wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera

  • 11 Odpowiedzi
  • 3474 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kondi

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« dnia: Listopad 08, 2012, 11:57:10 pm »
Witam. Od kilku tygodni bawie i uczę się Presty i mam problem z tłumaczeniem modułów. Wyskakuje znany chyba wielu błąd :

Total expressions : 2210. Click the fieldset title to expand or close the fieldset..

Warning, your hosting provider limits the maximum number of fields to post in a form:
2000 for max_input_vars
Please ask your hosting provider to increase the suhosin post and request limit to 2310 at least. or edit the translation file manually.

Presta 1.4.8.2 zainstalowana na serwerze OVH, administratorzy oczywiście odmówili mi zwiększenia tej wartości. Wydaje mi się, że ten błąd powstaje po próbach z innymi templatkami, próbowałem chyba trzech ale wróciłem do podstawowej i zmieniłem troszkę grafikę, na początku tlumaczenie modułów działało. Można w jakiś sposób ograniczyć tą wartość "2210" ? Bardzo wiele modułów nie są przeze mnie używane, czy ich wykasowanie w jakiś sposób pomaga? Lub może ktoś w miare prosty sposób napisać jak zrobić to manualnie ? Sklep jest tłumaczony z języka angielskiego na holenderski, potrzebuje tylko kilka drobnych rzeczy zmienić i niestety nie mogę sam nic znaleźć. Np w module Block contact katalog .nl jest pusty, skopiowałem zawartość niemieckiego .de ale nic się nie zmieniło. Nie jestem informatykiem więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam serdecznie


*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2012, 07:35:53 am »
Najprosciej to zrob tlumaczenie lokalnie na kompie, a potem zaimportuj plik jezykowy
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline kondi

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2012, 08:55:37 am »
Dzięki. Rozumiem żeby przerobić plik z tłumaczeniem nl.gzip. Jeszcze nie wiem jak to zrobić ale chyba mógłbym się oprzeć na pl.gzip i zamienić na holenderski. A co z błędem serwera, ma ktoś pomysł jak tego uniknąć? Znalazłem coś o tworzeniu pliku php.ini ale albo coś źle zrobiłem albo nie działa. Pozdrawiam

*

Offline kondi

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2012, 11:39:09 am »
Chyba źle rozumuję. Myślałem poprawić plik z tłumaczeniem z rozszerzeniem .gzip ale jak to zrobić? Potrzebowałbym chyba programu do tego. Chyba jednak inaczej to trzeba zrobić. Jakieś pomysły?

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2012, 01:54:13 pm »
dopisujemy w generatorze .htaccess (specyficzna konfiguracja:)
php_value max_input_vars 3000
jesli jest zainstalowany modul suhosin
dopisujemy dodatkowo
php_value suhosin.post.max_vars 3000
php_value suhosin.request.max_vars 3000

bardziej bezpieczne jest utworzenie recznie osobnego .htaccess w katalogu admina z tymi ustawieniami.
Mozemy alternatywnie sprobowac dopisac te parametry do pliku php.ini w katalogu admin pomijajac oczywiscie poczatkowe php_value, nie wszystkie hostingi pozwalaja na zmiane parametrow przez php.ini lub .htaccess.

Jaka jest roznica miedzy zapisem parametrow w .htaccess a w php.ini:
zmiana parametrow w .htaccess jest rekurencyjna czyli obowiazuje w tym katalogu i jego podkatalogach - zasada dziedziczenia,
natomiast php.ini obowiazuje lokalnie tylko w tym katalogu, a nie obowiazuje w jego podkatalogach.

Jesli to nie poskutkuje, to niestety, ale opcje zmiany tych ustawien mamy zablokowana na naszym hostingu.
pozostaje nam, tak jak juz wczesniej pisalem, tlumaczenie lokalnie na swoim komputerze i export - import paczki.

Zasada jest jedna, im tanszy hosting tym z tym gorzej.
Chcesz zaoszczedzic ? nic z tego.

« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2012, 02:39:55 pm wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline kondi

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2012, 11:34:22 pm »
Dzięki Mario za szczegółowy opis. Przy próbach w generatorze .htaccess  wyskakuje błąd serwera. Przy zmianach w php.ini  nie dzieje się nic. Czyli nici z tego. Serwer i hosting wybrałem kierując się podpowiedzią że na początek wystarczy.  Wytłumacz proszę jeszcze jak zrobić te tłumaczenie na kompie, czy chodzi tak jak pisałem wcześniej otwarcie pliku nl.gzip i dopisanie brakujących rzeczy? Pozdr.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2012, 06:43:05 am »
Lokalnie?
masz system Windows?
Instalujesz np. xampp-a, instalujesz sklep, tlumaczysz, exportujesz paczke

2 sposob:
jesli masz problem tylko z tlumaczeniem modulow, to nic prostszego, wystarczy usunac lub tymczasowo przeniec w inne miejsce kilka nieuzywanych modulow, wtedy "zapotrzebowanie na parametry" spadnie.

Paczki tlumaczen gzip nie ruszaj bo ugrzezniesz na  dobre
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline kondi

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2012, 08:53:42 pm »
Dzięki. Sporo przekopałem internet, ale takich wyjaśnień nigdzie nie znalazłem. Pewnie nie tylko mi się przyda. Może jutro się pobawię i dam znać czy się udało. Pozdrawiam i życzę udanego weekendu

*

Offline kondi

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2012, 06:51:09 pm »
No więc wykasowałem część nieużywanych modułów. Zapotrzebowanie spadło i mogłem w końcu otworzyć tłumaczenie modułów. Zmieniłem coś tam, kliknąłęm update translation i sprawdzam sklep: szok! Prawie wszystko po angielsku, w bloku cms z powrotem oryginalne teksty z prestashop a w podpisie pierwszej strony:Lorem ipsum dolor sit amet itd...Dziwne rzeczy się porobiły, nawet w kategoriach gdy wpisywałem pierwszy raz produkty to nazwy były po polsku, poźniej zmieniłem na holenderski, teraz są znów po polsku. Wrzucanie tłumaczenia z pliku też nie pomaga. Masakra... Mam zrobioną kopię, czy to załatwi sprawę?

*

Offline kondi

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2012, 01:10:33 am »
Witam ponownie. Niestety nie udało się z kopią i zacząłem od nowa. Zainstalowana Presta 1.5.2 (niby w 100% tłumaczona na holenderski) i od razu pytanko.Chce zmienić kolor środkowej części strony. W poprzednich wersjach było (global.css):
/* global layout */
#page {
   background-color:#c7c7c7;

Gdzie zmienia się to w 1.5.2? Pozdrawiam

*

Offline neoangelo

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2012, 11:16:20 am »
Mam nadzieję, że korzystasz z firebuga pod firefoxa lub wbudowanego narzędzia w google chrome, klikasz zbadaj element i w czasie rzeczywistym możesz edytować piliki css a raczej jak mogą wyglądać style, możesz też sprawdzić gdzie leży dany plik css:)

Cały środek czyli lewa, prawa + środek masz w divie columns w global.css

Lepiej użyj: background:#c7c7c7

nie musisz rozwarstwiać się na background image color (to się stosuję jeżeli chcesz mieć tło zbudowane z kliku obrazów i każdy umieszczony w innym miejscu) itp. wszystko możesz umieścić w background:




*

Offline kondi

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem z tłumaczeniem modułów - ograniczenie serwera
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2012, 11:46:30 am »
Dzięki za odpowiedź, właśnie sobie poradziłem zanim ją przeczytałem. U mnie jest dany obrazek na całość (jakieś tam kwiatki) i chodziło mi o wypełnienie środka. Okazało się to bardzo proste; na początku global.css mamy :

#page {}                     
   #header {z-index:10}
   #columns {z-index:1}
      #left_column {}
      #center_column {}
      #right_column {}
   #footer {}

wystarczyło zrobić:
#page {
       background-color: #c7c7c7;
                             }
   #header {z-index:10}
   #columns {z-index:1}
      #left_column {}
      #center_column {}
      #right_column {}
   #footer {}

Dzięki i pozdrawiam

Dzięki i pozdrawiam