentualnie, w jaki sposób przekazać parametry zapytania tworzone na poziomie klasy do interfejsu webowego, czyli tej formatki dodawania produktu lub innej??

Jak mogę sprawdzić jaki mam język 'wdrożony'? W ustawieniach sklepu mam wybrany polski, a reszta jest wyłączona.